Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
lanux wrote:Mit nem ismert fel a debian a suse viszont igen, főleg ha „szerver” lesz a gépből.
Átrakhatod „share” level-re ha nem számít a biztonság ,de ha „szerverről” van szó…
Természetes ,hogy kér felhasználónevet ,ez a dolga.
A sambahoz létrehoztad a password-öket ? 🙂
Így elég nehéz segíteni, ha nem tudjuk pontosan mit is kellene csinálnia a sambanak, mit csinált elötte?
Felhasználóknak külön könyvtára volt , stb…. ?
Megvannak a linux filerendszerében azok a mappák amiket megosztasz a sambával ? Rendben vannak a jogosultségaik ?Szia!
A könyvtárstruktúra annyi, hogy vannak könyvtárak, amihez csak bizonyos felhasználók férhetnek hozzá. Nincs senkinek saját könyvtára vagy ilyesmi. Nem szeretném átállítani share level-re.
Igen, természetes, hogy kér felhasználónevet, csak hiába írom be a kívánt user nevét, jelszavát, nem enged be. Igen, felvettem a Samba-ban a user-t.
[Egyébként nem tudom, hogy Suse-ban az bug-e, hogy nem tudok hozzáadni felhasználót, csak csoportot. Aztán kis trükközésel sikerül csak. Grafikus beállításról beszélek. Rányomok, hogy Felhasználók, és üresen ugrik elő egy ablak, pedig fel van véve 15 user…]
Tehát a Samba annyit csinált, hogy ha megnyitottál egy megosztást, az jelszó, felhasználónevet kért. Minden alkalommal, direkt így kérte a cégvezető.
Természetesen megvan a könyvtárstruktúra ugyanúgy. jogosultságokat nem tudom, hol kell megnézni. . De mikor átmásoltam őket, kivettem a pipát a MC-ben a „Preserve attributes” elől.erdsiger wrote:Készítesz egy mappát pl. /debianlemez és a mountoláshoz kiadod ezt a parancsot:Code:mount -t ext3 /dev/sdb1 /debianlemezErre mit lép?
Működik! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 😉
uzsolt wrote:Milyen felhasználóként akartad mount-olni és hogyan? Mivel (gondolom) nincs benne az fstab-ban, így a suse fogja neked mount-olni, mivel nem cserélhető adathordozó.Rootként léptem be, direkt emiatt. Grafikus felületen a „My computer”-re kattintva próbálom meg mountolni [ily’ módon már több HDD-t sikerült]. FSTAB-ben természetesen nincs benne. Ha megnézem a My computere-en a tulajdonságait, kiírja, hogy „sdb1”.
Sziasztok ismét! Na, végülis Suse lett a szerverből, mert a Debian nem ismerte fel a hardverek nagy részét. /nem tudok kernelt fordítani/
Viszont a Samba szerver smb.conf file-ját átmásoltam a Suse-re, felhasználók, csoportok ugyanúgy megvannak, de egy Win-es gépből nem tudom megnyitni a megosztásokat.
Vagy kiírja, hogy nincs jogom a megosztás használatához, vagy újból feljön a felhaználónevet + jelszót követelő párbeszédpanel.
User level szintű a megosztás (Ezt érdemes áttenni share-level-re? Egy cégről beszélünk, ahol a különböző osztályok nem láthatják a másik osztály filejait.)
És a Win-gépeken saját felhasználóneveket használnak, nem olyanokat, amik a serveren lettek létrehozva.
Itt van egy részlet az smb.conf fileból:[ideiglenes]
comment = ideiglenes fileok
path = home/samba/ideiglenes
read list = vendeg
read only = no
creat mask = 0660
diectory mask = 0770
force directory mode = 0110
force group = +users
valid users = +usersAzt szeretném elérni, hogy egyes megosztásokba csak bizonyos csoportok tagjai írhassanak.
Tudna nekem valaki segíteni, mia lehet a baj?
Köszi előre is! :blush:Igen, a két hardver teljesen különböző. Kernel fordítást inkább hagyjuk. Köszi a válaszod. Megnézem az SMTP leírást. :wink1:
A 9.3-mas Suse-val nekem sem megy a netmegosztás befelé a belsõ hálózatba.
9.1rõl tértem át, minden beállítás ugyanaz, mégem megy. Bár, a 9.3-mas tûzfala más, mint a 9.1-é, de ott is minden helyesen van konfigolva. Mégis csak a Suse-n van internet, a többi gépen nincs.root-ot és névtelenül ne engedj be FTP-n keresztül, ha tudod, csak az engedélyezett ip-rõl jövõ user-eket engedd be, figyelj rá, hogy a jelszavük elég bonyolult legyen. Tapasztalatból mondom, hogy sokan fognak próbálkozni bejönni.. :unsure: 😉
[align=right][snapback]145480[/snapback][/align]Ok, akkor ACL elfelejtve.
Root-ot és anonymous-t nem engedek be. Azt a proftp alapból letiltja, ha jól tudom.
A jelszavakat intézem. Köszi a tippet.
A chmod-ot megnéztem.Az su parancs pedig a „set user” rövidítése, amivel tetszõleges user bõrébe bújhatunk. Ha nem adunk meg usernevet, akkor automatikusan a root felhasználóra gondol, az õ jelszavát kell megadni.
[align=right][snapback]145477[/snapback][/align]No, igen, én is így tudtam. Már megijedtem… :rolleyes:
Szerintem, a fájlrendszeren beállithatod a jogokat..
Useren-ként (ACL) nem hiszem, hogy külön-külön lehet.
(Windows.. 😆 )
[align=right][snapback]145465[/snapback][/align]Igen. Erre gondoltam. Ez az ACL micsoda? Illetve hogyan kell használni? :blush:
jaja, ezen én is gondolkodtam 😀
[align=right][snapback]145471[/snapback][/align]Neeeeem. Arra gondoltam, hogy a Linux usereit használja.
De már tiszta, higy IGEN, így van. B) -
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz