Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nagyjából hasonló okok miatt váltottam arch-ról. Nagyon jó volt, de a „Keep It Simple” egyre inkább azt jelenti, hogy minden frissítés után túrod a netet, hogy miért nem megy ez vagy az. Maradok a debian és ubuntu vonalon…
Sima vesa módban sem indult el? Amikor nekem „nyűgösebb vga-m” volt, mondjuk ati, akkor általában sima vesaval felraktam az X-et, utána kezdtem el csesztetni a drivert…
Másik három,
Én -annó- doksiból telepítettem, sokkal könnyebb lesz, mint videóról (https://wiki.archlinux.org/index.php/Installation_Guide_%28Magyar%29)A másik, hogyha van működő linuxod azon a gépen, akkor inkább az alól telepítsd. Ha nincs, szerintem még egy grafikus live alól is kényelmesebb.
No, úgy látom ezek rendben vannak, viszont én értelmeztem előzőleg valamit rosszul. Javíts ki, ha nem jól értem:- Van egy külső hdd (500GB)- Erre telepítettél több linuxot. (ubuntu,suse,mint)- Ezek működtek- Miután a maradék részt partícionáltad egyik sem indul a latopodra dugva- Más laptoppal tovbbra is működik, indítható mindegyik rendszer.
Még mindig hiányoznak a kért információk. Eltippelgethetünk itt napestig, csak nem sok értelmét látom…
Nem lehet, hogy elírtad az fstab-ot?Lépj be mondjuk live cuccról, és másold ide a 40 GB UBNTU 14.04 fstab tartalmát, egy fdisk -l parancs kimenetet és blkid parancs kimentet.
LVM-nél -tudtommal- az ext3/ext4 is növelhető online (resize2fs), a csökkentéshez kell umountolni, de majd kijavítanak ha rosszul tudom 🙂
Nos, az xfs-ről általában: http://hu.wikipedia.org/wiki/XFSEbből kiderül, hogy ugyan kernel szinten támogatott, de külön fejlesztés. Arról nem szólva, hogy ha használtál már otthon xfs-t és kaptál áramszünetet io műveletek közben, akkor tudod, hogy jó eséllyel manuálisan kell helyre raknod a fájlrendszert, ha sikerül. (én jártam már úgy, hogy kuka lett az egész, ext3/ext4 alatt idáig még soha nem fajultak a dolgok) Az ext3/ext4 hibatűrőbb, bár ott is előfordulhat gond áramkimaradásnál, de az xfs elég durván cache-sel, szóval azért olyan gyors, viszont repül is minden egy nem tervezett leállásnál. A sebbeségről, pedig annyit, hogy nagy fájloknál valóban látványos, de próbálj sok kis fájlt másolni xfs és ext4 alá is. Ott mindjárt más eredményt kapsz. Én már csak egy partíción használok xfs-t, annak is az az oka, hogy lusta vagyok 1 terra adatot ide-oda mozgatni egy olyan vinyóról ami egy nagyon régi backup backupjának a backupja... 😀Linux alatt érdemes az ext4-t választani. A btrfs pl valahol már választható, na az alatt aztán többször is elszálltak az adatok helyreállítási lehetőség nélkül (persze backup volt).Szerverre -ha linux- ext4 (valaki szereti a reiser-t is, ha egyszer teljesen stabil lesz, akkor btrfs, mert a zfs-hez hasonlóan rengeteget plusz lehetőséget biztosít - ha érdekel elolvasod: http://unixlinux.tmit.bme.hu/ZFS és http://wiki.hup.hu/index.php/Btrfs), ha bsd és van elég ram (32GB), akkor zfs. A többi -saját vélemény- jó játszani.
Nagyon kevés ez a hibaüzenet…A telepítés után be tudtál lépni adminként? Most be tudsz lépni? Hogyan telepítetted a roundcube-ot, mire telepítetted (milyen os), stb…
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz