Kezdőlap › Fórumok › SuSE Linux › SuSE kezdõ › WLAN beállítás utáni gondok
- This topic has 5 hozzászólás, 5 résztvevő, and was last updated 20 years, 7 months telt el by
anonym.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-11-14-12:51 #1983836
Nem tudom süsünél hogy vannak ezek a dolgok, de általában az /etc/modules/AUTOLOAD -ból betölt minden benne lévõ modult (a nevét kell belerakni). Egyes disztrók eltérnek ettõl (alapból nem ide rakják a modulokat, de amit te raksz ide mindig betöltik).
A többi beállítást az /etc/init.d futási szintjeihez is rendelheted. Mondjuk csinálsz egy bash file-t ami megteszi és berakod a megfelelõ futási szintre.
De tudtommal a süsü kicsit alergiás a kézi matatásra szóval biztos van valami szép menû az indítóscriptek módosítására.
üdv,
nex2004-11-16-21:43 #1983837a Suse-ban nem találtam olyat hogy /etc/modules könyvtár, így létrehoztam egyet és beletettem egy AUTOLOAD nevû filet, de nem változott semmi:((((
Nem vagyok biztos hogy jól csináltam de egyszerûen beleírtam a file nevét (/home/equinox/…/rt2500.ko) ebbe a fileba.A másik meg hogy ha pl a 2-es futási szinthez akarom hozzátanni ezt a 2 soros shell-script filet :
ifconfig ra0 up 192.168.0.1;
route add default gw 192.168.0.1;akkor egyszerûen be kell tennem az /etc/init.d/rc2.d könyvtárba?
mindegy hogy milyen néven? mert ott csak k és s betûvel kezdõdõ filenevek vannak.
mert én pl. netstart néven tettem bele és ez sem mûxik. :wacko:2004-11-29-11:21 #1983838Helló
Neked milyen melyik suse-d van?
2004-12-05-12:01 #1983839Hello!
A következõ a problémám: Ettercap nevû programot szeretnék használni, amit letöltöttem, és fel is telepítettem – volna, de kiírja, hogy nem megfelelõ libcap verzióm van. Letöltöttem a szükséges új verziót, telepítettem is (configure/make/make install), nem jelzett hibát. Utána újra próbáltam telepíteni az Ettercap-et, de ismét hibát jelzett.
Mi lehet a gond? Kell még valami mást is tenni ilyen verzió-frissítéseknél az egyszerû installálás mellett??
Elõre is köszi!
#6
2004-12-05-12:31 #1983840a Suse-ban nem találtam olyat hogy /etc/modules könyvtár, így létrehoztam egyet és beletettem egy AUTOLOAD nevû filet, de nem változott semmi:((((
Nem vagyok biztos hogy jól csináltam de egyszerûen beleírtam a file nevét (/home/equinox/…/rt2500.ko) ebbe a fileba.A másik meg hogy ha pl a 2-es futási szinthez akarom hozzátanni ezt a 2 soros shell-script filet :
ifconfig ra0 up 192.168.0.1;
route add default gw 192.168.0.1;akkor egyszerûen be kell tennem az /etc/init.d/rc2.d könyvtárba?
mindegy hogy milyen néven? mert ott csak k és s betûvel kezdõdõ filenevek vannak.
mert én pl. netstart néven tettem bele és ez sem mûxik. :wacko:
[align=right][snapback]97749[/snapback][/align]Susenel a /etc/sysconfig/kernel file-ba a MODULES_LOADED_ON_BOOT= sorhoz kell hozzafuzni.
A /etc/init.d -be teszed a scriptet, es csinalsz ra egy mondjuk S25_scriptneve_ kezdetu szimbolikus linket az rc2.d-be.
2009-12-04-19:56 #1877013Sziasztok!
Az lenne a gondom hogy miután sikerült beállítanom itthon a hálót, nagyon belassult a gép. Amikor töltök valamit, elkezd szaggatni, és nem tudom hogy ezt hogy lehetne orvosolni??? (Suse 9.1-em van 2.6.4-52 -es kernel)
Másik gondom az hogy minden egyes újraindításnál bele kell raknom a hálókártya modulját a kernelbe, az ifconfiggal beállítani a hálókarit, és a routing table-be bele kell rakni a default átjárót. Nem mintha sok idõbe telne (kb 3-4 sor begépelése), de nem lehetne ezt valahogy autómatizálni, hogy egybõl felismerje a kártyát és ip-t kérjen a routertõl már a bootolásnál???
köszönöm :ph34r:
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.
legutóbbi hsz