Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
;D nem neked lenne 10, neked csak 1 lenne, de olcsóbban mintha egymagában rendelnéd. A többi 9 másik 9 embernek lenne, akik majd jelentkeznek.
;D nem neked lenne 10, neked csak 1 lenne, de olcsóbban mintha egymagában rendelnéd. A többi 9 másik 9 embernek lenne, akik majd jelentkeznek.
Hali! Az XP fájlmegosztásnál a megosztáson megadható, hogy read-only legyen, ezt érdemes lenne kikapcsolni. Ha kevés, akkor talán egy everyone-full-control-t is be kellhet X-elni (Security fülön/menün). Mindezt a megosztott folder „Tulajdonságok..” menüiben. (Pontosabban nem tudom, mert vagy 3x ha láttam XP-t közelrõl. 😉 ) A többire passz.
Lion
Szia! A distro alap része a bittorrent is, szerintem az új verzió már egész kulturált. bittorrent-gui a telepítendõ csomag neve (grafikus felületes).
Van 10.1, tényleg több esély lehet a hardvertámogatásra. Nekem ez fent van egy 300-as AMD K6/2-n de utálom rajta a KDE-t, tetû lassú. Amíg az a saját gépem volt, mindig XFce-t használtam, ami azzal is hirdeti magát hogy pehelysúlyú. Vannak ilyen gyengébb hardverigényû proggik, a Linuxvilágban egyszer volt egy összeállítás…
http://www.linuxvilag.hu/?LV_BODY=cikkek&L…ba22200c35#1992
Asszem ez az, ha rossz lenne a link, keress arra hogy „régi” „a magazinban”, aztán pedig „Dancsok”-ra. PDF-ben bejelentkezve úgy tûnik letölthetõ.
Persze ezek a proggik nem olyan csili-vilik mint a KDE cuccai, van lightos szövegszerkesztõ, böngészõ, stb. 386-oson meg csak konzolon nyomultam, na bumm. 😉 Persze az OpenOffice.org is elindul idõvel egy 166-oson… Ha a win98 sebességét akarod elérni, nagyon össze kell válogatnod a memória és energia-takarékos programokat 🙂
Sziasztok!
dexter: az évközbeni klubtagos cooker snapshotokról beszélsz? Az a bekezdés azokról szólt, de valahogy nehéz elhinni, hogy azokkal így foglalkoznának, persze jó lenne! Csak azért kérdezek rá, nehogy elbeszéljünk egymás mellett, és a sok kivágás után az LE2005-re értetted a kérdésemet… 🙂
bepe: lsmod | grep snd, hm.. nem tudom, ilyenekkel néha nagyon sokat szoktam szenvedni, utánaolvasgatni melyik kernel modul kell hozzá. Azt betölteni modprobe-bal, hogy üzen e valamit. A dmesg kimentébõl szemezgetni a hangkártyára vonatkozó dolgokat… Konkrétabb ötletem nincs 🙁
Hali!
Bepe: nekem viszonylag régi grafkártyám van, opensource 3d támogatással (Matrox G400). Az ATI, NVidia driverekhez (sajnos 🙂 ) még nem volt szerencsém.
Dexter: Köszi a kiegészítéseket!
GPL: jogos. Engem a biztonsági frissítések és a satbilitás izgat, nem szeretnék 3/4 évig cooker snapshotokon üzemelni. 🙂 KERNEL: Hoppá, milyen igaz, már frissítem is 🙂 A Comminty/Official-ra tényleg csak az LE2005-re találtam konkrét nyilatkozatot, tehát a fenti lehet téves! Legkésõbb az év végén kiderül. 🙂
Az URPMI-t nagyon szeretem, ezért kicsit félek a smartpm-tõl. Igaz még sosem olvastam róla. Az hogy dependency-t, frissítést, stb jobban kezeli az ok, de lopja be magát azzal a szívembe, hogy a parancssoros eszközök nagyjából ilyenek, vagy akár ugyanezek maradnak smartpm-mel a háttérben 🙂 Tudom: http://www.smartpm.org/, majd megnézem..
Hívhatják másképp is, de legyen urpmq, urpmf, urpmi, urpme megfelelõ akármi és magyarázzák el jó nagy betûkkel. 🙂 Kb 3 év MandrakeLinuxozás után adtam ki elõször az urpmi parancsot, azóta pedig alig használom az MCC telepítõjét és sokkal gyorsabban is boldogulok a feladattal.
Na, mire megírtam kész is lett a kernel frissítés, 2.6.11-6. 🙂
MAGYAR
Sziasztok!
Asszem meg tudok válaszolni egy pár kérdést.
COOKER: (már mások is megválaszolták) az a „programkupac” amin a Mandriva fejlesztõk nap mint nap dolgozgatnak. Frissítik a programokat benne, tökéletesítgetik. Ez megy gyakorlatilag folyamatosan, ami az FTP tükrök szinkronjától függõen többé kevésbé elérhetõ a kíváncsibbaknak. Tényleg veszélyes feltepelíteni.
BETA, RC: Az új verzió kiadásához közeledve ebbõl csinálnak 1-2 „béta” CD-t, majd „rc” (kiadásjelölt) CD-t, amelyek persze a „cooker” pillanatnyi másolatai, esetleg kicsit összeszedettebben (=telepítõ tutira menjen). (A javítások az RC-k alatt már a minimum szükségesekre korlátozódnak, nehogy valami nagyon elromoljon a végeleges kiadáshoz (tehát nem cserélnek pl KDE verziót)).
KDE: 3.3.2 lesz benne, vigyázz, hogy ha a home diredet nem nyomod le, akkor esetleg „kde 3.2”-es marad a bejelentkezési kép (splash screen) a KDE indulásakor. Nyugodtan válassz egy 3.3-ast a lehetséges theme-k közül (KControl – Munkaasztal beálltása). (Nekem ez történt, tehát: bootsplash 3.2-t írt, verzió 3.3 volt, igaz ez már jópár cookerrel ezelõtt.)
KERNEL: nekem az rc2-m jelenleg 2.6.11-2mdk, gondolom ehhez közeli lesz. (distrowacth v. cooker dirbe belenézel)
B
Hali!
Linuxon in a „LinNeighborhood”-dal szoktam böngészgetni a környékbeli windowsos gépeket. (A konqueror fájlkezelõ is tud ilyet, de még nem próbáltam, és a LinNeighborhood elég rugalmas)
Ahhoz, hogy a windows lásson a Linuxon megosztott könyvtárakat, a Samba-t szoktam használni, amit a webminbõl konfigurálok (pl csinalok egy foldert és itt meg beállítom, hogy az meg van osztva). Ha felrakod a „samba” és „webmin” csomagokat, a [url url=https://localhost:1000/]https://localhost:1000/[/url] cimen tudod beállítgatnia megosztásokat (servers->samba).
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz