Kezdőlap › Fórumok › MANDRIVA (ex-MANDRAKE, ex-CONECTIVA) › Mandriva kezdõ › Mandrake 10.1/2.6.8.1-24 kernel fordítása
- This topic has 14 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 20 years, 3 months telt el by
Irgalom.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-03-24-13:42 #2009572
Sziasztok
pici segítség kellene. Lefordítottam a címben megjelölt kernelt, bemásoltam a bzImaget a boot könyvtárba, a grubot módosítottam, de a következõ üzenet fogad az új kernel indításakorVFS: Cannot open root device „hda5” or unknown block (0,0)
Please append a correct „root=” boot optionKernel panic: VFS: unable to mount root fs on unknown block (0,0)
uhci_hcd 0000:00:1f.2:suspend hcgondolom valamit elcsesztem a grubnál, úgyhogy iderakom azt is meg az fstabot is.
ha valaki ez alapján meg tudja mondani, hogy tényleg csak a grubot csesztem el, vagy az egész kernelt azt nagyon megköszönném.
[attachmentid=436]
[attachmentid=437]
[align=right][snapback]125722[/snapback][/align]Egyik se megy? Van egy title 2681-24 és van egy title bzImage bejegyzés is. Gondolom te a bzImaget akartad indítani. Nem vagyok egy GRUB guru, de nem kéne a resume meg a többi bejegyzés utána?
2005-03-24-13:56 #2009573Egyik se megy? Van egy title 2681-24 és van egy title bzImage bejegyzés is. Gondolom te a bzImaget akartad indítani. Nem vagyok egy GRUB guru, de nem kéne a resume meg a többi bejegyzés utána?
[align=right][snapback]125751[/snapback][/align]egyáltalán mióta van grub a mandrake-ban ? persze te felrakhattad még ettõl….
2005-03-24-14:04 #2009574egyáltalán mióta van grub a mandrake-ban ? persze te felrakhattad még ettõl….
[align=right][snapback]125754[/snapback][/align]Az elsõ dolgom volt a telepítés után, hogy átváltottam grubra, mert a LILO állandóan nyivákolt valami vírus miatt – meg nem tudom mondani milyen üzenet volt, de már találkoztam ezzel a problémával a fórumon is (lehet nem itt) és vaklármának volt titulálva, de szerintem sem lehetett vírus semmiképp. No, próbáltam már azokkal a bejegyzésekkel is utána, de az eredmény teljesen ugyanez. LILO-t meg az elmondottak miatt nem szeretnék használni. Mindenesetre kösz a választ, majd lesz valami 🙂
2005-03-24-14:08 #2009575Egyik se megy? Van egy title 2681-24 és van egy title bzImage bejegyzés is. Gondolom te a bzImaget akartad indítani. Nem vagyok egy GRUB guru, de nem kéne a resume meg a többi bejegyzés utána?
[align=right][snapback]125751[/snapback][/align]De a 2681-24 megy, de a lefordított kernel a bzImage, azt szeretném valahogy beüzemelni. A VectoRnak címzett válaszban írtam már hogy a többi bejegyzéssel együtt is próbáltam. De akkor a partíciókat jól adtam meg?
2005-03-24-14:47 #2009576nem a bios reklamált a lilo telepítése után? csak ki kell kapcsolni a bios-ban a vírus warning-ot…..
mert a lilo-nak köze sincs semmilyen vírusscanhoz….a grub-hoz nem értek :((
2005-03-24-14:55 #2009577nem a bios reklamált a lilo telepítése után? csak ki kell kapcsolni a bios-ban a vírus warning-ot…..
mert a lilo-nak köze sincs semmilyen vírusscanhoz….a grub-hoz nem értek :((
[align=right][snapback]125771[/snapback][/align]Nem, csak akkor van ez, ha LILO-val indítok. Ki is próbáltam most az elõbb hátha LILO-val jó lesz, de nem, és persze változatlanul azt mondja, hogy a Trend Away (nem biztos hogy ez a neve) boot vírust talált a merevlemezemen. A frissen formázottra is ezt mondta, de jelzem grubbal semmi ilyesmi nincs. Elég fura. :blink:
Van valami tippeteket esetleg arra vonatkozóan, hogy mit ronthattam el kernel fordításnál ami miatt nem bootol?
2005-03-25-08:53 #2009578De a 2681-24 megy, de a lefordított kernel a bzImage, azt szeretném valahogy beüzemelni. A VectoRnak címzett válaszban írtam már hogy a többi bejegyzéssel együtt is próbáltam. De akkor a partíciókat jól adtam meg?
[align=right][snapback]125760[/snapback][/align]Mivel a mûködõ bejegyzésekhez is ugyanaz van írva, szerintem igen.
Mellesleg Vectornak igaza van, nem a LILO nyivákolt hanem az alaplapi virusvédelem, ami nálam annyiból áll, hogy feldob egy ablakot ha az MBR-t át akarja írni valami, szóval csak egy y-t kell nyomni.2005-03-25-11:55 #2009579Mivel a mûködõ bejegyzésekhez is ugyanaz van írva, szerintem igen.
Mellesleg Vectornak igaza van, nem a LILO nyivákolt hanem az alaplapi virusvédelem, ami nálam annyiból áll, hogy feldob egy ablakot ha az MBR-t át akarja írni valami, szóval csak egy y-t kell nyomni.
[align=right][snapback]125876[/snapback][/align]OK. Akkor a grub jó, tehát a kernellel lesz valami gond, feltételezem.
2005-03-25-12:36 #2009580Mivel a mûködõ bejegyzésekhez is ugyanaz van írva, szerintem igen.
Mellesleg Vectornak igaza van, nem a LILO nyivákolt hanem az alaplapi virusvédelem, ami nálam annyiból áll, hogy feldob egy ablakot ha az MBR-t át akarja írni valami, szóval csak egy y-t kell nyomni.
[align=right][snapback]125876[/snapback][/align]jaja, kapcsold ki a bios-ban ezt a funkciót és nem lesz ilyen gond, másodszor pedig mond meg nekem hogy az initrd.img-t megcsináltad az új kernelbõl?
3x, minek kellett neked másik kernel, egyébként, pontosabban miért álltál neki forgatni ? (ezt a csak kiváncsiság miatt)
2005-03-25-13:40 #2009581jaja, kapcsold ki a bios-ban ezt a funkciót és nem lesz ilyen gond, másodszor pedig mond meg nekem hogy az initrd.img-t megcsináltad az új kernelbõl?
3x, minek kellett neked másik kernel, egyébként, pontosabban miért álltál neki forgatni ? (ezt a csak kiváncsiság miatt)
[align=right][snapback]125909[/snapback][/align]Nem, nem csináltam meg initrd.img-t, de mostmár újból kezdtem. Szóval akkor meg tudnál dobni egy leírással azt hogyan? A Schmidt féle meg a fellow féle dokumentációt használtam, plusz egy angol oldalt, de azokban nem volt szó initrd.img-rõl :unsure: . Hogy miért álltam neki? Pontosan ezért, kíváncsiság miatt. Persze tudom, hogy valószínûleg elég sokat kell próbálkoznom.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz