Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mplayer van Ubuntuban is (ugyan nem alapértelmezett), Suséra is lehet tenni valahogy.
Uhuból 1.2 már régi, majd jön a 2.0 – viszonylag kevés a csomag hozzá, a másik kettőhöz képest.
Én Ubuntut javasolnék, minden megy elsőre, semmi idegeskedés, normális tempó. és tiszta még a felépítése.
A Suse yastjának tempója viszont idegölő lehet, ha nem vagy elég türelmes.Különbséget nem nagyon fogsz látni, mert ha jól tudom mindhárom disztró Gnomeal jön alapértelmezetten. Természetesen mindegyikhez lehet KDE-t használni, de nagyon elhanyagolják mostanság sajnos. Kubuntu eléggé igénytelenül van összedobálva például.
Ha kezdő vagy tégy egy próbát az Ubuntuval szerintem. Egyszerűbben kezelhető disztrót nem nagyon fogsz találni.Debiannál lehet, gondolom Ubuntu is automata bennhagyja a régit a menüben.
grisha wrote:aty wrote:Ha azt hiszed, hogy annyival gyorsabb lesz, hogy megéri vele szenvedni, akkor el kell keserítselek.A HT hatása: 1 rövidke teszt. http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=311&p=12
Nem a HT-ra értettem. Hanem a kernelfordításra, hogy nem javítja annyival a sebességet. Hogy SMPt akarsz, én csak később fogtam fel:D
A sima i686os kernel támogatja:
linux-image-2.6.15-26-686 – Linux kernel image for version 2.6.15 on PPro/Celeron/PII/PIII/PIV SMP/UP
linux-image-2.6.15-26-k7 – Linux kernel image for version 2.6.15 on AMD K7 SMP/UPKülönben tényleges terhelés észrevehető?
Melegszik a merevlemez, zörög? 🙂
„hdparm -tT /dev/hdx” kimenete rosszabb mint a másik gépen?Mi célból forgatsz új kernelt? (SMP elkerülte a figyelmem, de van smps kernel image Debian alatt, gondolom akkor Ubuntu alatt is, inkább azt rakd fel!)
Ha azt hiszed, hogy annyival gyorsabb lesz, hogy megéri vele szenvedni, akkor el kell keserítselek.
Debian alatt vannak nem i386ra optimalizált kernelek, én inkább azzal próbálkoznék.
Kernel fordítást pedig inkább olyan disztrók alatt érdemes csak meglépni, ahol nincsen összepatchelve a kernel, pl. Slackware, Debian.Ha mégis nekiállsz a fordításnak, akkor ne kernel.orgos forrással próbálkozz Ubuntu alatt, hanem szedd le a kernel-source csomagot, hogy ne szívj a patcheléssel.
Swapet se kapirgálja akkor?
Talán mert fel kéne hozzá rakni az apt-getet. debman15 kissé fölösleges hozzászólása csak Debian-alapú disztrókon állja meg a helyét alapból.
Látom közben, hogy magyarosodtak a blockok nevei, meg eltűntek a fölösleges blockok. Talán még lehet érdemes lenne a Felhasználó blockot a Kinézet block fölé rakni.
Meg talán ehelyett: http://www.linuxforum.hu/index.php?action=help a Netikettett kellene belinkelni.
Karakterkódolás maradt még tényleg már csak igazi hibaként.(Meg még kit pici kötözködés :poketoungeb: Forum a főmenüben nem lenne szebb hosszú óval? Meg a Letöltések modul funkciótlan, kell egyáltalán?)
kisbetu: egyszer még kérdeztél olyat gonoszkodásból, hogy hogy lehet követni, hogy adott user mit csinál éppen. Az online tagok listájánál szépen kiírja. http://www.linuxforum.hu/index.php?action=who
-
SzerzőBejegyzés