razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 391-400 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • razoli
    Felhasználó
      dexter11 wrote:
      Szerintem ez rossz ötlet kb odavezet, hogy max 10 ember fogja csinálni. Szerintem az volna optimális, hogy aki a fórumra regisztrál az ugyanazzal a regisztrációval tudja szerkeszteni a wikit is. Ezzel jobban el lehet érni, hogy az újoncok is hozzászoknának hogyha kaptak valami érdemleges segítséget akkor azt megörökítsék az utókor számára.
      Lehet, hogy csábító az ötlet hozzáértõbbek számára csinálni a FAQt csak éppen az egész dolog értelmét veszti. A Linuxforum is azért van, hogy a kezdõket segítsük. Szerintem igenis kellennek majd külön cikkek olyan dolgoknak mint pl. a telepítés ami elmagyaráz olyan dolgokat, hogy itt központi csomagtelepítõk vannak és nem kell minden szart külön letölteni mint Windows alatt.

      Nos, a tíz ember is több lenne a mostani háromnál 😀
      De komolyra fordítva a szót, igazából a faq és a fórum ugyanarra hivatott, de mégsem kötõdik 100%-ban egymáshoz a kettõ. Olyasmi mint a hup – hupWiki, ott is külön kell regelni, de csak ha módosítani akarsz. Másik, hogy a FAQ motor saját fejlesztése gabamannak, nem tudom mennyire lenne bonyolult összekombinálni a fórum adatbázissal. A faq mindenkinek szól, nem csak a linuxforum tagoknak és szerintem aki anyagot akar beküldeni az megad egy nevet és email címet…
      Természetesen a kezdõk vannak célba véve, csak kevesünknek van fogalma arról, hogy milyen nyelvezettel illetve mennyire „szájbarágósan” kell végezni ezt; ezért tartom jó ötletnek a próbaverziót. Ott majd elválik. Szerintem.
      (Fellow faqja alapos munka, de itt-ott frissítésre/bõvítésre szorul (hiába az idõ az múlik) – de ezt is a kész rendszeren lehet majd elvégezni)

      Hozzászólás: PINE mail lesõ #1909408
      razoli
      Felhasználó

        bármelyik email figyelõt rá tudod állítani, én a gkrellm-ét használom, de van gdesklets is. Ez 5 percenként ránéz a fiókra, sõt kattintásra le is tölti és megnyitja a levelezõprogit.

        razoli
        Felhasználó
          apx wrote:
          egy kicsit helyesbítenék ha megengeded..:
          A háromjegyû szám úgy épül föl h rwx rwx rwx (User Group Others), ahol 1et írunk az alá amit(jelen esetben) tiltani akarunk, és 0át az alá amit engedélyezünk.
          Hozzászólás: .deb csomag telepítése Ubuntura #2036150
          razoli
          Felhasználó

            cd
            paraméter nélkül a saját mappádba fog ugrani
            utána – ha meg akarsz róla bizonyosodni, akkor  ‘ls | grep deb’ kilistáz minden olyan állományt amiben szerepel a deb, de ez nem szükséges, hanem: innentõl jön apx kód idézete.

            Hozzászólás: .deb csomag telepítése Ubuntura #2036148
            razoli
            Felhasználó

              Nah, felteszem, hogy valahova le van töltve neked ez a .deb csomag. Megnyitsz egy terminált és mint Dosban ellátogatsz abba a könyvtárba a cd parancs segítségével (ha az elsõ / után megnyomod a TAB billentyüt akkor kiegészíti az adott könyvtárokat ameddig lehet):
              pld: cd /home/teneved/download/akármi_ahol_a_deb_csomag_van
              utána lásd apx postját.

              Hozzászólás: .deb csomag telepítése Ubuntura #2036144
              razoli
              Felhasználó

                Parancsértelmezõbe a következõ módon: nyitsz egy terminál ablakot (konzol) kde alatt konsole, gnome alatt gnome-terminal a neve, amiben megjelenik egy prompt.Innentõl kezdve lehet osztani a parancsokat.

                razoli
                Felhasználó

                  ja, természetesen a regelés a fórumtól/mambotól független lenne, és csak annak kell regelni aki módosítani akar…

                  razoli
                  Felhasználó

                    man mount, vfat/ntfs opciók

                    Amúgy az umask határozza meg azokat a jogokat, amiket az adott 8vfat) partíción nem követhetsz el. az xxx egy háromjegyü nyolcaszszámrendszerbeli szám
                    1 = r (olvasási jog)
                    2 = w (írás jog)
                    4 = x (futtatási jog)
                    namost ezekbõl a számokból egyértelmüen alakítható nyolcféle jog (0-7), oly módon, hogy ha létezik adott jog akkor a számát hozzáadjuk. Itt a 7 mindent tilt a 0 midnent enged. De pld 6 (2+4) csak olvasni enged majd. Azért háromjegyü, mert az elsõ a tulajra a második a csoportra a harmadik meg mindenkire vonatkozik.
                    Szóval az umasknál (ellentétben az állományok jogaival) azt kell megadni, amint nem akarsz engedni, általában ez ntfs esetében a 222, vagyis tiltva van az írás, amúgy meg vfatnál az umask=000 mindent enged.
                    Kimerítõ voltam vagy kimerítõ voltam? 😛

                    Hozzászólás: uj merevlemez felmountolása #2036024
                    razoli
                    Felhasználó

                      fstabban a kiválasztott partíció sorát az opcióknál toldd meg egy auto paraméterrel, ez bootolás alatt automatikusan csatolja neked.

                      razoli
                      Felhasználó

                        Motor:
                        (Mennyire lehet eldurvulni?)
                        Ami mindenképpen szükséges szerintem:
                        – különbözõ jogosultságú csoportok (vendég – olvashat, tag – küldhet be, ill szerkeszthet; a szerkesztés elötti állapot
                        a;) megmarad, mint a wikiben
                        b:) megmarad, de mindig csak x db
                        c:) megmarad, amíg egy moderátor nem ellenõrzi le és törli
                        d:) egyéb (a-b-c kombináció)
                        moderátor törölhet is
                        admin meg minden joggal rendelkezik)
                        – A regisztráció azonnali/email aktivíálós vagy pedig engedélyezõs legyen?
                        – a beküldött anyag azonnal megjelenik vagy ellenõrizni kell?
                        – kategóriarendszert szerkeszteni ki tudjon, illetve új kategóriát ki adhat hozzá
                        (most kezdek kicsit belekavarodni…)
                        Tulképp ha a jelenlegi verzió müködik jól akkor az is tökéletes.
                        Amivel ki lehetne bõvíteni (szvsz) az vagy egy ötlet/üzenõ fal, vagy valami hozzászólás lehetõség a cikkekhez, vagy bármi felület amin kapcsolatba lehet lépni… akár vendégkönyv.

                      10 bejegyzés megtekintése - 391-400 / 1,811