Ubuntu alatt NoteEdit

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2081532
    masterminds
    Felhasználó

      Esetleg sudo modprobe snd_seq?

      Timidity++ nevű progit telepítsd ha még nincs, és indítsd is el (démonként fut).

      ui: Valószinűleg találsz belőle rendszercsomagot is.

      #2081533
      Bence54
      Felhasználó

        A hibaüzenet megszűnt, és a beállításokban megjelent két midi eszköz is. Fölötte a szekvenszernél az alsa és az oss is be van kattintva, a kmixben mindent felcsavartam, hátha valami véletlenül némítja, de így sem szól.
        (kiadtam a parancsot amit írtál és a timidityt is elindítottam, gndolom ettől szűnt meg a hibaüzenet, köszönöm legalább enyivel előrébb vagyok)
        Most ha elindítom a következőt írja (konzol)

        TSE3 ALSA MIDI scheduler created
        TSE3 Copyright information :(c) Pete Goodliffe, 2000-2002. A Trax Software Produ        ct. Version: 0.3.1

        Hangszolgáltatásnak ALSA-t használok, de leginkább letiltom. Ennek van jelentősége? Jah és még egy: amikor a hangszolgáltatást bekapcsolom és ALSA-ra teszem mindig külön meg kell adni az eszköz nevét (hw:1), hogy szóljon. (Ha esetleg ez számít)

        #2081534
        masterminds
        Felhasználó

          Ha emu10k1 chipset-es kártyád van, kell egy awesfx nevű program is, amivel hozzárendelsz SoundFont-okat. (például: asfxload /usr/share/sounds/sf2/8MBGMSFX.SF2)

          Bővebben itt.

          #2081535
          Bence54
          Felhasználó

            Köszönöm, így már működik.

            #1885053
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok !

              Szeretném segítségeteket kérni a noteedittel kapcsolatban. Midi lejátszása xmms-sel mindig sikeres. Ha noteedittel szerkesztek vagy beillesztek midit, az nem képes lejátszani. A vonalat húzza a hangjegyeken mint ahogy azt kell is lejátszás közben, csak éppen nem szól. Megpróbáltam terminálról indítani és induláskor ezt írja:

              LilyPond check: found version: 2.6.3
              ALSA lib seq_hw.c:457:(snd_seq_hw_open) open /dev/snd/seq failed: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              TSE3: Alsa scheduler error. Couldn’t open sequencer
                    (Nincs ilyen fájl vagy könyvtár)
              cannot create an OSS MIDI Scheduler
              error opening Midi Device –> music cannot be played
              TSE3 Copyright information :(c) Pete Goodliffe, 2000-2002. A Trax Software Product. Version: 0.3.1

              Így érthető, hogy miért nem szól, de hogy lehetne megoldani? Előre is köszönöm.

              Ui.: Az xmms dolgot azért írtam, mert -ugyan nem tudom- de ebből arra következtettem, hogy alapból támogatja a rendzer a midiket.

            5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.