Kezdőlap › Fórumok › SuSE Linux › SuSE kezdõ › mc átálítása magyar nyelvre
- This topic has 5 hozzászólás, 6 résztvevő, and was last updated 20 years, 2 months telt el by
AMD486.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-04-20-19:46 #2013497
Szisztok !
Feltettem egy 9.2 -es suset csak mikor mc nyomokangol nyelven kommunkikál ….
Köszi a segítséget!
Mosoly 🙂 🙂
ui.:
Ja és putty alatt sincsenek meg normálisan a fontok …..
[align=right][snapback]130960[/snapback][/align]?????
Nálam magyar.
Milyen nyelvet választottál a telepítéskor?
Milyen a billentyûzetkiosztás?2005-04-21-19:09 #2013498Ha a glibc és mc fordításkor támogatta a magyar nyelvet. (Gondolom igen, hacsak nem te fordítottad.)
Akkor az
#export
parancs kiadásával a LANG=”valami” változó meg kell hogy jelenjen.
Ha ez nem LANG=”hu_HU”, akkor az
# export LANG=”hu_HU”
paranccsal „azzá lehet tenni”.
Nos ekkor már magyarnak kellene lennie. (Ez csak újraindításig érvényes. Ahhoz, hogy mindig így maradjon, be kell tenni valahova, hogy lefusson a parancs. (/etc/profile, /etc/env.d/valami, ~/.bashrc, vagy akár egy scriptbe stb. Igény szerint, meg attól függõen, hogy a rendszerben mi a divat.) Vagy be kell állítani a beállító központban (biztosan lehet).)2005-04-21-19:19 #2013499Ha root felhasználóként beszél angolul akkor csak a következõt kell tenned:
Root -ként mc-ben megkeresed a /etc/sysconfig/language fájlt és F4-el megnyitod.
Megkeresed a ROOT_USES_LANG=”ctype” bejegyzést majd átírod
ROOT_USES_LANG=”yes” -re
Elmented.
Konzolon lefuttatod a SuSEconfig parancsot és a következõ indítás után magyar lesz.2005-04-22-19:41 #2013500Ha root felhasználóként beszél angolul akkor csak a következõt kell tenned:
Root -ként mc-ben megkeresed a /etc/sysconfig/language fájlt és F4-el megnyitod.
Megkeresed a ROOT_USES_LANG=”ctype” bejegyzést majd átírod
ROOT_USES_LANG=”yes” -re
Elmented.
Konzolon lefuttatod a SuSEconfig parancsot és a következõ indítás után magyar lesz.
[align=right][snapback]131100[/snapback][/align]Most már magyar 🙂 viszont terminálról még mindig szétesik …:-(((
2005-04-22-20:59 #2013501Mert gondolom hu_HU.UTF8 locale alatt indítod, amit nemnagyon bír. hu_HU-val indítva meg nem lesznek szépek a UTF-es fájlneveid… A legjobb ha hagyod az egészet a fenébe és ISO-t használsz mindenhol:
G_BROKEN_FILENAMES=1
KDE_BROKEN_FILENAMES=1
QT_BROKEN_FILENAMES=1
LANG=hu_HU
LANGUAGE=hu_HU:huA „convmv” parancs pedig 1xûen és fájdalommentesen használható akár teljes HDD-k konvertálására.
2009-12-04-19:57 #1879324Szisztok !
Feltettem egy 9.2 -es suset csak mikor mc nyomokangol nyelven kommunkikál ….
Köszi a segítséget!
Mosoly 🙂 🙂
ui.:
Ja és putty alatt sincsenek meg normálisan a fontok ….. -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz