Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nem.Az más tészta.
Jó lenne ha kijavítanád azt a file-t és akkor elméletileg az újraindítás után már jó kellene hogy legyen.Utána már csak a dhcp szervert kell telepíteni.
auto eth0allow hotplug eth0iface eth0 inet staticadress 192.168.1.1gateway 10.0.1.10netmask 255.255.255.0network 192.168.1.0broadcast 192.168.1.255
A gateway részt törölheted,mert az nem illik ide.Mi lenne ha elsőre kézzel állítanád be a címet? sudo ifconfig eth0 192.168.1.1
ipconfig a Windows-ban van, lehet azért.Ez linux, és itt a parancs neve ifconfig Tehát elsőre nézd meg hogy aktív-e a hálókártya, vagyis
próbált root ként vagy a teljes útvonallal :/sbin/ifconfig -aHa nincs rc.d
ifconfig parancs ?De én belenéznék a helyedben az /etc/rc.d/rc.inet1.conf -ba is.
Egy kérdés azért megválaszolatlan maradt:Végülis volt vi ? 🙂
Nem értem mi van a winnel, ez gentoo.Gondolom a raid van megosztva sambával, szóval nincs mit piszkáljon erre a win.
Úgy lehet, hogy pl. módosította a grubot, és pl. a device.map módosult és a grub.confban meg erre van utalás.
Eddig még semmitsem módosítottam. De a "saját gépen", ott alaplapon a PATA is, meg a SATA is, (ASUS), ott ubi, ha "indul", úgy betüz, hogy elöször a SATA-kat, utána a PATA, tehát ha hozzádugok még egy SATA-t, a PATA-k elcsúsznak.
Én is ezt mondtam.
Igen, csak ha jól értettem, bedugdosott valamit a raid kariba, és ki tudja hogy ezzel milyen sorrendet zavart meg.
-
SzerzőBejegyzés