aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: xmms uninstall #1964660
    aty
    Felhasználó

      Miért akarod eltávolitani az xmmst? A libxmms könyvtártól függ egy csomó cucc mint látod.

      Hozzászólás: grub prompt #1964625
      aty
      Felhasználó

        Ha már (hdx,y)t megadtad akkor már tudja a fájlrendszert olvasni, és tab segítségével tényleg fel lehet fedezni. Továbbá van cat is amivel a fájlokat be lehet olvasni. Szívtam eleget grubbal anno, úgyhogy ezek megmaradtak nekem. 😀

        Hozzászólás: xmms uninstall #1964658
        aty
        Felhasználó

          rpm -e xmms-skins
          aztán rpm -e xmms
          A libxmms semmiképpen nem fog távozni, ha kell a kdenek és azt használod.

          Hozzászólás: hangkari+alsa #1964634
          aty
          Felhasználó

            2.6os kernelnél még valami gond volt a dev fileokkal, de debiannal gondolom 2.4est használsz.

            Hozzászólás: grub prompt #1964622
            aty
            Felhasználó

              Nem más partíción van ez a két csatolási pont?
              Vagy ezek a particiók meg már nem érhetõk el? 😕

              Hozzászólás: HW belövés egyszerûen projekt #1964650
              aty
              Felhasználó

                A susenek tényleg jó beállítófelülete van, csak hát lassú. De sajnos ebbe az egészbe a hardvergyártóknak van a legnagyobb beleszólásuk, ha õk nem fejlesztenek akkor nem lesz driver, vagy csak gagyi. Ha nem áll érdekükben üzletileg, vagy más érdektelenné teszi õket benne, akkor bizony nem fognak lépni.

                kifelyezés ralyztábla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

                Hozzászólás: grub prompt #1964619
                aty
                Felhasználó

                  Beirod: kernel (hd0,0)/ – majd nyomkodod a tabot és megtalálod a vmlinuzt

                  Hozzászólás: HW belövés egyszerûen projekt #1964647
                  aty
                  Felhasználó

                    Szvsz alapvetõen a hardvergyártók mentalitásával van a gond. Lásd canon.

                    A projekt jó lenne, csak errõl õket is meg kéne gyõzni, hogy bizony a Linuxban is lehet jó üzleti lehetõség.

                    Hozzászólás: hangkari+alsa #1964631
                    aty
                    Felhasználó

                      fuser parancs van az erõforrások használóinak vizsgálatára és felszabadítására ha jól emlékszem

                      Hozzászólás: hangkari+alsa #1964630
                      aty
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 1,776