Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
individor wrote:hááát szerintem aki ezt tudja olvasni annak van net,tehát tölteni is tud…
Hat ez pont, hogy az en esetemben sincs igy, ugyanis nem enged letoltogetni az angol szolgaltatom. Ezert egy kedves forumtarsat kellett megkernem, hogy a Sabayon disztro-t valahogy juttassa el nekem. Szerintem jo kezdemenyezes, bar szerintem en az osdisc-et fogom hasznalni hamarosan, mert ide gondolom senkinek nincs kedve postazni ertheto okokbol kifolyolag.
Itt a hivatalos gepigenye a disztronak:
Live Environment – 3D Desktop:
i686 Processor (starting from AMD K6 and Intel Pentium II)
at least 256Mb of RAM (512 suggested)
an OpenGL capable 3D graphics card (mostly NVIDIA, ATI, Intel, VIA)
a DDC capable Monitor
mouse and keyboardInstallation:
i586 Processor (see above)
at least 192Mb of RAM (256 suggested)
8GB of free space
Internet connection (not mandatory but highly suggested)
a DDC capable Monitor
mouse and keyboardTehat live-kent futtatva 512 MB RAM ajanlott, telepitve pedig 256 MB RAM. Ez meg mindig jobb, mint a Vista, amelyik az 1024 MB RAM-al docogosen megyeget csak, es 2 GB RAM-al mar talan megelegszik.
dexter11 wrote:Ami viszont zavaró, hogy elment eléggé fizetős irányba állítólag ez a disztró (én nem tudom konkrétan, nem vagyok régi linuxos). Telepítés közben Cedegás, LinDVD-s képeket mutogat. (amiket természetesen nem tartalmaz a FREE verzió) (:
Ha rákattintottál volna a „Részletek” vagy valami ilyesmi nevü gombra akkor nem mutatta volna.
Bármilyen furcsa is a Mandrivának szüksége van pénzre, ugyanis profit orientált vállalat és nem tud abból megélni, hogy ingyen disztrót gyárt. A pénzkeresésre találták ki azt a módszert, hogy hirdetni lehet a disztróban. Ez a telepítéskori képeket és Firefox könyvjelzőket jelent. Magyarul kapsz egy jó disztrót több ezer csomaggal cserébe el kell(ene de ahogy írtam nem muszály) viselned egy kis reklámot telepítéskor és ki kell törölnöd a könyvjelzőket a Firefoxból ha nem tetszenek. Szerinted nem jó üzlet?És hogy ontopic is legyek: kérdezhetsz másokat sőt vannak veblapok amik segítenek kiválasztani a neked való disztrót, de akkor is az a legjobb módszer ha megnézed magadnak. Te ismered a saját szempontjaidat. Van livcd., próbáld ki még telepítened se kell.
Hat igen. Csak a disztrok a telepulesukkor altalaban vagy sajat magukat reklamozzak kepekben, vagy mas uton-modon, vagy a ceg altal gyarott alternativ disztrot. Mig ezzel ellentetben egy win-es game, mondjuk az NBA Live 2007 a telepulesekor reklamozza az EA-nek a Fifa 07-jet, az NHL-t, meg meg ki tudja micsodat. Na meg ugye a linux telepulesekor mehetne neked Adidas meg Nike reklam is, azert ennel meg mindig jobb a mostani helyzet.
SabayonLinux 3.26 x86 Package list:
http://www.sabayonlinux.org/sabayon/pkglist/SabayonLinux-x86-3.26.packages.txt
SabayonLinux 3.26 x86-64 (64bit) Package list:
http://www.sabayonlinux.org/sabayon/pkglist/SabayonLinux-x86_64-3.26.packages.txt
Ahamm! Elolvastam, ez a lenyeg belole: `such as Portage and the Gentoo Linux baselayout to the FreeBSD operating system`
Na most mar ezt is tudom. Mar kezdtem megremulni.
Elkeszult az Opera 10:
http://www.asd.co.uk/opera10/opera10_details.htm


Head Rest
Z-rest or Mini Z-rest (optional extra).
Tension adjustable in height and angle.
��Valaki probalta mar a javitott, 3.26-ost?
Meg egy par jo tulajdonsag, a frissitessel kapcsolatban:
UPGRADE INFO:
Using this feature, you can upgrade any Gentoo-based installation (Gentoo, VLOS, RR4, RR64) to the latest SabayonLinux without losing your personal data and settings. Our Team, however, will only actively support the upgrades using SabayonLinux as base.
By the way, for who doesn’t care about that, I’d like to explain two major features of this amazing piece of Python code:You can fix your current installation by choosing to reinstall every package, This will take a lot of time but will resurrect your SabayonLinux installation in cases of hard damaging.
You could (even if it’s not so much tested) even upgrade your 32bit installation to a powerful 64bit one (but not the contrary) by using the function described above.
You can re-configure/reinstall your GRUB (Boot) settings/ without touching any configuration file and/or command line.vetye66 wrote:Na sziasztok! Néhány észrevétel, ha nem gond…
Szóval… a gép: 1,7 Cel, 512 ram , 128-as nVidia graf. , 2 winchester. A telepítés valamivel több mint egy órát vett igénybe. Az első boototás szerintem meglepően hosszú volt, kb. 4-5 perc. A kinézet az kellemes, bár furcsa volt, hogy KDE felület, menük stb. pirosban virítanak, a megszokott kékkel szemben… Itt emelném ki a rendszer első nagy hibáját (szerintem) , a nagy gépigényt. Szinte mindíg szaggatott, elég lassú a megnyitás, az egér is le-lefagyott néha… A mostani Ubuntu 6.10 a Beryllel is gyorsabban, gördülékenyebben működött. Az új menü elég furcsa, bár ez megszokás kérdése. Ami feltünt, hogy vegyesen alkalmazzák a KDE-s és a GNOME-s progikat… Akkor mi szükség van a külön ablakkezelőkre…? A lemezkezelés abszolút jó, a másik vincsit azonnal felmountolta, a /media mappába , ez mindenképp könnyebség egy kezdőnek. Másik negatívum, hogy bár a telepítőben ki lehet választani a magyar nyelvet, pl. az OpenOffice, és a Koffice is angol, sőt mind a két böngésző – Mozilla, Opera – is az. Ez mondjuk nyelvi csomaggal megoldható, de akkor miért van a magyar nyelv támogatás? A másik amire bepe büszke volt, az a WLAN. Mivel ez egy asztali PC, adsl-en jön a net. Viszont amíg a menüben ki nem kapcsoltam a wlant, addig nem volt hajlandó csatlakozni… hm. Utána ment minden. Ami véleményem szerint a legnagyobb ereje a disztribnek, az a multimédia… Egyszerűen fantasztikus, hogy azonnal mindent lejátszik, legyen az mp3, mpg, wmv, avi, stb. Bár kicsit furcsálltam, hogy pl. pont az xmms hiányzott, de ez megint csak egyéni észrevétel. Tehát szerintem eléggé figyelemreméltó kezdeményezés, bár ami a legjobban zavart, az a gépigény… Tudom, hogy az én gépem eléggé gyenge, de alaptelepítésnél ez eddig minden futott szaggatás nélkül. Azonkívül, ha megoldják a telepíthető összetevőket, vagy ha jobban szét lenne választva a két ablakkezelő, akkor valszeg más lenne a véleményem. Azért kiváncsian várom a többiek véleményét is.csaba wrote:bepe79 wrote:A Firefox 2.0.0.1-nek es a Firefox 3.0a2pre-nek honnan lehet letolteni a 64 bites valtozatat? Mert a MEPIS-ben pl. 64 bit-en fut Firefox, tehat kell, hogy legyen 64 bites tamogatasa. Vagy ugyanaz a file tudja a 32 bitet es a 64 bitet is, es -
SzerzőBejegyzés

