LFS

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 33
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2059204
    uzsolt
    Felhasználó

      A jó példa nagyon fontos, szóval:

      1. Egyrészt nagyon buherálhatnékom volt, másrészt nem találtam olyan linux-ot (igaz, nem néztem végig az összeset, csak néhányat), amely pont olyan lett volna, amilyet szerettem volna (szóval olyan, mint én:) ). Harmadrészt nyilván kalandvágy, meg hogy meg tudom-e azt csinálni, amilyet akartam.
      2. Roppant mód elégedett vagyok, meg büszke meg minden. Igaz, még alig van alatta progi (idõhiány miatt), de eddigi tapasztalataim nagyon kedvezõek. Igaz, néhány problémába belezúgtam, de azzal is jó sokat tanultam.
      3. Friss a rendszer (egy-két hetes), szóval még igen.
      4. Programfordítással olyan 10%-kal kevesebb idõ alatt elkészül, mint a GoboLinux (sebességét frugal környékére raknám, tehát õ is inkább forrás-alapú), a glxgears is 5-10%-kal többet ad fps-ben szinte ugyanazon körülmények között.
      5.

      #2059205
      xcut
      Felhasználó

        1. saját disztribúciót akartam készíteni, mert csomagkezelõt volt fejleszthetnékem
        2. nem, mivel a glibc a `make test`-nél folyamatosan elhalt
        3. nem
        4. –
        5. a csomagkezelõ, mint említettem…

        #2059206
        KOXX
        Felhasználó

          még nem vágtam bele az lfs-be, de én is szeretnék mivel számomra sincs olyan disztró ami minden szempontból jó. az lfs sem lesz az, mivel a frissítgetések idõigényesek, fõleg ha sok a függõség, és még nem is biztos hogy zökkenõmentes. a fordítgatásokhoz 1 szuperszámítógép jó lenne 🙂
          azt szeretném kérdezni hogy átlag mennyi idõt vett nektek igénybe 1 ilyen alaprendszer felépítése és milyen processzorral?
          egyellõre még nyomulok a gentooval, majd ha erõt kapok (kb nyáron) leírom mi a tapasztalatom róla.

          #2059207
          uzsolt
          Felhasználó

            Nemtom, mennyibe telt az egész, ui. épp amikor volt fölösleges félórám-órám, akkor csinálgattam. Jó pár hét volt így (igaz, nem sokszor volt fölösleges idõm 🙁 ). Egyébként mindegyik progira meg van írva, hogy kb. mennyi idõbe telik (SBU-ban számolva). Ezeket összeadod, és kb. annyi 🙂
            Volt jópárszor, amikor újrakezdtem, mert valamit elszúrtam (az as nem mûködött), aztán rájöttem, hogy nagy lépések elõtt az egészet betarolom (meg persze egy bzip-et ráeresztek), és ha gáz van, akkor format, majd vissza az egész a „backup”-ból.

            Frissítések: szerintem nem kell minden negyedik verziószám-növeléskor frissülni, bõven elég szerintem a második (esetleg harmadik) növekedésénél. Legalábbis olyan egetverõ különbségek nem szoktak lenni az x.y.z és az x.y.z+1 között, hogy annyira megérné frissülni (fõleg ha nem binárisan rakod fel, hanem forrásból, ami jócskán idõigényesebb). Majd ha x.y.z és x.y.z+(min. 5) vagy x.y+1.* lesz, akkor szerintem. Szóval egy szó mint száz, én egy kicsit hülyeségnek tartom az ilyet. Meg ha jól mûködik és nem kell valami miatt újabb verzió, akkor mi a francnak?

            Szerk.: én celeron 2Ghz-en, 256Mb rammal végeztem a dolgot.

            #2059208
            ariszlo
            Felhasználó

              1. Nulláról indulva sosem LFS-eztem, de még annak idején a BLFS (gyk. Beyond Linux From Scratch) és a Gnome Installation Guide alapján csináltam Gnome-ot a Yoper 1.1-hez és 1.2-höz.
              2. Igen, meg voltam vele elégedve.
              3. Nem, mert már magát a Yopert sem használom.
              4. Igen, gyorsabb volt a Gnome, mint Slackware, SuSE, Red Hat vagy Mandrake alatt, de a Yoper egyébként is gyorsabb ezeknél.
              5. Csak annyiban tértem el a BLFS-tõl, hogy egy kicsit testre szabtam a Gnome Panelt:

              [align=center]gnome242.jpg[/align]

              #2059209
              Deus
              Felhasználó

                Szhevasztok!

