WINE olyan(ok)nak, aki(k)nek…

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok WINE olyan(ok)nak, aki(k)nek…

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1902177
    admin
    Adminisztrátor

      Ha WINE érdekel:
      igazából semmi beállításra nincsen szükség (tapasztalataim szerint), elég ha bemásolod a windózos programot a /home/teneved/wine könyvtárba (ez lesz a C: meghajtó) 😉 , aztán „wine programnév” -vel indítod. Ha bemásolsz egy Win Commandert +(wine wincmd.exe), akár abból is indíthatod a progikat a szokásos módon (és úgy érezheted magad, mint a régi szép idõkben…)

      #1902178
      admin
      Adminisztrátor

        Szia AEomega!

        A kérdésed közvetlenül nem válaszolható meg, inkább megpróbálok egy megközelítést adni, és abból talán el tudsz indulni. A wine egy emulátor, ami egy windowsos futáskörnyezetet próbál emulálni linuxon. Gondolom ez eddig világos volt, csak a rend kedvéért.;) Ennek az a lényege, hogy a linuxban vmilyen módon rendelkezésre álló erõforrásokat le kell képezni a windowsos futáskörnyezetnek megfelelõen. (Ez csak az egyik feladat, de a konfiguráció szempontjából csak ez érdekes.) Tehát pl. vmilyen módon kell legyen C: meghajtód. Ez pl. vmelyik linuxos könyvtár lesz. Vagy pl. a CD-ROM, egér, fontok, stb, mind vhogy a windowsnak megfelelõen kell legyenek tálalva a windowsos programok számára. Ezt a leképezést írja le a wine.conf vagy ilyesmi nevû állomány, szerintem elég érthetõ formában. Tehát, ha az installáció után a wine nem úgy mûködik, ahogy szeretnéd, akkor a wine.conf-ban tudsz ezen segíteni.

        Programok használata: wine programnév (ezt egyébként pl. a KDE menüjéber is beszerkesztheted)
        Ilyen módon akár egy komolyabb programcsomag telepítõjét is elindíthatod, majd késõbb csak az indítóállományt kell használni a wine paranccsal.

        Fontos!!! A wine nem stabil, is közel se várj teljes kompatibilitást és teljesen azonos mûködést, még azoknál a programoknál sem, amelyek elindulnak vele!!! Van egy csomó program, ami használható wine segítségével, de ezt az ember csak akkor teszi, ha vmiért nagyon muszály.
        A másik, hogy ne felejtsd el, hogy egy emulált környezetben vagy, tehát csak azok az erõforrások állnak rendelkezésre (ld. fentebb), amit az emuláció ismer. Ez akár komoly korlát is lehet!!!

        Szóval nem akarom kedved szegni, de én összességében a winet egy kényszermegoldásnak tartom, arra az esetre, ha az adott applikáció nem pótolható vmi linuxos applikációval. A saját tapasztalatom az volt, hogy a winera fordított idõ nem fizetõdött ki, a linuxos applikációk megismerésére fordított idõ pedig igen.

        Sok sikert,
        david

        #1902179
        AEomega
        Felhasználó

          Köszi a válaszokat, jelentem, a WinCommander mûködik! 🙂
          Még ha azt elmagyaráznátok, hogy hogyan tudok parancsikont, vagy indítómenüt készíteni egy vindózos progihoz, akkor még boldogabb lennék.

          Persze én sem akarok komolyabb munkát végezni WINE alatt, de ha már van, akkor kipróbálom, meg poénnak is jó.

          #1902180
          AEomega
          Felhasználó

            ae:~$ mc
            ae:~/wine/Program Files/Adobe Photoshop 6 CE$ wine setup.exe
            fixme:keyboard:X11DRV_KEYBOARD_DetectLayout Your keyboard layout was not found!
            Using closest match instead (Hungarian keyboard layout) for scancode mapping.
            Please define your layout in windows/x11drv/keyboard.c and submit them
            to us for inclusion into future Wine releases.
            See the Wine User Guide, chapter „Keyboard” for more information.

            Vagy a Photoshoppal ne is próbálkozzak?

            #1902181
            admin
            Adminisztrátor

              Idézlek Téged: „poénnak jó”.

              #1902182
              AEomega
              Felhasználó

                Azt hogy lehet megcsinálni, hogy a WinCommander lásson több partíciót is?
                Jeleneleg ilyen a config file:

                [Drive C]
                „Type” = „hd”
                „Path” = „../wine/”
                „Label” = „drive_c”
                „FS” = „vfat”

                [Drive D]
                „Type” = „hd”
                „Path” = „../disk0-Maxtor_4D040H2-part7/”
                „Label” = „drive_d”
                „FS” = „vfat”

                De vm mégsem jó.

                [Szerkesztve: 2003/4/17 AEomega]

                #1902183
                admin
                Adminisztrátor

                  Photoshop helyett jo lesz valoszinuleg a GIMP.

                  #1902184
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Probalj meg belepni ebbe a konyvtarba:
                    ../disk0-Maxtor_4D040H2-part7/

                    innen : /home/sajatnavem/.wine

                    Valoszinuleg rajossz, hogy miert nem jo.

                    Ha netan megsem, akkor ez a helyes:
                    /mnt/disk0-Maxtor_4D040H2-part7/

                    Laci

                    #1902185
                    AEomega
                    Felhasználó

                      „/mnt/disk0-Maxtor_4D040H2-part7”

                      #1869094
                      csaba
                      Felhasználó

                        …még a doksik s a how-to-k is bonyolultak…

                        Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de kemény 2 hetes LINUX-múltammal azt sem tudom, hogy merre induljak. Annyit tudok, hogy mire jó, és érdekel is, különben nem nyitnék új topicot róla.

                        Ha valaki szájbarágósan, 3 éves szinten elmagyarázná, hogy mikor-hol-mit-mire állítsak, azt megköszönném…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.