Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Probald az expect nevu joszagot. Ha megnezed a manjat, ott pont van egy jelszos pelda, ha jol emlexem…
A
fd = open („/dev/fd0”, O_RDONLY);megkozelites visszaad egy „No such device or address” hibat (ENXIO), ha nincs lemez a meghajtoban, tehat ha csak erre van szukseg, a tovabbi ellenorzes felesleges.
Megprobalod megnyitni a /dev/fd(akarmi)t.
Ha nem szeretsz keresgelni, akkor:
az mplayernek adj egy ‘-vop expand=0:-70:0:0’ kapcsolot. A „-70” jelenti azt, hogy egy 70 pixeles fekete savot tesz a film aljara, es oda fog menni a felirat. Adhatsz kevesebbet is, tobet is, izles (meg telepitett fontkeszlet) dolga…
Az mplayer ugyanis alapbol csak filmre hajlando feliratot tenni, es a fekete savok nem tartoznak „A” filmhez, azok csak ott vannak, hogy eltakarjak a kepernyo tobbi reszet. Kovetkezeskeppen oda nem lesz felirat, csak ha a felti modszerrel meggyozod az mplayert, hogy egy kicsi fekete legyen meg a film resze. Sajna mivel a filmet mindig alapbol kozepre igazitja, igy ilyenkor a kep kisse el lesz csuszva folfele, mivel a filmhez hozzatartozik a fekete sav is. Hat valamit valamiert… 🙂Amennyire en tudom, a si_code mindig 0x80 lesz, mert az csak azt tartalmazza, hogy ki kuldte a jelet. Ebben az esetben mindig a kernel kuldi, szoval ott mindig SI_KERNEL (=0x80) lesz. Ha a si_signo==SIGIO, akkor a si_band reszeben nezz korul a kapott structnak, ez elvileg majd tartalmazza a POLL_.* dolok valamelyiket.
Esetleg nezegesd a /usr/include/asm/signal.h -ban a siginfo_t deklaraciojat, a man siginfo nkem kisse szukszavunak tunt…Ha mindegyiknek az IDjet 0-ra allitod, attol meg a logba a nevuk kerul be, ha csinalnak valamit. Ellenben, ha fileokat hoznak letre, vagy turkalnak, akkor a fileok mind a roote lesznek, igy nem lesz mod arra, hogy megallapitsd, ki hozott letre/irt at es mit. Kizarolag az autentikacios logbol tudsz kiszurni valami ertelmeset.
Egyebkent felreertes ne essek: en amit javasoltam, nem mint megoldast mondtam, hanem mint valamit, amit erdemes megprobalni. Igy vagy ugy, ez az autentikacios rendszer „megeroszakolasa”, es senki ne varja, hogy jol mukodjon. Tovabbra is fenntartom, hogy a sudoval kellene az ilyen jellegu problemakat megoldani.Probald meg a Via oldalan megnezni: http://www.viatech.com/
Font a Quick links menuben a legalso a drivers, a megjeleno lapon meg Linux. Vannak mindenfele zipek, probalkozz, hatha valamelyik megfelelo…A root csoport az nem egeszen igy mukodik… az egyszeruen csak egy csoport a sok kozul, es bar a root filejainak nagy resze ehhez a csoporthoz tartozik, nem mindre van a csoportnak irasjoga.
Esetleg azzal probalkozhatsz, hogy letrehozol mindnek egy usert, es aztan egy text editorral atirod a /etc/passwd fileban az uidjuket 0-ra.
Ez nekem mukodott, bar sokat nem jatszottam vele.
Amugy mindenkeppen egyetertek blacival abban, hogy a dolgoknak nem igy kell mukodniuk. Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy mindharom embernek _root_jog_ kell. Mind a harman szeretnek a programokat frissiteni a rendszeren, mindharman mindenhez hozza akarnak ferni? Fogalmam sincs, mi szukseg lehet erre.
Nem lenne jobb megkerdezni oket, hogy _pontosan_ mit akarnak csinalni, es arra adni nekik egy sudo-t? En az otthoni gepemre sem tudom az idejet, mikor jelentkeztem be rootkent… 🙂Elmeletileg lehet, hogy kezel mindenfele hangforrasokat a rendszer, nekem a jo kis SB128-amon nem sikerult az oss-t rabirni, hogy szoljon ket dolog egyszerre.
Erre nekem pont a sound daemonok jelentettek megoldast.
Otthon KDEt hasznalok, es minden program be van allitva, hogy az aRTS-on keresztul ‘beszeljen’. Igy tud egyszerre szolni ket dolog is, mert az aRTS lekezeli. Cserebe lassabb. Valamit valamiert… 🙂Ahogy nezem, te egy c++ programot probalsz forditani a gcc forditoval az elso esetben. C++ programok forditasara hasznald a g++-t, a gcc elhasal rajtuk (mint a mellekelt abra mutatja).
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz