Mivel amióta megvettem a gépet, nagyjából a mai napig (remélhetõleg tovább nem) szívtam vele, mire megvilágosult bennem pár dolog. Aki egy ilyen gép vásárlására adja a fejét, a legjobb, amit tehet, hogy az Ubuntu 5.10 Breezy -t teszi fel (mindegy hogy az AMD64-est vagy a sima 32 bitest, a különbség annyi hogy a 64 bites változathoz egy lépéssel tovább tart zárt cuccokat feltenni mint Flash, Win32codecs, DVD lejátszás).
Ubuntu telepítésnél ügyelni kell: AMD 64-es változatnál mindenképpen „server” kapcsolóval induljunk, tegyük fel az alaprendszert (mindent felismer a wifi kivételével), bootoljuk be, apt-get update && apt-get dist-upgrade). Erre azért van szükség mert a cédén levõ kernel kissé hibás és meghatározatlan idõ után egyszerüen megáll minden (pl. formázás vagy csomagtelepítés közben). Ha fent van az alaprendszer, frissült a kernel, bootoljunk be újra. Ha ez is kész akkor lehet örülni, apt-get install ubuntu-desktop (vagy kubuntu-desktop) majd ha az is kész, örül.
A 32 bites változat esetén nincs ilyesmire szükség, és ott egy lépéssel egyszerübb a Flash, a DVD, a win32codecs illetve a WiFi driver beillesztése.
Frugalware (0.4-pre2 illetve 0.3), Mandriva (2006 Free), SuSE 9.3, Slackware 10.2, Debian (3.1 -r1 és 3.1 r0a).
Ezek azok amikkel nem lehet egyrõl a kettõre jutni. A Frugalware pre2-es cédé annyira instabil és bugos hogy a hardvertõl eltekintve is képtelen volt csomagokat telepíteni, erõsen nem ajánlott. A sima 0.3 már egész jó viszont régi a kernel (valami 2.6.13-as vagy 12-es). A Mandriva-nak nem olyan régi a kernele (2.6.13 vagy 14) viszont valami nagyon de nagyon hibás volt – felhozta DHCP-vel a netet, de meghatározatlan idõ után bontódott a kapcsolat. Napokig tartó eredménytelen kutatás után feladtam. A SuSE 9.3 nem ismeri fel az ethernetet+régi a kernele, a Debian 3.1 kernelérõl már nem is beszélve (2.6.8-2-386).
2.6.14-rc vagy újabb kernel kell M
legutóbbi hsz