Kezdőlap › Fórumok › SOS! Bajban vagyok › Multi-boot-DVD (isolinux)
- This topic has 7 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 19 years, 4 months telt el by
pomm.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-01-26-23:20 #2043284
Lilo nem jó? :rolleyes:
Boot-Cd/DVD leírása Pomm lapján: http://linuksz.uw.huAmúgy: netikett…. (nem árt elolvasni!!!) + keresés: Rengeteg leírás van már errõl itt a forumon… :wink1:
A sok válaszból arra következtethetsz, hogy mások is erre gondoltak.2006-02-12-18:15 #2043285Hy!
Ilyen engem is érdekel. Egyébként Pomm boot CD-je mit tud? Csak elindítja a Grubot, ha pl tonkrement az MBR, nem? Kerestem, de nem találtam a fórumon olyat, hogy hogyan kell ilyen Multi Boot DVd-t csinálni. Pl hogy lehetne a Slackware install Cd-ket (2) + Slax + SysRescueCD -t egy DVD-be „omleszteni” ?Vagy elég az , hogy az egyecs CD-krol csinálok ISO-t, és beteszem a dvd gyokérkonyvtaraba, és a grub-ban csinálok rá bejegyzést?
2006-02-12-22:07 #2043286:blink: :blush: :rolleyes:
most pontosan nem is emlékszem, de úgy rémlik. Mindeneserte ALAPOSAN nézz körül pomm lapján, ezenkívül kereeshetsz olyat is, hogy: mikulás tools cddfvd. ilyenrõl is van leírás….
… az is klassz.
Tartalmaz rengeteg cuccot. Pl.: Slax, UHU, Free-dos, Tesztprogik, stb.Szóval komoly cuccos. Lesd meg…
2006-02-13-17:58 #2043287Hy!
Ahogy enézem, talán a tobb cd-isoból egy dvd-iso doksiból talán meg tudnám csinálni…Ha a (pl.) CD1-rol a dd progival csinálok egy iso-t, akkor az ugyanaz, mintha letoltenem a netrol?2006-02-14-16:07 #2043288.Ha a (pl.) CD1-rol a dd progival csinálok egy iso-t, akkor az ugyanaz, mintha letoltenem a netrol?
Igen
dd if=/dev/cdrom of=/ahova/akarod/cd.isoBõvebben: man dd 😀
Egyébként Pomm boot CD-je mit tud? Csak elindítja a Grubot, ha pl tonkrement az MBR, nem
igen, elindít egy grubot ( ami a cd-én van ) nem kell sûrün, de ha kell, akkor nagyon kell :cool1:
2006-02-14-19:29 #2043289Tényleg, és akkor azzal a „fo” grubbal, ami a CD-n van, el lehet indítani a Slackit ( telepítot), Slaxót(Live), SysRescueCD(live)-ot is? CSak meg kell adni a kernel helyét?
2006-02-15-04:24 #2043290Ennyire nem lesz egyszerû dolgod! Az isolinuxná – ha jól emléxem – nem ment így. Ha a telepítõ grubt használ ( pl.: frugalware, uhu-1.2 ) akkor – elvileg – valóban megoldható így!.
Kezd el a próbálkozást és oszd meg velünk 😉2009-12-04-19:57 #1881917Sziasztok!
Szeretnék Multi-boot-DVD-t csinálni.
Több linux disztribúció telepítõjét, LIVE-CD-ket és más (linux alapú) OS-ek telepítõjét szeretém 1 DVD-re tenni.
Ezt BCDW-vel szeretném megoldani, állítólag ehhez isolinux kell.
http://www.bcdwb.de/bcdw/bcdw_e.htm#isolinux
Az a gondom, hogy fogalmam sincs mit kell beírnom a bootcat.ini-be a kölönbözõ disztrók esetén.
(Debian, Knoppix, Gentoo, UHU, SLAX, DSL, Geexbox, ReactOS, meos, SysRescue) -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz