aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 241-250 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SuSE, Ubuntu, UHU #2069749
    aty
    Felhasználó

      Mplayer van Ubuntuban is (ugyan nem alapértelmezett), Suséra is lehet tenni valahogy.
      Uhuból 1.2 már régi, majd jön a 2.0 – viszonylag kevés a csomag hozzá, a másik kettőhöz képest.
      Én Ubuntut javasolnék, minden megy elsőre, semmi idegeskedés, normális tempó. és tiszta még a felépítése.
      A Suse yastjának tempója viszont idegölő lehet, ha nem vagy elég türelmes.

      Különbséget nem nagyon fogsz látni, mert ha jól tudom mindhárom disztró Gnomeal jön alapértelmezetten. Természetesen mindegyikhez lehet KDE-t használni, de nagyon elhanyagolják mostanság sajnos. Kubuntu eléggé igénytelenül van összedobálva például.
      Ha kezdő vagy tégy egy próbát az Ubuntuval szerintem. Egyszerűbben kezelhető disztrót nem nagyon fogsz találni.

      Hozzászólás: Kubuntu 6.06.1 + SMP kernel #2069740
      aty
      Felhasználó

        Debiannál lehet, gondolom Ubuntu is automata bennhagyja a régit a menüben.

        Hozzászólás: Kubuntu 6.06.1 + SMP kernel #2069738
        aty
        Felhasználó
          grisha wrote:
          aty wrote:
          Ha azt hiszed, hogy annyival gyorsabb lesz, hogy megéri vele szenvedni, akkor el kell keserítselek.

          A HT hatása: 1 rövidke teszt. http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=311&p=12

          Nem a HT-ra értettem. Hanem a kernelfordításra, hogy nem javítja annyival a sebességet. Hogy SMPt akarsz, én csak később fogtam fel:D

          Hozzászólás: Kubuntu 6.06.1 + SMP kernel #2069737
          aty
          Felhasználó

            A sima i686os kernel támogatja:
            linux-image-2.6.15-26-686 – Linux kernel image for version 2.6.15 on PPro/Celeron/PII/PIII/PIV SMP/UP
            linux-image-2.6.15-26-k7 – Linux kernel image for version 2.6.15 on AMD K7 SMP/UP

            Hozzászólás: magas írás a diszken de mitől? #2069722
            aty
            Felhasználó

              Különben tényleges terhelés  észrevehető?
              Melegszik a merevlemez, zörög? 🙂
              „hdparm -tT /dev/hdx” kimenete rosszabb mint a másik gépen?

              Hozzászólás: Kubuntu 6.06.1 + SMP kernel #2069733
              aty
              Felhasználó

                Mi célból forgatsz új kernelt? (SMP elkerülte a figyelmem, de van smps kernel image Debian alatt, gondolom akkor Ubuntu alatt is, inkább azt rakd fel!)
                Ha azt hiszed, hogy annyival gyorsabb lesz, hogy megéri vele szenvedni, akkor el kell keserítselek.
                Debian alatt vannak nem i386ra optimalizált kernelek, én inkább azzal próbálkoznék.
                Kernel fordítást pedig inkább olyan disztrók alatt érdemes csak meglépni, ahol nincsen összepatchelve a kernel, pl. Slackware, Debian.

                Ha mégis nekiállsz a fordításnak, akkor ne kernel.orgos forrással próbálkozz Ubuntu alatt, hanem szedd le a kernel-source csomagot, hogy ne szívj a patcheléssel.

                Hozzászólás: magas írás a diszken de mitől? #2069719
                aty
                Felhasználó

                  Swapet se kapirgálja akkor?

                  Hozzászólás: DC telepítés #2068029
                  aty
                  Felhasználó

                    Talán mert fel kéne hozzá rakni az apt-getet. debman15 kissé fölösleges hozzászólása csak Debian-alapú disztrókon állja meg a helyét alapból.

                    aty
                    Felhasználó

                      Látom közben, hogy magyarosodtak a blockok nevei, meg eltűntek a fölösleges blockok. Talán még lehet érdemes lenne a Felhasználó blockot a Kinézet block fölé rakni.
                      Meg talán ehelyett: http://www.linuxforum.hu/index.php?action=help a Netikettett kellene belinkelni.
                      Karakterkódolás maradt még tényleg már csak igazi hibaként.

                      (Meg még kit pici kötözködés  :poketoungeb: Forum a főmenüben nem lenne szebb hosszú óval? Meg a Letöltések modul funkciótlan, kell egyáltalán?)

                      aty
                      Felhasználó

                        kisbetu: egyszer még kérdeztél olyat gonoszkodásból, hogy hogy lehet követni, hogy adott user mit csinál éppen. Az online tagok listájánál szépen kiírja. http://www.linuxforum.hu/index.php?action=who

                      10 bejegyzés megtekintése - 241-250 / 1,776