Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
LG – katasztrófa.
Pioneer, Plextor, NEC.Kayapo-nak:
emulátorokhoz, v. ha live-cd-ről megy a net, ram diszkben, egy dvd-t le tudok tölteni akkor is, ha elfelejtek particiót csatolni. (sajnos már megesett, nagy méreg)Kayapo-nak:
emulátorokhoz, v. ha live-cd-ről megy a net, ram diszkben, egy dvd-t le tudok tölteni akkor is, ha elfelejtek particiót csatolni. (sajnos már megesett, nagy méreg)Én sem indoklom mért, de 5GB swap-et használok, gond nélkül.
Én sem indoklom mért, de 5GB swap-et használok, gond nélkül.
A Suse helyére fel tudod telepíteni, tehát ugyanarra a particióra.
Az Ubuntu fel fogja tenni a saját grub-ját, és a Windows-t ugyanúgy indíthatod, mint eddig.
Ha tetszik, bármikor megcsinálhatod ezt Linux-szal.A Suse helyére fel tudod telepíteni, tehát ugyanarra a particióra.
Az Ubuntu fel fogja tenni a saját grub-ját, és a Windows-t ugyanúgy indíthatod, mint eddig.
Ha tetszik, bármikor megcsinálhatod ezt Linux-szal.uzsolt írta: ” nem írtam be a teljes hsz.-eidet, akkor ez egy teljes képernyőnyi lenne.”
Asszem növelnem kellene a felbontást, nekem így is egy teljes képernyőnyi.
LCoder első hozzászólásában említette a linux „egyszerűbb biztonsági modell”-jét. A .NET helyett ezt érdemes lenne kifejteni, mert eddig az jött le, hogy linuxra programot írni nehéz, ámde vírust azt könnyű. Szóval, hogyan vagyunk megtámadva?uzsolt írta: ” nem írtam be a teljes hsz.-eidet, akkor ez egy teljes képernyőnyi lenne.”
Asszem növelnem kellene a felbontást, nekem így is egy teljes képernyőnyi.
LCoder első hozzászólásában említette a linux „egyszerűbb biztonsági modell”-jét. A .NET helyett ezt érdemes lenne kifejteni, mert eddig az jött le, hogy linuxra programot írni nehéz, ámde vírust azt könnyű. Szóval, hogyan vagyunk megtámadva?gabaman wrote:„Az opendos multitaskja kicsit vicces azért:-) (meg az összes többi, ami dos-hoz készült.)”
Nem vicces. Nem a DOS felett van multitasking, hanem alatta. Ha lefagy egy DOS progi, akkor nem az egész gép fagy meg OpenDOS alatt (mint az MS féle DOS-nál), hanem csak a VM86 task.Erre a postodra gondoltam.
Egyébként ha megnézed, és nem akarod szándékosan félreértelmezni, egyértelműen nem azt írtam, hogy a taszk azonos a védett móddal, hanem hogy dos alatt is lehet védett módú programot írni( A vm86-nak ehhez nincs köze.) Új taszk indításának lehetőségéről írtam még – valós módban. (Az is lehet, hogy Vizsla erre gondolt, ezt megengedem.)gabaman wrote:„Vizsla-nak igazat adok, egyszálú program csak egy magon fog futni.”
Ez triviális. De mondj egy web kiszolgáló alkalmazást, amelyik nem gyorsabb SMP rendszeren, mert nincs párhuzamosítva. Már a grafikai programok egy része (GIMP és Aqsis) is többszálú. Ráadásul a 4.2-es gcc már támogatja az OpenMP-t.”Rákérdeztél, ez volt az a postod, amire utaltam, a webkiszolgálók többszálúsága kapcsán.
” Ahol egynél több párhuzamosan futó feldolgozó folyam van, oda kötelező az SMP támogatás. Még ha virtuális is, mint az Intel féle Hyper-Threading. Hogy 2 db 1 magos procid van, vagy 1 db 2 magos, az csak fizikai kivitelezés kérdése. Logikailag nincs különbség közöttük. „Ami a Hyper-Threading-et illeti, ahhoz nem kell SMP, azt a mikrokód intézi, a kernel bele sem tud szólni.
Az tényleg közömbös, hogy a két mag két külön processzorban van, vagy egy tokban. A kernelnek azonban támogatnia kell a chipsetet SMP-vel és anélkül is, ebből eredően a két magot is. Legfeljebb a többszálú programok futtatása messze lesz az optimálistól. (Ahogy látom, külhoni fórumokon is okoz ez fejtörést.)Az egész ügy tanulsága számomra az, hogy ha normális, udvarias hangnemben nem lehet társalogni, akkor nem is érdemes. bye.
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz