nextar

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 226
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ppp beállítása dial on demand kapcsolatra #2037904
    nextar
    Felhasználó

      Köszi a nagy érdeklõdést!

      nextar
      Felhasználó

        Sziasztok!

        Nos, a pppt sikerült belõni pppd parancsra betárcsáz, bejelentkezik. Szóval mûködik. Most már csak a demand opciót illetve egy routing beállítást kellene elvégezni, hogy minden meglegyen.

        Nex

        nextar
        Felhasználó

          Igen, ám a wvdial nem tud dod-ot. Meg nem ment fel mert hibás volt az egyik cd most kezdhetem elõrõl. Nekem a ppp lenne a jó. Most olvastam valami diald-rõl ha nem megy a ppp akkor megnézem ezt is.

          Köszi,
          nex

          Hozzászólás: Miért??? UHU lassú! #2036565
          nextar
          Felhasználó
            sidmagic wrote:
            Próbálkoztam a leírt parancsal de nem ismeri

            hdparm -c3 -m16 -u1 -d1 /dev/hda
            /command not found/

            Nekem komolyabb gondom nincs az uhu sebességével, álltalában csak a program indulása vesz számomra érthetetlenül sok idõt igénybe. A lapozófájl használata miért 0%? Bekapcsolni hol lehet és segít e? Mplayer alatt néha elõreszalad a film utána bevárja a hangot erre van ötletetek?

            Nem rootként adtad ki.

            nextar
            Felhasználó

              Sziasztok!

              lada2105: az sajnos nem jó, mert akkor kellene felépíteni a kapcsolatot ha igény van és timeouttal bontani.

              aty: igen idáig én is eljutottam, de pl. uhu alatt a ppp-up script teljesen adslre volt kialakítva, még ppp eszköz sincs benne, most tolok fel egy redhatot hátha ott van valami használható alap. Az a baj, hogy nem egészen értem hogy mûködik. Melyik konfigfile mire való (telszám, login,jelszó -t hova kell tenni). Mi figyeli a kapcsolati igényt és mit kell alapból elindítani (pl. egy daemon)?

              Hozzászólás: hálózat DOS kliensekkel #2034566
              nextar
              Felhasználó

                Blaci csinált uhu alá marsnwe csomagot.

                Hozzászólás: IP cím bejelenkezés nélkül #2036473
                nextar
                Felhasználó

                  Szia!

                  A hálókari beállításait /etc/sysconfig/network//ipv4/addess,netmask,broadcast,stb… fileokban találod.
                  Ha pedig sambázni akarsz akkor javaslom hogy rakd fel a ‘swat’ nevû csomagot (konzolon ‘apt-get install swat’), indítsd el az internet superdaemont (konzolon ‘service xinetd start’) és böngészõvel a http://localhost:901-en egy k.jó konfig felületet kapsz (elõtte érdemes az uhu /etc/sambe/smb.confj-át átevezni).

                  Hozzászólás: Adsl internet beállítás UHU alá #2037117
                  nextar
                  Felhasználó

                    Szia!
                    Ne kapálozz olyan hevesen! Az uhu kernelje nem támogatja ezt a típusú integrált sis900as kártyát (én sis 651-ben találkoztam vele, a wines driver is realteknek mondja), valahol olvastam hogy kernel patch kell hozzá, mert ez egy új lapkakészlet. Rakj bele egy 800 forintos rtl8139-et és menni fog, ezt meg tíltsd le.

                    Hozzászólás: FTP Server készítése #2013622
                    nextar
                    Felhasználó

                      Ilyen esetben a következõ dolgokat kell elvégezni/meggondolni:

                      Milyen a csatlakozás.

                      Ha routert használsz akkor az idle time-ot 0-ra kell állítani, mert ha nincs forgalom lekapcsol a router és nem leszel kivülrõl elérhetõ.
                      Ha nincs router akkor ue-t az oprendszerben kell beállítani.

                      Ha router van akkor még a virtual szervernél be kell állítani, hogy az ftp kéréseket melyik gépre routolja át. alapértelmezett port a 21-est kell az ftp szerver ip címére routolni.

                      Ha dial-up-os internetet használunk (modem, adsl, isdn, stb.) akkor a szolgáltató a bejelentkezéskor új ip címet ad, ha nem is jelentkezel le akkor is 24 óránként bontja a vonalat, hogy ne tudjál szervert üzemeltetni. Ezért dinamikus dns-re van szükség ahol a cím fix (kiskutya.org) de az ip cím mindig változik. Ilyen szolgáltató sok van részük ingyenes, részük fizetõs. A fentiekben volt már egy pár én személyszerint a no-ip.org-ot használom.

                      A dinamikus dns frissítésére kell egy kliens program, ami idõközönként elküldi a dns szerverhez az aktuális ip-nket. Az okosabb routerekben ez benne van. Ha nincs akkor az aktuális szolgáltatótól le kell tölteni. Ez nálam egy noip2 nevû kis progi ami az elsõ indításkor megkérdezi a domain nevet, a jelszót, és a frissítés gyakoriságát. ezután szépen a háttérben fut nem kell vele foglalkozni. Fontos, hogy ez a program folyamatosan fusson, mert különben esetleges ip cím modosuláskor nem fog frissülni a szerveren és a névfeloldás a régi ip címre fog történni (ami lehet hogy most valaki másé).

                      Ha ez is megvan akkor a fogunk egy ftp szerver progit. pl az uhuban a proftpd és felkonfigoljuk /etc/proftpd.conf (a proftpd.org-on van egy csomó példakonfig),de van valami grafikus konfigszerkeztõ mint a swat a sambahoz.

                      Ezután már csak el kell indítani és már megy is minden.
                      service proftp start

                      Hozzászólás: ADSL megosztás #1980959
                      nextar
                      Felhasználó

                        Ha fontos az internetelérés sebessége, akkor én a switch-et ajánlom.
                        [align=right][snapback]105715[/snapback][/align]

                        ezt kifejtenéd?
                        tudtommal jelenleg a leggyorsabb elérhetõ adsl 1500~3000kb/s (2000ben a vivendinél azt mondták 6Mb/s az elméleti max.) azaz 1,5-3Mb/s a legnyamvadtabb router is 10Mb/s-et nyom ki az internet felöli oldalon, arról nem is beszélve hogy az összes adsl modem lan portja 10 Mb/s, tehát értelme nem lenne nagyobb sebeségûre csinálni. a router viszont hw tûzfalként is viselkedik, natol, ip-t szûr, portot fw-ol, ddns-t frissít, mac alapján hozzáférést szabályoz, stb., és az ára is összemérhetõ egy switchel 5e 12e (arról nem is beszélve, ha a gépek között nincs kommunikáció akkor a 10/10 es router is teljesen kielégítõ). Ilyen cuccot viszont, levedlettet fillérekért lehet kapni. Ha viszont a hub és a switch közöt gondoltad akkor viszont 4-8 gépig elég egy hub (ilyet is fillérekért lehet kapni, nekem is van vagy kettõ talonban) ha nincs orbitális forgalom.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 226