Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
soma04 – esetleg próbáltál rákeresni a mac címre mint file tartalomra?
Sajna én sem találtam még ‘rendes leírást’ a neten a Süsü ntp server -rõl. Amit tettem, elméletileg elég kellett volna hogy legyen, csak éppen nem mûködött. Jelen helyzetben egy teszt-környezetrõl van szó, Ami jelent egy kicsit erõsebb SuSE 10.1 -et (õ a kinevezett ‘server’ ab. -al, minden finomsággal), illetve egy jóval gyengébb vason ülõ 10.1 -et, õ pedig a ‘kliens’. A kliensnek kell igazodnia a server idejéhez, az adatbázisba beírandó adatok miatt. Mivel elsõsorban tesztkörnyezetrõl lenne szó, és szeparáltan mûködne, ezért kellene hogy egy gép mind fölött, illetve mivel nyúzva van a rendszer (kézi idõállítás), ezért kellene legalább a teszt idejére a sûrû szinkron.
A másik lehetõség, hogy a kliensen futó java programból állítani az idõt, de mivel az úgy nem igazán alap szolgáltatás és a jogosultságok is gátolják, eddigi állapotban elvetendõnek tûnik. (Igaz, ezért kellett volna az egész idõ – szinkron)A jelenlegi ‘hálóban’ win -es kliens nincs, ezért érdekelne esetleg 1 script, v legalább iránymutatás, hogy abból hogyan lehet másik gép órájához szinkronizálni.
A saját progid az milyen elvet követ!?
Sajna nálunk is csak késõbb lenne lehetõség a külsõ NTP server -hez csatlakozni. Viszont jó lenne ha kliensek az intra server -el lennének szinkronban, ha törik, ha szakad.
Próbálkoztam YaST -olni a dolgot, tök jól hagyta hogy server -en határozatlan helyi óra, meg Broadcast server, Kliensen Broadcat kliens, és egy álló napon keresztül se kép se hang. (Ez még szimpatikus is lenne, hátha így jobban veszi a dolgot.) Próbáltam simán is, de a kliens már nem látja akármilyen beállított NTP server – ként a server -t.
Természetesen tûzfal nyitva, NTP – bõl, SuSEFirewall – ból, meg még külön portra is. De se kép se hang.
Ezért lenne jó Cron -olni egy script -et pár perces sûrûséggel, ami szinkronizál a server -hez.
(Sajna a napokban nem igazán tudtam utánajárni.)Illetve ha egyáltalán mûködne a SuSE mint NTP server, már az kis esélyt csillantana elõttem.
tovis wrote:a rendszer elemeinek óraállítása nem függ össze…
minden gépen fut, és mindegyiket ugyanahhoz a ref. órához igazítja.
teljesen heterogén rendszeren is mûködik, igazából megint nem értem a problémát… 🙂
[align=right][snapback]140138[/snapback][/align]J
Hali – ezeket próbáltad? :
http://www.students.cs.uu.nl/people/wbeekhui/FujitsuSiemens-AmiloL7300.htmlS mi hír a captive-ról?
— amúgy az ‘állítólag beépített’ ntfs driver mindenképpen nem supportált.
nekem rendesen volt vele gondom, hiába hazudta a mount hogy rw, akkor se tudott rá írni..b, mudlika: Ext2Fsd kezeli a nagy file-okat?
Amiket menet közben találtam és valami rémlett a videokártyához, sajna nincs túl jó hír. linux-on-laptops.com -on lehet elérni pár ismertetõt, abból is talán a http://www.students.cs.uu.nl/people/wbeekh…AmiloL7300.html
oldalon ven említés a videokártyáról. Kísérleti nem-hivatalos meghajtókhoz van link, illetve hogy az író is inkább a VESA-nál maradt egyenlõre.Bocs ha olyasmit írtam amit már te is ismertél.
Illetve ha sikerül kipróbálni a wlan-t az uhu-n, és leküzdhetetlen vágyat éreznél arra hogy tapasztalataidat elmeséldd itt is, ne fogdd vissza magad! 😀 -
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz