kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,141-2,150 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Dos-os progi futtatása UHU alatt #1936219
    kelemengabor
    Felhasználó

      Csak tipp, de hátha: autoexec.bat szerkesztése, dos-ban megszokott módon

      Hozzászólás: grub probléma #1936013
      kelemengabor
      Felhasználó

        A hiba oka, hogy a kezdd itt ikont gnome alá találták ki, és kde alatt nem mûködik. Azért látod mégis, mert mindkettõ ugyanazt a könyvtárat használja az asztalod tartalmának tárolására, és a dolgok különválasztása környezetenként még nem egészen megoldott.

        Hozzászólás: Dos-os progi futtatása UHU alatt #1936216
        kelemengabor
        Felhasználó

          Persze. Dosemunak hívják. Ha grafikát is használ, akkor xdosemu. Terminálba bepötyögöd, és örülsz. A dosos progit bemásolod a /home/te/dosemu/freedos alá és mehet is.

          Hozzászólás: ymessenger install #1933404
          kelemengabor
          Felhasználó


            Inkább keresd meg a progi hivatalos honlapját, szedd le a forrást és fordítsd le abból.

            Khmm… a dolog ott kezdõdött – de erre mintha céloztam volna a thread elején – hogy a hivatalos honlapon CSAK binárisok voltak RedHat-hez, illetve Debianhoz, forrás NUKU! Mert ugye nem csak GPL-es fejlesztések vannak Linuxra … 🙄

            Mea culpa..
            Siettem és nem néztem meg a linket. Akkor teljesen jó megoldás.

            Hozzászólás: ymessenger install #1933402
            kelemengabor
            Felhasználó

              Egy kis kézimunka, de utána nem ordibál az apt-get és szépen müködik.  

              Inkább gányolás. Mûködni mûködik, ezt nem vitatom, de nem elegáns(=ellenjavallt) megoldás. Azonfelül, ha az ilyenbõl rendszert csinálsz, egy idõ után átláthatlan lesz és ez még a legkisebb probléma, ami felmerülhet. Inkább keresd meg a progi hivatalos honlapját, szedd le a forrást és fordítsd le abból.

              Hozzászólás: TV kártya SAA7134 #1935235
              kelemengabor
              Felhasználó

                Hoppá.Akkor ez nem egy mezei configure-make-make install telepítés lesz.

                Hozzászólás: grub – több vinyó #1935076
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Szerintem elõször add ki a grub-install /dev/hda parancsot. Ez újrarakja a hda mbr-be a grubot, de nem ezért érdekes, hanem mert a device.map-ba beírja a második vinyo eszközfájlját, és ki is írja neked.kb úgy fog kinézni, hogy
                  hd0 /dev/blabla
                  hd1 /dev/blabla
                  Ebbõl derül ki, hogy melyik vinyot minek nevezi (jo esellyel hd0=hda, hd1=hdb)
                  ezután menu.lst szerkesztgetes, ennek megfelelõen.

                  Ja és mit jelent a (hd0,0)+1- bõl a +1?  

                  azt, hogy a hda elsõ partíciójának elsõ szektorát kell bootolnia.

                  Hozzászólás: Linux játékok #1935060
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    http://jatekport.linuxuser.hu Bár ezt nem ismerem…

                    Ott nincs letöltés, csak leírások a beüzemeléshez. inkább az http://icculus.org-ot kellene megnézni.

                    Hozzászólás: hálókártya felismerés #1934876
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Valami hibaüzenetet ir ki.

                      Az ilyeneket kéretik kerülni. Ha bemásolod ide pontosan, akkor abból talán tudunk mondani valamit, de ebbõl semmit.

                      A modprobe-t nem lehet berakni az autoload ba? Vagy oda mit kell irni?  

                      Az AUTOLOAD-ba a betöltendõ modul(ok) nevét kell beírni, semmi mást.

                      Hozzászólás: Kamion vagy KDE bug? #1935068
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        1, Másnál is
                        2, KDE bug

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,141-2,150 / 2,228