Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nekem nûködik az, hogy a libGL-t kicseréltem a régebbire, bár ez elég komoly gányolásnak tûnik.
Vagy veszel egy újabb kártyát, vagy vársz, hátha a következõ verzióra kijavítja az ati a hibát. De nekem úgy tûnik, már nemigen foglalkoznak ezzel az r200 szériával. Nekem is ilyen van (9200), és volt, hogy fél évig se javítottak olyan hibát, amit szintén sokan beljelentettek a bugzillába. A gond leginkább az, hogy a régebbi driverek meg nem mennek az újabb kernelekkel.
Nemcsak nálad:
http://ati.cchtml.com/show_bug.cgi?id=373
Rakd fel az eggyel korábbi drivert, az a legegyszerûbb, vagy a thread végén van egy workaround, az új libGL.so.1.2 fájt ki kell cserélni az eggyel korábbi driver hasonló fájljára, az rpm csomagból.
Igen, az UT nekem se megy semmivel se, örülnék, ha lenne rá megoldás.
Az arts meg leginkább a torcs -hoz kell, mert az meg csak artsdsp -vel szól esddsp-vel el se indul. (legalábbis nálam) Vezetés közben meg muszáj zenét hallgatni.
„”Uhuban alapértelmezésben az Artsd nem tud az Esd-n keresztül hangot adni, ezért újra kell fordítani az Artsd-ot, minden opció nélkül, persze az esd-dev csomag kell, ezután már a Kde Vezérlõközpontban az Esd-t is lehet választani.”
Van ennek valami értelme?”
Hát valaki kérdezte, hogy újra kell-e fordítani az egész KDE-t.
Elvileg az az értelme, hogy a programok kettõbõl választhatnak, melyiken adnak hangot, így nagyobb az esély, hogy „maguktól” megszólalnak.„
Ha a hangkártyád nem tud hardveresen mixelni, akkor valamelyik hangszervert kell használni, Gnome-hoz az Esd, Kde-hez az Artsd tartozik, de lehet az ablakkezelõktõl függetlenül is használni õket, akár mind a kettõt egyszerre is. (Uhuban alapértelmezésben az Artsd nem tud az Esd-n keresztül hangot adni, ezért újra kell fordítani az Artsd-ot, minden opció nélkül, persze az esd-dev csomag kell, ezután már a Kde Vezérlõközpontban az Esd-t is lehet választani. Tapasztalatom szerint ezután hogy legyenek rendszerhangok, külsõ lejátszónak meg kell adni pl. az artsplay -t)
A legtöbb program legalább valamelyik hangszervrert tudja használni a kettõbõl, így ha mindkettõ fut, szinte mindennek lesz hangja egy idõben.
Ha egy program csak Alsa-t vagy Oss-t kezel, akkor így kell elindítani: artsdsp (vagy esddsp) „programneve” ,így az illetõ hangszerver átveszi a hangját, és máris szól.
Lehet még kisérletezni az Alsa Dmix pluginjával is, már szerepelt a linkje egy hozzászólásban.nagyon tenx. mikor várható?
egyébként felraktam, kivettem az egeres bejegyzéseket, mindenhol kicsire raktam a keyboardot,
aztan el is indult a grafikus felület, de a glygears-re kilépett.
a 3.14es drivert raktam fel
[align=right][snapback]87773[/snapback][/align]Hello
Nálam ugyanez a helyzet, nemhogy bármilyen opengl, hanem még az fglrxinfo hatására is újraindul az X.
Az Xorg.0.log-ban minden rendbenlevõnek tûnik, az Xorg.conf-ban meg hiába állítok akármit, ha van 3D gyorsítás, akkor restart.
Egyébként külföldi fórumokon is olvastam, hogy Xorg 6.8 + fglrx-nél ez a hiba elõfordul, de megoldást még nem találtam sehol.
Szóval ha valakinek lenne vmi ötlete, létszi segítsen!Hello
Nekem libvisual pluginnel sehogy sem akart lefordulni, de anélkül minden rendben volt.
Arts meg xine engine-nel is mûködik, viszont néhány mp3 a sokezerbõl, ami nekem van, összeomlasztja, amikor fel akarod venni õket a playlistbe. -
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz