Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
szia vga megoldásnak ezt a leírást tudom ajánlani nekem megoldotta problémám:http://linuxtutorialok.blogspot.hu/2012/03/hp4530s-linux-20-watt-megtakaritas.html?showComment=1363561704040#c7194161088071138208problémám volt:kb 1 1,5 óát bírt a gépem a vgas töténete végcsináltam vele és mindjárt 4,5 óra,mondjuk nekem is hp probook 4530s-em van.üdv
Szia!Végigcsináltam a leírtakat. Valami ilyesmire gondoltam. Most akksiról úgy működik mint W7 alatt. Szép lassan forog a ventillátor és 50-52 C° a CPU.Viszont ha rádugom a töltőt akkor visszatér a régi állapot. 49 C°-nál bekapcsol a venti (szerintem közel max fordulaton) és amíg le nem hűti 43 C°-ra addig zúg mint az állat.Azt be lehet valahol állítani, hogy töltőröl is ugyanazt az energiakezelést alkalmazza mint akksiról. Mert az megfelelő lenne nekem.Ui.Egyébként nem értem, hogy egy olyan processzornál ahol a kritikus hőmérsékelt szint 90 C°felett van mi a fenét kell hűteni 49 C°-nál mint egy állat.
semmi köze nincs az lm-sensors programnak ehhez.A probléma forrása, hogy a gép két videókártyával rendelkezik, és a linux nem tudja úgy kezelni a két videó kártya közötti váltást, mint azt a windows 7. Tedd fel a bumblebee programot, ami kikapcsolja neked a dedikált videó kártyát, és csak az integráltat fogja a gép alapból használni.
Lehet ez a jó irány. Valóban 2 kártya van a gépben. De az a baj, hogy nem Nvidia, hanem ATI. Én úgy értelmeztem ezt a bumblebee programot, hogy Nvidiás kártyához való. Vagy kikapcsolni az ATI-t is ki lehet vele? Linux alatt bőven elég lenne az Intel 4000.
vizsla wrote:milfer wrote:Ez helyesen így szól: képátló 24 W
Azaz a képátló 24 Watt? 😀 Mert ez így azt jelenti.Lásd ugyanonnan egy olyan idézet, ahol a „képernyő méretét” (átmérőjét) nem „teljesítményben” mérik.
Nem, én nem a „W”-re akartam reagálni ami egyébként az én értelmezésemben nem wattot, hanem „wide-ot” jelentene ebben az esetben. Hanem arra, hogy nem a képernyő mérete, hanem az átlója a 24 zoll.vizsla wrote:Ühüm…, akkor mutatok egy jobbat. 🙂
Nem mondom meg, hogy melyik gyártó honlapján találtam, mert lényegtelen, hogy egy Samsung monitorról van szó. 😀
Ez helyesen így szól: képátló 24 Wbossbandy wrote:Hello mindenki.Lenne egy kerdesem, ha nincs csatlakoztatva monitor a gephez,reboot utan is induljon grafikus modban,megoldhato?? Nekem nem jott ossze sehogyan sem,mindig kiir valami errort.Mit kell alitani ha lehetseges eggyaltalan.Kossz elore is a segitseget„mindig kiir valami errort”
Monitor nélkül hova ír ki? Netán a nyomtatóra?kisbetu wrote:NCIS (most megy az AXN-en) 2004. VanishedSasha Alexander tankol. Nem akar, csak alibiből.
Vesz 2,7 gallonnal (kb. 10 liter)
Fizet hat kemény dollárt…!Mennyi volt a dollár árfolyama 2004-ben?
Mennyibe került nálunk a benzin 2004-ben?Durva annyukat!
Ne mérgelődj helyettük, csak elviselik valahogy ezt a sokadik olajválságot.
Én cirka 3 hete láttam egy utifilmet Floridárol. Ott megjegyezte a mesélő, hogy ha arra járunk nyugodtan béreljünk autót. (Európából úgyis macerás átvinni kedvenc Ladánkat.) Mivel a bérlet sem olyan drága, és a benzin literje is 50 cent (ilyen $ cent és nem ilyen € cent) körül mozog. Ez a film nem volt fél évesnél idősebb.
Tehát levonva a konzekvenciát odaát nem sok minden változott az elmúlt 5 évben. Csak a bokrot cserélték le barackra.redmoon45 wrote:Elöször is ha Vlant akarsz akkor a Routerben be kell állitanod minden egyes gépnek egy fix IP cimet ugyanis ettöl fogva
a router lesz a kiszolgálo (ami már egy számitogép). A te géped feljelentkezéskor lekérdezi a routert és az IP-t ö fogja
kiosztani nem pedig a te pc-d.Ezt löd ösze M$ alatt.Amig ott biztosan nem megy addig felejtsd el a Linuxot.Utána csak jav. Linuxmint 7-el probálkozz automatikusan menni fog a dolog.Vagy várd meg a 9 kijövetelét.A helyi hálozatok IP cime
általában 192.168.001-200-ig.100-999-ig.IP és gépnév a routerben öszefügg.Ezért célszerü elöször M$ és Linux alatt is azonos gépnevet adni.
Ezért kár volt előhozni egy 3 hetes témát.
1. Nem kell fix IP-t kiosztani! Főleg nem a vezetéknék nélküli gépeknek. Mit csinálsz ha átjön szomszéd Pistike, hogy fog csatlakozni a gépével? Neki is adsz egy fix IP-t.
2. Az az amíg nem megy XP alatt addig felejtsd el a linux alatti beállítást az egy nagy hülyeség.
3. A helyi hálózatok IP címe általában 192.168.0.0-255; 192.168.1.0-255; 192.168.2.0-255; stb.
Egy kicsit durva lenne 999-et beírni egy bájtba (0-255) kettő a nyolcadikon (de nem az emeleten).csaba wrote:A Dell laptopokon gyárilag Ubuntu van.
Azt jelzik így? Op. rendszer : nincs (L)
pl. a Laptop.hu-n.ini wrote:nekem csak otthoni netezgetéshez kellene, zene és film nézegetéshez
ez az evo is jó volt egészen múlt évig, akkor kezdett a dolog kínlódni
régi disztrókkal meg a flash player nem akar menni rendesen, új kiadásokkal meg a vga….
kölcsön vinyóval keverek, de az meg izzik 2 órás használattól szóval öreg gép megy a kukába 🙂
szóval nem kell egy erőgép, nem akarok játszani semmit, csak legyen rendes támogatása a gépnek, inkább adok ki több pénzt mint szívjak vele mindig
ibm, hp gondolom jó lehet mondjuk az „alja” gépei szerintem ott is küzdhetnek támogatási problémákkal
ezért is kérdezek hogy vannak-e kiforrott típusok amik teljesen alkalmasok linux(ubuntu) futtatáshoz
Dell Inspiron. Nekem egy 1525-ös van. Mindene működik linux alatt (akkor valószínűleg Ubuntu alatt is). Webcam, multimédia bill, kártyaolvasó, bluetooth, WiFi, hang, FireWire, stb, stb. A HDMI és S-Video kimenetet még nem volt módom kipróbálni.borbi wrote:A „quiet” meg a „splash” boot paraméterek törlésével látható is lett volna hogy hol akadt el a kernel.
Igazad van. De volt kb. fél órám. Meg akartam mutatni, hogy w7-en túl is van élet.
Hát sikerült. 3 CD, 3 leégés. Próbálgattam, magyarázkodtam, majd lehajtott fejjel elkullogtam, és ráfogtam a 32 bites OS-re. -
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz