A problémám, amiben segítséget, tanácsot kérnék, a következõ:
A videokártyám TV-outját átvezetem a videora RCA-dugók segítségével, s így varázsolok magamnak kis házimozit. 🙂 (legalábbis a kép így megy át) A probléma az, hogy a kép a tévén messze nem tökéletes.
Jellemzõen a villódzó helyszíneknél (pl. diszkóbeli jelenetek) valamint amikor a kamera közepes tempóval vízszintesen mozog, a kép függõlegesen (azaz vízszintes vonalak mentén) több darabra törik szét. Csatolok egy képet (by GIMP, tehát nem foto a képernyõrõl!), amin jó látható, hogy mire gondolok.
Máskor, amikor nincsenek a vízszintes kameramozgások, meg nincs villódzás nincs (vagy nem észrevehetõ) széttörés.
Logikai úton megközelítve a dolgot olyan, mintha a TV-n kialakult kép az adott pillanatban a film 3 képkockájából tevõdne össze. Azaz pl. a csatolt képen a felsõ rész a 123., a középsõ rész a 124., míg az alsó a 125. képkocka megfelelõ része. Csak ez lehet magyarázat arra, hogy miért esik szét vízszintes mozgásoknál és villódzásnál a kép. Ez – felületes és régi ismereteim szerint – egyértelmû szinkronhiba.
Az lenne a kérdésem, hogy miként lehetne ezt kiküszöbölni, azaz révenni valahogy a hardvert (videokártyát) vagy a szoftvert (pl. mplayer), hogy együtt – szinkronban – dolgozzanak, és a film egy képkockája a TV-n is 1 kép (vagy 2 félkép) legyen.
Próbálkoztam az mplayer -fps 25 paraméterezéssel, de ettõl nem is vártam sokat. :icon_neutral: Talán az xorg.conf megfelelõ átszerkesztése lehet megoldás, bár nem tudom, hogy van-e egyáltalán megoldás.
(Má$ rendszer alatt nem próbálkoztam.
Az nvtv „No supported video card found.” üzenettel – mióta megvan az 5500-as – elszáll)
legutóbbi hsz