                3 napja kezdtem el saját tuxot fejleszteni az LFS-sel, most jutottam túl a gcc fordításán, de most még nagyobb gondba ütköztem. a leírást elolvastam de két dolgot nem vágok (közvetlen link lent).
                1.) „The next task is to point GCC to the new dynamic linker. This is done by dumping GCC’s “specs” file to a location where GCC will look for it by default. A simple sed substitution then alters the dynamic linker that GCC will use:”
                Ez hol is van?nem találom ezt a „specs” file-t.
                2.) Itt a kiemelt részt nem tudom mi. „SPECFILE=`dirname $(gcc -print-libgcc-file-name)`/specs &&”. Azt hittem i686-pc-linux-gnu könyvtár, de nem, mert ott sincs a „specs” file.

                A teljes szöveg megtalálható (ha vkinek úgy jobb): http://www.linuxfromscratch.org/lfs/view/stable/chapter05/adjusting.html
                Tud vki segíteni?

                #2059210
                smica
                Felhasználó

                  Nekem az „LFS” kimerült annyiban, hogy néhány éve elkezdtem egy Debian Woody -ból felrakott alaprendszerre forrásból feltenni mindent. A kernelt, a Lib -eket, a különböző felhasználói programokat (pl.
                  MPlayer, emelFM, mc, cdw, xcdroast stb.) és a 2.6 -os kernel fogadására felkészítettem a rendszert különböző alkotóelemek cseréjével (pl. procps) és újak beiktatásával (pl. module-init-tools).
                  Ha jól emlékszem 2 évig csináltam, aztán meguntam, hogy állandóan fordítgatnom kellett és ez egy csomó időmet elvette (egyébként is csak hét végén tudtam ezzel foglalkozni), aztán végül töröltem az egészet és feltettem egy Sarge -ot.
                  Azóta csak akkor telepítek forrásból, ha valamiből végképp nincs csomag és az adott dolog nagyon kell.
                  Ennek főleg az utóbbi időben kialakult biztonságmániám az oka.

                  #2059211
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    Deus wrote:
                    2.) Itt a kiemelt részt nem tudom mi. „SPECFILE=`dirname $(gcc -print-libgcc-file-name)`/specs &&”. Azt hittem i686-pc-linux-gnu könyvtár, de nem, mert ott sincs a „specs” file.
                    Amit csinál: a SPECFILE környezeti változóba belerakja az általad linkelt parancs kimenetét (próbáld lefuttatni a dirname $(gcc -print-libgcc-file-name) parancsot, és lásd!), amihez még hozzárakja a /specs-t. Nem kell ellenőrizni, jól fogja azt meghatározni…

                    Ezután, ha megnézed, a SPECFILE kv. által „nevezett” fájllal dolgozik tovább.

                    #2059212
                    Deus
                    Felhasználó

                      Az jó, mert a „mv -v /tools/$(gcc -dumpmachine)/bin/{ld,ld-old}” sort simán megcsináltam „… /tools/i686-pc-linux-gnu/bin…”-ként és nem írt ki hibát (eddig…).

                      Kösz a segítséget, a továbbiakban akkor nem fogok behelyettesíteni 😀

                      #2059213
                      Deus
                      Felhasználó

                        11 óra lesz. Lehet kicsit fáradt vagyok már, de most van időm folytatni az LFS-t. Mondanom sem kell újabb akadályba ütköztem.
                        A „cp -v gcc/Makefile.in{,.orig} &&” parancsra a következőt kapom vissza: „cp: cannot stat ‘gcc/Makefile.in’: No suck file or directory”
                        A leírásban (http://www.linuxfromscratch.org/lfs/view/stable/chapter05/gcc-pass2.html) viszont nem írják, hogy ezt hol kéne megtalálnom vagy hol nem. Kerestem „find”-dal és „whereis”-zel is, nem találták. Be sem helyettesítettem semmit (mint előbbiekben :D), úgyhogy az sem lehet gond.
                        Tetszik, hogy steb-by-step, de ilyet azért leírhatnának (szvsz).

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 33
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.