Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Új, stabil verziója jelent meg a programnak. Érdemes letölteni, mert sok fejlesztés volt benne. Van viszont egy érdekes megjegyzés hozzá:
Due to a possible compiler bug, do not compile this release on gcc-4.1.1 with the default -O2 flag. This will cause out-of-memory errors, use -O3 or -Os instead.Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy default beállításokkal fordítva kb. tíz másodperc alatt megkajál akármennyi memóriát. Elképzelhető, hogy a fórumot hozzám hasonló kezdők is látogatják, ezért leírom, hogy az -O2 flag-et a CXXFLAGS változóvel lehet állítani, pl. így:
export CXXFLAGS=”-O3 -Wall” (a wall nem tudom kell-e ide, vagy az default maradna akkor is, ha nem írok semmi, minden esetre így müxik, ez tuti.Szóval, ha ilyen probléma esetleg másnál is felmerülne, akkor javaslom a smb.cfg-be a következõ sorokat elhelyezni:
printing = bsd
printcap name = /dev/nullNekem így nem írkál hibaüzeneteket.
Abban, hogy a 10.1 egy bughalmaz mélységesen egyet értek. Tv kártyámmal is küzdöttem pár napot, pedig 10.0 alatt azonnal mûködött.
Tudom, hogy hozzá kellene adnom a packmant a telepítési forrásokhoz, de valahogy teljesen elvesztem ebben a témában. Egyszerûen nem fogom fel ezt a yast – zen témakört. Nem értem, hogy hogyan lehet, hogy a konzolos yastban a frissítésre teljesen más jön elõ, mint az X-esben, és ennek abszolút nincs közös halmaza a zen-nel. (márha egyáltalán jól értem és ez a szoftver frissítés alakú földgömb itt jobbra lent a zen).
Szóval yast-ban megpróbáltam hozzáadni a telepítési forrásokhoz, de elõször közölte, hogy ez nem lesz biztonságos, erre meg igent nyomtam, utána volt vmi olyan üzenet, hogy ez az egész dolog nem tetszik a zen-works-nek, és most azonnal hagyjam abba. Szóval itt fuccsoltam be.
sz332, köszi szépen.
a „packman” kulcsszóval nekiindultam az általad felsorolt csomagoknak és sikerült! Megy minden (akkor ha már benne voltam felraktam az mplayert is, hogy Macskajancsi is kicsit boldogabb legyen). Annyit azért még hozzátennék, hogy így végül is összesen 14 csomag kellett, meg még egy lett volna a dvd-s lib, de ott vmi hiba üzenet okán úgy döntöttem, hogy végül is dvd-t nem is akarok lejátszani.
xgl-ben odáig igazad volt, hogy tényleg nem ment az ablakkezelõ. Sajnos a megoldás nem az amit írtál. Ahogy írtam is, végig mentem a novell féle leíráson, úgyhogy az a fájlom már megvolt. Gnome alatt néztem újra a gnome-xgl-settingset, az vmi hibát írt ki, javítottam, utána rendben volt.
Ez szuper. A gond már csak ott van, hogy ahogy nézem az xgl, és a kdetv nem szeretik egymást.Macskajancsi, komolyan kezdem elveszteni a fonaladat.
Megkérdeztem 3 dolgot. Ebbõl te az egyiken elkezdtél flamelni. Ez az én szempontomból elég gáz, mert az eredeti kérdések olyan messze kerültek, hogy mégha tudna, akkor se fog már rá senki válaszolni. Most meg vitatkozunk nüanszokon. Jó, lehet, hogy igazad van. Lehet, hogy tényleg létezett olyan elfeledett codec, amit a 10.0-ban nem játszott le a kaffein. Nem vitatkozom. Nekem ott click-click volt, és a film elindult. Trükközés nélkül, csak úgy simán. Ezek után jegyeztem meg, hogy hogyhogy másnak ez nem tûnt fel.
Mplayer alapvetõen nem rossz ötlet, csak ott még valahol a 6-os suse magasságában volt két szomorú hetem mikor azon küzdöttem folyamatosan hogy hogyan downgradeljam a libc-t, mert az aktuális verzióval semmiképpen nem fordult le. Nos ezt mégegyszer nem akarom átélni. Megaztán annak a problémának, hogy a kaffeine nem játszik le videót, annak mind az mplayer, mind a XP használata nem megoldása, csak a probléma megkerülése.
Ezért favorizálnám a kaffeint, vagy a xine-t. De mást mondok 10.0 alá még a VLC-t is beszuszakoltam.
Ha ebbõl most azt a következtetést vonod le, hogy rakjam vissza a 10.0-át, akkor beleverem a falba a fejem.
„hogy egy progri, codec sem kell hozzá, és megy”
Azért azt megnézném, hogy codek nélkül mit tud.
Próbáld ki. Szûz windows telepítesz, utána felrakod a VLC-t http://www.videolan.org/ (ha irtózol a telepítõtõl van olyan verziója is, amit csak fel kell másolni).
Használtam én is régebben, tényleg nem volt rossz. Nem ez a lényeg. Egyszerûen nem értem, hogy 10.1 alatt a standard kde-s video lejátszók (kaffeine, xine) nem mûködnek, és ez senkinek sem tûnik fel.
Windows alatt egyébként a VLC-t favorizálom, de linux alatt gyakorlatilag nem opció. Windows alatt pont azt szeretem benne, hogy egy progri, codec sem kell hozzá, és megy. Linux alatt 14 csomagot kellett volna telepítenem, hogy elinduljon. Neki is álltam, mégnem az egyik csomag kért még másik 4-et. Na, akkor sokaltam be.
Hali,
Végig olvastam ezt a topicot, de úgy vettem észre mintha másnak nem lenne ilyen problémája. Szóval nem tudok videót lejátszani. Semmilyet. Xine azt írja, hogy nincs xvid, meg, divx, ami nem teljesen igaz. Kaffeine nem ír ki semmit, csak kb. 1 perces ugrásokkal végig megy filmen, de se kép, se hang.
Próbáltam xine-t, kaffeine-t codec-eket felrakni, leszedni százszor, semmi. Furcsa a dolog, mert 10.0 alatt semmi ilyesmi probléma nem volt.
Azért csodálkozom, hogy másnak nem volt ilyen jellegû gondja, mert felraktam a 32 bites verziót itthonra, vagy 3-szor, mindig ugyanaz volt. Utána a céges gépre felment a 64-bites verzió, a probléma ugyanaz. Kollégám saját gépére otthon 32 bites (vagy százszor, mert wifi kártyával küzdött), de ugyanúgy nincs videó lejátszás.
Mit csináljak?
A másik, hogy nem tudom az egér érzékenységét állítani (A4tech X-750F, PS2). Ennek, ahogy a 10.0-ból emléxem a Sax-ban kellene lennie a második tabon, de most nincs is második tab!
Köszi a tippet. Megpróbáltam, de a load printer = no ellenére írkálja a hibaüzeneteket.
(mondjuk ennek ellenére müxik, csak zavar, meg nagyon „higítja” a logfájlokat, nehéz lesz észrevenni 1000 üzenet között, ha egyszer tényleg gond lesz)
Ok, válaszolok az egyik kérdésemre, hátha másvalaki is kerül ilyen helyzetbe. Szóval, ha „Fülesmackó”-t akarsz látni a samba megosztásodban „F_lesmack_” helyett, akkor nem a:
client code page = 852
character set = ISO8859-2-ra van szüksége, hanem:dos charset = 852
unix charset = ISO8859-2
display charset = UTF-8Esetleg, ha a másik kérdésre vki tudja a választ, azt szívesen fogadnám…
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz