Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Hardware-csere, UHU 1.2 (UTF8) érdekességek…
- This topic has 5 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 18 years, 9 months telt el by
borosspet.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-09-25-09:31 #2071382
Sziasztok!
Megoldottam (iiletve elkerültem) a problémát. Az okokat máig sem értem, de mûködik.
Tehát:
Újratelepítettem az UHU 1.2 (UTF8)-at egy üres partícióra. Ekkor jött a meglepetés: így is ugyanez a network-adsl hibajelenség jelentkezett, egy szûz (az elõzõ hardware-t (hálókártyát) még nem látott) rendszeren!Ekkor leformáztam a partíciót, és újra átmásoltam a régi vinyóról az újra a teljes korábbi telepítésû (és bekonfigurált) oprendszert.
Elkezdtem játszogatni újra a service network start/stop és service adsl start/stop parancsokkal.
Természetesen eredmény nélkül.
Utána nekiálltam kísérletezni az ifconfiggal mind a lo (loopback), az eth0 (hálókártya) és a pppoe (adsl – point to point over ethernet) „eszközökkel”. Az egyes eszközök paramétereinek módosítása nem adott eredményt.Mégis a megoldás innen jött ki a végére:
1) csak ‘service network start’: megy a lo és az eth0 (nincs ppp).
2) csak ‘service adsl start’: megy az eth0 és a ppp (nincs loopback, így nyomtatás (cups) sem)
3) ‘service network start’ majd ‘service adsl start’: van mindhárom eszköz, az adsl felcsatlakozik, de nem jön adat az inviteltõl.
4) ‘service adsl start’, majd ‘ifconfig lo up’: van mindhárom eszköz, megy az ADSL, de nem jön adat a localhostról (úgy mint korábban az adsl-tõl)
5) ‘service network start’, ‘service network stop’, ‘service adsl start’, majd ‘ifconfig lo up’: megy mindhárom eszköz, mûködik az ADSL, mûködik a loopback (nyomtatás), minden rendben!Na most már: az ‘ifconfig’ parancs kimenete a 3) és az 5) esetekben azonos, csak a ppp-nél szokott eltérés kijönni – kizárólag a dinamikusan kiosztott IP címben.
Azt sejtem, hogy valamilyen eszközkonfliktus áll a háttérben (lásd: szûz telepítésû rendszernél ugyanez a probléma), de nem értem, hogy az ‘ifup’ (amit a service network start csinál) és az utána kiadott ‘adsl-start’ (amit a service adsl start csinál) parancsok eredménye miért nem azonos a ‘service adsl start’, majd az ‘ifconfig lo up’ parancsok eredményével.
Akinek van valami ötlete, kérem segítsen, mert nem csak a megoldás érdekel(t), hanem (különösen így már) az okai is.
Boross Péter
2006-09-25-12:00 #2071383borosspet wrote:AMPTRON TXPro ALI chipset -> ABIT NF8-V2 nVidia chipset (ez az átállás egy Window$t teljesen megfektetne 😀 )Nem csak ez fektetne meg. 🙂 Én az elmúlt hetekben, hónapokban, években több ilyen full config-cserét csináltam, és raktam össze gépeket: ASUS TUSL2-C s370 -> ASrock P4i65G s478, ASUS TUSL2-C -> ASUS P4P800-SE, stb. stb.: tapasztalatok: a Linux (UHU 2.0 test3) minden esetben túlélte nemhogy az alaplapcserét, de így szinte a full-config cserét, a win (xp sp2) pedg mindannyiszor kékhalált dobott az indulásnál, és reinstall lett a vége. 🙂
2006-09-25-13:03 #2071384Én a helyedban nem kínlódnék már az 1.2-es uhuval, mikor a héten már letölthető lesz a 2.0 is.
2006-09-25-19:44 #2071385btami wrote:Én a helyedban nem kínlódnék már az 1.2-es uhuval, mikor a héten már letölthető lesz a 2.0 is.Ha ezt mondom apámnak („egyelõre nem lesz semmi, majd ha kijött az új”), kapok egy nagy fülest 😀 😀 😀
2006-09-25-19:48 #2071386bepe79 wrote:borosspet wrote:AMPTRON TXPro ALI chipset -> ABIT NF8-V2 nVidia chipset (ez az átállás egy Window$t teljesen megfektetne 😀 )Nem csak ez fektetne meg. 🙂 Én az elmúlt hetekben, hónapokban, években több ilyen full config-cserét csináltam, és raktam össze gépeket: ASUS TUSL2-C s370 -> ASrock P4i65G s478, ASUS TUSL2-C -> ASUS P4P800-SE, stb. stb.: tapasztalatok: a Linux (UHU 2.0 test3) minden esetben túlélte nemhogy az alaplapcserét, de így szinte a full-config cserét, a win (xp sp2) pedg mindannyiszor kékhalált dobott az indulásnál, és reinstall lett a vége. 🙂
Azt mondják, a win azt tudja túlélni, ha a chipset nem igazán változik… (én egyszer csináltam egy Amptron TXPro (ALI) és egy TOMATO ALI chipsetes alaplapcserét (mindkettõ P1-es alaplap volt AMD K6-2 „képességgel”), ennél elindult. Ugyan feltelepítette az összes meghajtóprogramot újra, de ment…
2009-12-04-19:58 #1884200Sziasztok!
Tegnap egy számítógépet kicsit felturbóztam:
AMPTRON TXPro ALI chipset -> ABIT NF8-V2 nVidia chipset (ez az átállás egy Window$t teljesen megfektetne 😀 )
AMD K6-2 334 MHz -> AMD Sempron 3000+ (64 bit)
CMI8330 audio -> nVidia AC97 (alaplapi integrált)
SMC ULTRA 16C(ombo) (ISA-s, nem plugandplay) hálókártya -> nVidia 250 (alaplapi integrált)
128 MByte SDRAM -> 1 Gb DDR 400Maradt:
Vinyó (30 Gb Maxtor 7200 RPM PATA 100)
Videokártya (S3 Virge DX, csak ideiglenesen, amíg nem érkezik meg a megrendelt kártya)
Invitel ADSLA számomra érthetetelen jelenség a következõ:
Az ADSL kapcsolat szépen felállt, megkapta a DNS-t is, az lspci-n szerepelt a lo (loopback), az eth0 (az alaplapi hálókártya) és a ppp (az adsl-start vagy adsl-connect hozza létre).
Az ifconfig ‘ppp’ bekezdésénél megadott IP címeket pingelni is tudom, kapok választ. Ugyanakkor a böngészõben beírt címre csak vár, vár, vár (úgy, mint amikor a DNS nem tudja feloldani, csak türelmesebben, hosszabb ideig)
A böngészõbe beírt közvetlen IP-cím alapú (DNS fordítást nem igénylõ) oldalnál azonnal hiabüzenetet ad: nem tud kapcsolódni a szerverhez.És most jön a furcsaság:
ha leállítom az adsl-t, majd kiadom a ‘service network stop’ parancsot (ez után az ifconfig parancs kimenet nélkül tér vissza, vagyis mindent lekapcsolt), akkor az utána történõ ADSL indítással (legyen az akár ‘service adsl start’, ‘adsl-start’ vagy ‘adsl-connect’) mûködik az ADSL. Ez esetben az ifconfig csak két egységet mutat, az eth0-t és a ppp-t. A lo (loopback) nincs!Ha (adsl-stop után) újraindítom a networkot a ‘service network start’-tal, majd indítom az ADSL-t, akkor utána az ADSL megint a fent leírt hibajelenséget produkálja.
Lehetséges, hogy a régi SMC kártyánál valami beállítási szemét lett széthagyva valahol a rendszerben, amit az ifup (=service network start) kiolvas, míg a (network stop állapotban) az adsl-start által kikényszerített eth0 „csatolás” nem?
Második kérdés:
Az új vinyóra (Samsung SATA) áttranszfereltem a linuxot (mc, másolás az attribútumok megtartásával; dev, media, mnt, proc, sys, tmp létrehozása azonos tulajdonosi és hozzáférési jogokkal), és utána minden mûködött, egyetlen dolgot kivéve:
ha (akármelyik felhasználónál, beleértve a rootot is) gnome alatt a panelon a „kijelentkezés” (kis ajtó) ikonra kattintok, akkor kifagy a gnome-panel. De annyira, hogy még ha kilövöm a teljes X-et (X és bejelentkezéskezelõ leállítása), szöveges üzemmódban (még X nélkül is) bent marad a memóriában, és onnan kell ‘killall gnome-panel’ paranccsal kiütnöm.Hol tudom a „kijelentkezés” ikon által lefuttatott parancsokat ellenõrizni, esetleg manipulálni?
Köszi
Péter
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz