Ha elég bátornak és kitartónak tartod magad, próbálkozhatsz egy kernel fordítással QoS támogatással (QoS használatához külsõ program kell, mint pl. az ipchains, pppd, a kernelben találsz róla infót).
Meg egy kis adalék: a QoS (Quality of Services) sikeres használatához elég jól ismerni kell az IP protokol szerkezetét. A kernelbeli cuccok használatához az iproute2 és a tc feltétlenül szükséges.
😎
Köszönöm a válaszokat, közben elutaztam, ezért nem válaszoltam és most utazok is tovább. A linkek egy részét átnéztem, de azt hiszem mielõt bármibe is kezdek, elõször az OP rendszeremet fogom kihajítni 😡 , a 9.0-ás Mandrake-el eddig csak több gondom volt, mint elõnyöm…. de ezt majd egy másik Topic-ban 😎
Nekem 4 evre volt szuksegem, hogy kidobjam a SuSE ill Mandrake distrokat.
Mostanaban mar csak a Debiant hasznalom (meg esetleg az UHU-t), erdekes modon minden ugy megy, ahogy en gondolom.
Azt hiszem én is visszatérek a debianhoz… Ez a mandrake már nagyon Windows-os nekem, mindent meg akar csinálni, csak azt nem értem miért vannak olyan napok amikor tökéletesen és gyorsan mûködik, más napokon meg fél óráig nyitja a galeont, vagy a levelezõt. Talán mindig be kéne állítanom egy optimális dátumot neki… 🙂 🙂 🙂
Szélessávú intenetet osztok meg MDK9.0-val, mi avéleményetek, hogyan tudnám korlátozni a hozzám kapcslódók sávszélességét ? Egy hálózati csatolóval kapcsolódok az internetre és egy másikkal a belsõ hálózatra.
legutóbbi hsz