Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A parancssori módosítgatás lehetőségét ismertem, de azt hittem, hogy a menu.lst változásairől nem vesz tudomást újratelepítés nélkül.
Amúgy valami még mindig nem százas, mert mindenféle grub vagy bios változtatgatás nélkül, egy sima restart után is bedobja az initramfs-es prompt-ot, nyomok egy újabb restartot, akkor meg jó lesz, régi konfignál, ugyanezekkel a vincsikkel nem volt ilyen.
Én szentül hittem, hogy akkor újra kell telepíteni, jó tudni, hogy mégsem. 🙂
Akkor úgy tűnik hiányosak az ismereteim ismét.
Grub-nak hogyan adod a tudtára a változásokat, anélkül, hogy egy grub-install-t csinálnál?Az a baj, hogy nálad soha nem lehet tudni komolyan beszélsz-e…
Köszi, ezt jó tudni!
Bár most inkább hagyom, mert már minden konfig fájlba átírogattam eth3-ra.Viszont ez a grub nagyon idegesítő, bármit állítok BIOS-ban(pl. most bekapcsoltam a WOL-t) újra kell telepíteni, különben előjön a korábban leírt hiba.
Normális, hogy ennyire érzékeny?
Mik a tapasztalatok, LILO-val szokott lenni ilyen gond?Megoldva, valóban, de másképp.
Boot amiatt szórakozott, mert a kernel image és source installálásakor frissítette magát a grub, de helytelenül, mindig kézzel kellett javítani, net meg azért nem volt, mert mert eth3-nak látta a kártyám s az interfaces fájlba eth0 volt beállítva.
Még az awesome is szórakozott velem egy kicsit, de most már lassan minden helyreáll.Most valahogy sikerült elérnem, hogy megint ne bootoljon.
Kezdem kicsit unni az ilyen játékokat, egész tűrhető ez a Win 7. ;DMost megint átírtam a menu.lst és device.map fájlokat s hajlandó volt elindulni a 2.6.31-es kernellel, bár pár hibát kiírt, de a java csak ezután következett, nem volt net, ifconfigra csak egy lo jelent meg, nem volt kedvem vele szórakozni, így átbootoltam Win 7-re s meglepődve láttam, hogy nincs net, nem látja a hálókártyát, bootoltam ubuntu live cd-t, ott sincs hálókártya, mintha fizikálisan eltűnt volna, végül egy Clear CMOS oldotta meg a problémát.
Egyelőre nem is bootoltam újra a Debian-t, ma nincs kedvem szenvedni vele, remélem ez a jelenség nem ismétlődik meg.
A logokat azért kimásoltam, hátha valaki lát benne valami érdekeset, ahogy én belenéztem nem tűnt fel semmi extra, mondjuk nem is vagyok hozászokva log olvasáshoz.Azzal szórakoztam, bár nem a kernel állományt kerestem, hanem pl. beírtam, hogy „find /dev/sda”, majd tab, kiadta, hogy sda, sda1 stb, tehát látta az eszközökett, kiegészítettem /dev/sda1-re, enter és közölte, hogy file not found, pedig a tab-os módszerkor meg látta.
Elfelejtettem írni, hogy mikor összeraktam a gépet és elindítottam, mindenféle módosítás nélkül, bejött a grub és error 16-os hibaüzenettel szállt el, miszerint inkonzisztens a partíció, de ugyanezt mondta a windowsosra is.
Most visszaraktam az eredeti menu.lst-t és a device.map-ot, reboot és error 15-el száll el a kernel sornál, file not found.
Ha szerkesztem a kernel sort(ami kb így néz ki: kernel /boot/grub/kernel_verzio root=/dev/sda1 ro) mikor bejön a grub és visszatörlöm addig, hogy /boot/grub s nyomok egy tabot kiírja szépen mind a két kernel(2.6.26-os és a 2.6.31-es) pontos nevét és ki is egészíti nekem, ugyanez a helyzet az initrd-nél is, tehát ezek szerint látja ezeket rendessen.
Ebből gondolom, hogy a gond a „root=/dev/sda1”-nél lesz, a kérdés az, hogy hogyan lehet a grubtól megkérdezni, hiogy ő melyik eszközön találta meg a fájlokat.fstab-ot nem is szerkesztgettem, de elvileg nem is kell, mert alapból sda1 van megadva, uuid-et annyira nem szeretem, de azért majd kipróbálom.
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz