Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kelemengabor: isten vagy!
[align=right][snapback]98858[/snapback][/align]Azért túlzásokba ne essünk 🙂
Nálam így nézki a dolog, igaz, soros egér és ubuntu alatt, de hátha segít:
Section „InputDevice”
Identifier „Configured Mouse”
Driver „mouse”
Option „Protocol” „IntelliMouse”
Option „CorePointer”
Option „Device” „/dev/ttyS0”
# Option „Protocol” „auto”
Option „Emulate3Buttons” „false”
Option „ZAxisMapping” „4 5 6 7”
Option „Buttons” „12”
EndSection
A device-t írd át dev/psauxra és lehet, hogy a corepointer is fontos (a log erre panaszkodik, hátha.) Egyébként fellow debian-desktop írásában van egy link, ahol példa beállításokat találhatsz, nézd meg azt is. (nekem segített)Hi
Legfõbb gondom az lenne, hogy nem ismeri az initet. Miért?lspci parancs root-ként konzolba és a kimenetét pasztázd be ide 🙂
[align=right][snapback]98684[/snapback][/align]Az kiírja a proci típusát is? Le lehetek maradva :rolleyes:
Egyébként az elsõ fog kelleni, nagy valószínûséggel. Hacsak nem 64 bites procid van, akkor a másik ketõ közül a gyártó szerint a megfelelõ (ia=intel, amd az meg amd).
Tûzfal (meg ami kellhet) van alapból, nézd végig a menüt.a .tar.bz2-t még nem…
[align=right][snapback]98701[/snapback][/align]Viszont a winrar igen, innentõl kezdve mi a gond?
Nem tudom, mit kéne ezen konkretizálni.
Minden ötletet szívesen veszek, ami arra irányul, hogy hogy lehet a gnome-ot beállítani. ( itt nem a beállítópultra gondoltam ).
Az elején betölt egy csomó modult, azokat hol lehet kiszedni/beállítani?
[align=right][snapback]98620[/snapback][/align]A munkamenet beállításainál, de azokat valszeg nem véletlenül tölti be, hanem azért, mert kell neki, szal ne csodálkozz, ha kiszedés után nem mûködik.
a gazdasági reklámok és az üzletfeliratok, továbbá egyes közérdeku közlemények magyar nyelvu közzétételérôl
Ezt sem véletlenül találták ki. :B
Véleményem szerint van értelme a szakkifejezések magyarításának, elsõsorban azért, mert:
„A megkérdezett [15-29 éves] fiatalok, több mint fele nyilatkozott úgy, hogy birtokában van valamilyen nyelvismeretnek, míg legalább egy nyelvvizsgával csupán a fiatalok 21, 3%-a rendelkezik. A legnépszerûbb idegen nyelv az angol (a valamilyen nyelvet tudók 70%-a beszéli), a második pedig a német (54%). A fiatalok többsége szerint az iskolarendszerben folyó nyelvoktatás nem megfelelõ színvonalú, szükséges egyéb kiegészítõ képzés, különóra igénybe vétele.”
http://portal.ksh.hu/portal/page?_pageid=3…&_schema=PORTALTehát egyáltalán nem biztos, hogy átlagbélának lesz róla fogalma, hogy mit mondasz neki, ha mondandód tele van angol kifejezésekkel. A felhasználók nagy része pedig örül, ha magyarul elboldogul a számítógépével, nemhogy még a világ többi részével is értekezzen. Arra tényleg kell az angoltudás, de a gép mûködésének megértése is – ha ezutóbbi megvan, akkor már a szakszavak visszafordítása sem jelenthet gondot.
Az viszont, hogy mit és hogyan magyarítunk, nem ennyire egyszerû.
Nemrég volt egy topic a hupon errõl: http://hup.hu/modules.php?name=Forums&file…d06006db4117ed5
ott abban egyeztek meg, hogy teljesen nyíltnak kell lennie a magyarításnak, azaz akárki elmondhassa véleményét – hiszen a „majd én megmondom a frankót” hozzáállással nem lehet ötrõl a hatra haladni. (Pl. itt is felbukkant a mount magyarítása, sok többé-kevésbé értelmes megoldással, jól látszik, hogy hogyan nem érdemes nekifogni egy angol szakszó lefordításának) Ott tervbe vették egy honlap készítését, ahol a javaslatokat lehetne megvitatni, értékelni, közmegegyezésre jutni egy vagy több fordítás elfogadásában vagy egy kifejezés „úgyhagyásában” stb, olvassátok el. Ez egyelõre itt tart, kíváncsi vagyok, mi sül ki belõle, szerintem járható útnak tûnik. Legalábbis nem születhetnének olyan értelmetlen magyarítások mint pl. itt:
http://szotar.kiskapu.hu/main.php?SHOW_BOD…ND_SUBMIT=Keres
a második szó 🙂initdev vagy unidev vagy valami hasonló parancsot kel futtatni
nézd meg a devlista archívumában pár napja volt errõl szó
[align=right][snapback]97616[/snapback][/align]udevinit
Néhány disztrót láttam mostanság, de csak az UHU-ban találkoztam az automatikus parancskiegészítés (tabulátorra) ilyen profi kivitelezésével. Gyanítom, hogy ez valami beállítás, de minek a milyen beállítása? Hogyan lehet, hogy az UHU-ban a paraméterekre is használható a tab, míg a többiben csak a parancsra? Elérhetném ezt más linuxoknál is? Ha igen, hogyan?
[align=right][snapback]97349[/snapback][/align]fellow faq-jában vagy a debian-desktop kialakításában láttam errõl pár szót, ezekben keress rá
-
SzerzőBejegyzés