Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Idõközben rájöttem mi a baj. Nálam 1024 a vinyó cylinder-jeinek a száma a biosban, a lilo meg valami eszméletlen magas értéket állított be. Elméletileg ezzel az értékkel is mûködnie kellett volna, hisz nem egy õsrégi lilo-ról van szó, de valamiért nem akarta az igazságot…
Még szerencse hogy -g paraméterrel indítva a lilo átállítja magát az 1024-es (old compatibility) üzemmódra… onnan kezdve meg már bootolni is hajlandó 🙂
Nekem ezzel az egésszel lényegében az a problémám, hogy 850 milliót költünk arra hogy a diákok megismerkedjenek a vindózerrel, viszont arra nem költünk semmit hogy a pingvinnel is megismerkedjenek. Ez kb. olyan dolog, mintha a II. Világháború történelmét csak a németek és szövetségeseik szemszögébõl tanulmányoznánk. Arra is kéne áldozni, hogy a másik oldalt is megismerjük, így lenne korrekt, nem?
A másik dolog… otthon használjon mindenki azt ami neki tetszik. De. Ha a munkahelyen, suliban stb meg van szabva hogy mit kell használni, akkor tessék szépen azt használni. Biztos nem véletlen.
Egyébként meg majdnem biztos vagyok benne hogy aki msword-öt használt, az kb. 1 hét alatt majdnem olyan jól fogja tudni használni az OOo-t is. Csak bele kell kényszeríteni, ugyanis „nem akarásnak sz*rás a vége”, mint tudjuk.
Elég ilyen szempontból megnézni az Apple politikáját. Megalkották a MacOS oprenccer utódját, a MacOS X-et… csak senki nem akart áttérni, mindenki köpködöt, tiltakozott, anyázott. Erre mit ad Isten? A következõ sorozatos macintosh gépek már nem hajlandók a régi oprenccert bootolni, ráadásul az új programok már nem futnak a régin. Azóta a júzerek kénytelenek az OS X-et használni. Használják.
Kiváncsi vagyok a Microsoft kit kent meg…… mert, hogy ingyenleves nincs az is biztos.
Az informatikai miniszterünk nyilatkozatát ismervén, szerinted kit kent meg a Microsoft?! 😉
Dehát errõl szól a politika. Mindig olyan emberek kerülnek a felelõségteljes pozíciókba, akiknek abszolúte lövésük sincs a dolgokról. Nem is értem hogy várhatjuk el egy informatikai minisztertõl vagy kitõl hogy konyítson valamit az informatikához… olyan naívak vagyunk… 😉
Az MX mar nem futott a crossover-el 🙂
Egen, szerintem pont ezen akarnak õk is változtatni. Ráadásul már egy ideje piacon az MX 2004 is, ami azért újabb mint a sima MX, no meg gondolom sokkal inkompatibilisebb is a crossoverrel.. 🙂
Ehh. Enyimé 10-es Mandrake nem is bootol install után. A lilo.conf mintha rendben lenne, de a bootolás elakad az L betûnél… pfff.
Valahol azt olvastam, hogy egyenlõre csak arra fog a Macromedia törekedni hogy wine vagy crossover office?! alatt jobban fussanak a programjai. Teszik mindezt azért, hogy felmérjék a helyzetet és a keresletet. Ha pedig komolyabb érdeklõdés mutatkozik a termékeik iránt, akkor elkezdik majd portolni a programjaikat linux alá.
Sz’al az még messze van, mikor mi natív Flash-t vagy Dreamweaver-t fogunk futtatni linux alatt, de azért lassan kezd mocorogni valami a távolban… 😉
Az Adobe körül viszont nagy a csend ezen a téren… pedig õk sokkal közelebb állnának a portoláshoz mint a Macromedia, hiszen az õ programjaik már léteznek Mac OS X alá, ami, mint tudjuk, egy BSD-re épülõ rendszer…
Glxgears:
3012 frames in 5.0 seconds = 602.400 FPS4x-es AGP-vel sikerült kicsikarnom még +20 fps-t… 😉
Glxgears:
2903 frames in 5.0 seconds = 580.600 FPS
Asus L3800C notebook
Pentium 4-M 2GHz, 512 RAM, Ati Mobility Radeon 7500
Uhu 1.1Hát nem egy erõmû… 🙁
Thx. 🙂
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz