Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Alap: Windowsban XP-nél C:Documents and SettingsUsernevedApplication DataMozilla, NT-nél C:WinNTProfilesUsernevedApplication DataMozilla (utóbbi FIXME)
Hordozható firefoxnál meg csak leírták akik fordították, hogy hova teszi.
Alap: Windowsban XP-nél C:Documents and SettingsUsernevedApplication DataMozilla, NT-nél C:WinNTProfilesUsernevedApplication DataMozilla (utóbbi FIXME)
Hordozható firefoxnál meg csak leírták akik fordították, hogy hova teszi.
A lakás egyre intelligensebb lesz, a tulajdonos meg egyre kevésbé…..
a Gnome alkalmazásokban nem vagyok annyira benne, de ami feltűnt: a „dd” mit keres ott?? (hogy mire jó: ‘man dd’)
‘ps -A’ (összes folyamat) mit mond?
SPARC archra kereskedelmi szoftvereket (meg egyátalán desktop támogatást, drivereket) inkább Solarishoz találsz, nyílt forrású és emellett termelési színvonalú 3D CAD szoftverről nemnagyon hallottam még… Viszont nem Pistikegépe árkategória egy ilyen masina, még ha teljesítményben vissza is hozza az árát.
A Linux sokmindenen fut (kenyérpirítón még nem, ott egyelőre NetBSD-re szorulsz ;)), de a fő architektúrája munkaállomás célokra az x86 (meg persze ARM és egyéb kütyük, de ilyenre nemnagyon találsz mondjuk 3D grafikus drivert).
Solarisra is van KDE a software companion CDn, mondjuk a 10esben még ott a CDE, a „nagy őse” a UNIX desktopoknak, én már csak poénból is azt használnám 😉
Az x86-64 még elég kiforratlannak tűnik, szinte semmi sem optimalizált, fő céljuk egyelőre a bugvadászat… Nem tudom mennyire éri meg kísérletezgetni, majd valaki aki nap mint nap használja, kijavít.
A NIS+-t vedd ki nyugodtan, csak lassítja a külső névfeloldást (gondolom a szolgáltatódnak nincs ilyenje, ha meg van is, biztos nincs a gépeden beállítva a használata)
Na igen, megfigyelés (tapasztalat):
Kétféle vélemény van:linux = pro (a csé szerver is azon megy, meg a Jóska IRCről/slsk-ról milyen scripteket nyomat má), de nem lehet vele játszani, meg én nem vagyok annyira pro
linux = fos, MERT nem lehet vele játszani (meg a pcforum is írta), és én probb vagyok annál (haha persze).(ill. 3., de ez nem vélemény: linux = fos, mert , és én használni akarom a gépemet!)
tothaa wrote:Aztán most ott tartok, h ogy ezt írja ki:Code:Hiányzó NTLDR
Nyomjon le egy gombot az újraindításhozhttp://it.news.hu/f.php?mod=40&id=79255 szerint ezt már valami Windows XP írja ki. Így már megpróbálhatom rávenni kisaranyost, hogy bootoljon egy linux CD-ről 🙂
Alap: BIOS nem bészél mádzsár (bár olyat már láttam hogy angol-német-francia nyelv közül lehetett választani). Elqrtvindóz az igen.
Hogy elszomorítsalak: http://www.driverguide.com 😉 DOS-hoz pktdrv-t is mindig innen szedek (ha nincs kéznél a Re(al)tek floppym amit az egyikhez adtak a sok közül)
Gondolom valami erős vas lehet, ha 8 perc alatt bootol 🙂 🙂
Tipikusan az az eset, amikor egy 486-oson futó DOS-os könyvelőprogram volt (és működött) a könyvtárban, aztán az új pultospicsa kisírta a Zikszpét vagy felülről jött az utasítás hogy „modernizálni kell” (mert a főnök másodunokaöccse MS-forgalmazó), gépet persze nem adtak.
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz