Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Csak tipp, de hátha: autoexec.bat szerkesztése, dos-ban megszokott módon
A hiba oka, hogy a kezdd itt ikont gnome alá találták ki, és kde alatt nem mûködik. Azért látod mégis, mert mindkettõ ugyanazt a könyvtárat használja az asztalod tartalmának tárolására, és a dolgok különválasztása környezetenként még nem egészen megoldott.
Persze. Dosemunak hívják. Ha grafikát is használ, akkor xdosemu. Terminálba bepötyögöd, és örülsz. A dosos progit bemásolod a /home/te/dosemu/freedos alá és mehet is.
…
Inkább keresd meg a progi hivatalos honlapját, szedd le a forrást és fordítsd le abból.Khmm… a dolog ott kezdõdött – de erre mintha céloztam volna a thread elején – hogy a hivatalos honlapon CSAK binárisok voltak RedHat-hez, illetve Debianhoz, forrás NUKU! Mert ugye nem csak GPL-es fejlesztések vannak Linuxra … 🙄
Mea culpa..
Siettem és nem néztem meg a linket. Akkor teljesen jó megoldás.Egy kis kézimunka, de utána nem ordibál az apt-get és szépen müködik.
Inkább gányolás. Mûködni mûködik, ezt nem vitatom, de nem elegáns(=ellenjavallt) megoldás. Azonfelül, ha az ilyenbõl rendszert csinálsz, egy idõ után átláthatlan lesz és ez még a legkisebb probléma, ami felmerülhet. Inkább keresd meg a progi hivatalos honlapját, szedd le a forrást és fordítsd le abból.
Hoppá.Akkor ez nem egy mezei configure-make-make install telepítés lesz.
Szerintem elõször add ki a grub-install /dev/hda parancsot. Ez újrarakja a hda mbr-be a grubot, de nem ezért érdekes, hanem mert a device.map-ba beírja a második vinyo eszközfájlját, és ki is írja neked.kb úgy fog kinézni, hogy
hd0 /dev/blabla
hd1 /dev/blabla
Ebbõl derül ki, hogy melyik vinyot minek nevezi (jo esellyel hd0=hda, hd1=hdb)
ezután menu.lst szerkesztgetes, ennek megfelelõen.Ja és mit jelent a (hd0,0)+1- bõl a +1?
azt, hogy a hda elsõ partíciójának elsõ szektorát kell bootolnia.
http://jatekport.linuxuser.hu Bár ezt nem ismerem…
Ott nincs letöltés, csak leírások a beüzemeléshez. inkább az http://icculus.org-ot kellene megnézni.
Valami hibaüzenetet ir ki.
Az ilyeneket kéretik kerülni. Ha bemásolod ide pontosan, akkor abból talán tudunk mondani valamit, de ebbõl semmit.
A modprobe-t nem lehet berakni az autoload ba? Vagy oda mit kell irni?
Az AUTOLOAD-ba a betöltendõ modul(ok) nevét kell beírni, semmi mást.
1, Másnál is
2, KDE bug -
SzerzőBejegyzés