Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Többnyire kikapcsolom, de néha néha látom a képernyővédőt és a tudat alattimban zavar. Lehet ezért nem tudok mostanában normálisan aludni és én mindent megteszek a lelki nyugalmam érdekében 😉
Ami a lényeges kérdés az, hogy érdemes e felteni? Olvastam olyanokat, hogy nem stabil fagyogat stb.
Többnyire kikapcsolom, de néha néha látom a képernyővédőt és a tudat alattimban zavar. Lehet ezért nem tudok mostanában normálisan aludni és én mindent megteszek a lelki nyugalmam érdekében 😉
Ami a lényeges kérdés az, hogy érdemes e felteni? Olvastam olyanokat, hogy nem stabil fagyogat stb.
Nem mindegy hogy vi editorral szenvedek, vagy simán beírom? Ha beírom a visudo parancsot akkor ugyanazt a filet nyitja meg, és ugyanúgy van beírva.
Amúgy mégegyszer leírom, a gond nem az, hogy nem tudok leválasztani usb eszközt, akár grafikus felületen, hanem az, hogy a krusaderrel nem tudomNem mindegy hogy vi editorral szenvedek, vagy simán beírom? Ha beírom a visudo parancsot akkor ugyanazt a filet nyitja meg, és ugyanúgy van beírva.
Amúgy mégegyszer leírom, a gond nem az, hogy nem tudok leválasztani usb eszközt, akár grafikus felületen, hanem az, hogy a krusaderrel nem tudomMountolni autómatikusan mountolja, umountolni akarom krusader castoláskezelőjével. A /etc/sudoers file-ba beírtam a sort:
Code:# User alias specification
krisz ALL = (root) NOPASSWD:/bin/mount
krisz ALL = (root) NOPASSWD:/bin/umountDe grafikus felületen thunar-al működik, tehát kell lennie a usernek joga, csak a krusader ezt nem érzékeli
Mountolni autómatikusan mountolja, umountolni akarom krusader castoláskezelőjével. A /etc/sudoers file-ba beírtam a sort:
Code:# User alias specification
krisz ALL = (root) NOPASSWD:/bin/mount
krisz ALL = (root) NOPASSWD:/bin/umountDe grafikus felületen thunar-al működik, tehát kell lennie a usernek joga, csak a krusader ezt nem érzékeli
Beírtam, még nem működik. valószínűleg újraindítás után, vagy ha tudnám mely modult kell úraindítani
Beírtam, még nem működik. valószínűleg újraindítás után, vagy ha tudnám mely modult kell úraindítani
Hát akkor várhatok amíg betölti, mert olvasatlan felől nem szoktam közelíteni. Csak úgy vaktában, szimpatizálási alapon lépkedek be 1-1 topikba, meg persze keresem a saját kérdéseimre a válaszokat
Hát az operában a honlap (ez ( az-az linuxforum.hu)) 🙂
-
SzerzőBejegyzés