Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kl223 wrote:Mert egy ienre:Code:class akarmi {
public:
akarmi( akarmi _src );
};azt írja, hogy szabálytalan, és szerinte inkább ezt akartam írni:
Code:akarmi( akarmi &_src );ez utóbbi viszont nem hajtódik végre mint copy konstruktor vagy mifene… nemtom… volt ott mindig pár error. Nyilván, ez ugye az cím szerinti átadás, nem ugyanaz.
Vélemény?
mármint az apache dolga, hogy a html kódot „írja ki” aztán a böngészõ csinál vele „amit akar” 🙂
[align=right][snapback]128999[/snapback][/align]Ez úgy néz ki egy kicsit bonyolultabb dolog. Nekem is ugyanaz a problémám: az oldalt átküldi az apache, de a böngészö sima szövegfájlként jeleníti meg, és nem dolgozza fel a benne levö html tag-eket, hanem kiirja simán.
Az a vicces, hogy mikor beirom addig, hogy „insmod vm” és utána nyomok egy tabot, akkor alapba kiirja választási lehetöségnek a vmmon-t, meg a vmnet-et is, enter után meg mégse találja.
Ezen kívül a gép leállításakor is van egy hiba: ha használom a vmware-t (vmware-config.pl-t lefuttatom), akkor a gép nem kapcsol ki, hanem a „Kérem kapcsolja ki” üzenet után elkezdi írogatni, hogy valamilyen netdevice unregisztrálására vár. Néhány másodpercenként jön ugyanaz az üzenet, és a gépet csak eröszakosan lehet kikapcsolni (power gomb 5 mp-ig).
[align=right][snapback]129679[/snapback][/align]Skizofrén vagy sem, most válaszolok magamnak, mert azóta rájöttem a megoldásra, és szerintem másnak is hasznos lehet:
Mindkét hiba oka ugyanaz, hogy bootoláskor el kell indítani a vmware által használt szolgáltatásokat, a gép leállításakor pedig fel kell öket szabadítani. Ami ezt végzi script, azt a telepítö berakja az általunk megadott init directoryba: tegyük pl. az „/etc/init.d”-be, és az általunk kreált ál rcX.d-be rak hivatkozásokat, amik jó esetben elinditanák/leállítanák a szolgáltatásokat. Az uhu-ban ez helyett a következõ módszer van:
A „/etc/runlevel.d/default”-ban létre kell hozni egy vmware.service fájlt, lehet üres is.
Ezután egy „/etc/runlevel.d/custom”-ban levö vmware.service fájllal felül kell bírálni az elözö fájl tartalmát. Ebbe a következöt kell írni:
Runlevels=2345
Script=/etc/init.d/vmwareAz elsö sor megadja, hogy a szolgáltatás melyik futási szinteken van bekapcsolva, a második, hogy melyik script biztosítja a szolgáltatások leállítását és elindítását futási szint váltáskor.
Ezek után mükszik minden.
Manni
sajna azonban az elem hozzáadása listán b@szik megjelenni a „Hangerõ-szabályzó”
itt a bibi…
[align=right][snapback]129228[/snapback][/align]Nekem is ugyanilyen gondom van. De be lehet pl. rakni a kmix-et a jobbsarokba. Az úgyis csinosabb progi.
Manni
Az /etc/init.d/setmtu legelso soraba ird be:
#!/bin/bash
Ezutan mennie kell
[align=right][snapback]127781[/snapback][/align]Azt szeretném kérdezni, hogy az MTU átállítására nincs-e valami szebb megoldás, mert ez így elég gánynak néz ki. Pl. nincs valami config fájl, amibe le lehet írni a hálózat paramétereit?
Esetleg próbáld ki a qemu-t, mely teljesen ingyenes, több image formátumot támogat.
Saját beépített svga támogatása van.
Most már egy ideje accelator modul is van hozzá, csakúgy, mint a vmware-nek.
http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/
[align=right][snapback]130838[/snapback][/align]Kösz, próbáltam már… 🙁
Nem rossz, de még lassú acceleratorral is. WinXP futtatására meg teljesen használhatatlan (szerintem).root:~# insmod vmmon
insmod: can’t read ‘vmmon’: No such file or directory
root:~# modprobe vmmon
FATAL: Module vmmon not found.
[align=right][snapback]129676[/snapback][/align]Az a vicces, hogy mikor beirom addig, hogy „insmod vm” és utána nyomok egy tabot, akkor alapba kiirja választási lehetöségnek a vmmon-t, meg a vmnet-et is, enter után meg mégse találja.
Ezen kívül a gép leállításakor is van egy hiba: ha használom a vmware-t (vmware-config.pl-t lefuttatom), akkor a gép nem kapcsol ki, hanem a „Kérem kapcsolja ki” üzenet után elkezdi írogatni, hogy valamilyen netdevice unregisztrálására vár. Néhány másodpercenként jön ugyanaz az üzenet, és a gépet csak eröszakosan lehet kikapcsolni (power gomb 5 mp-ig).Na mind1, ha senki nem tud semmit, akkor használom így… így is megy… nem olyan nagy probléma az egész… csak lustaságból akartam megjavítani, ne kelljen mindig újrafordítani a modulokat.
Manni
hat pedig a modprobe-nak kene mukodnie.
bar oszinten szolva a vmware nem mindegyik 2.6-os kernellel kompatibilis (pl a legujabbal nem), de ha megis betolti, akkor csak az uhuval lehet a gond…
talan probalj egy ‘insmod vmmon’-t. aztan ha nemsikerul, akkor nyod be ide az outputjat.
[align=right][snapback]129085[/snapback][/align]root:~# insmod vmmon
insmod: can’t read ‘vmmon’: No such file or directory
root:~# modprobe vmmon
FATAL: Module vmmon not found.Szóval senki nem tud segíteni? Hogyan Müködnek az UHU-ban a modulok? Hol vannak tárolva, hogy néznek ki? Hova másoljam be, és micsodát?
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz