Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kezdõknek:
Ctrl+Alt+F1 (vagy F1-tõl F6-ig tökmindegy) ezek virtuális konzolok. F7re visszamész a grafikus felületre.Ctrl+Alt+F1 belépsz rootként, kiadod: init 3
ekkor leállítja az X-et.
most cd-vel belépsz oda, ahol van az NVIDIA-installer (a tab billentyû kiegészít a parancsokat és fájlokat, ls listázza a fájlokat)
utána ./Nvidia-blabla (tab kiegészít, nagybetû számít)
most mennie kell
utána mcedit /etc/X11/XFree86Config (vagy Xorg.conf ezt nem tudom)
megkeresed (F7 a keresés ) nv és kicseréled nvidia-ra
init 5 (ekkor újraindítja az X-et)
elvileg jóvan valami obex cucc. meg openobex, meg obexftp is!
feltettem a uhucsomagból, amit találtam, volt vagy fél éves. nagyon nem volt jó, leszedtem a francba, aztán fordítottam rá egyet. de nem igen jött össze. timeoutol az obexftp, pedig a file listát le lehet kérni, csak letölteni nem. (a feltöltés itt is m1)
az obexhez a grafikus cuccok meg 1-tõl 1-ig nem fordulnak le. (fagyott projektek)szóval nem tudom, mi legyen…
köszönöm szépen, mûködik!
(cron, illetve szolgáltatásként fut a script, wget lehúzza a routerrõl a státuszlapot, egy date még belemegy aztán az ftpre feltölti, így dinamikus ip-re is tudok kapcsolódni, távolról, sshval. a no-ip azért nem jó, mert router mögött vagyok. de ez a saját cucc mûködik!)persze, man ftp megnéztem, de az ftp paraméterként csak a szerver nevét fogadja el. echo blabla | ftp pedig nem nyert.
ha a man ftp megoldotta volna, nem írtam volna ide. nem szoktam a man elolvasása nélkül írogatni, de nem tudom, hogyan adjak át paramétereket egy interaktív (ftp) programnak…
egyébként a megírod aztán lefuttatod, köszi, jót röhögtem. nem ez az elsõ szkriptemtehát, tisztázom:
van itthon egy adsl-> hw. router -> vindoz gép, én gépem
mivel most egy ideig nem leszek itthon, szeretném távolról, biztonságosan elérni az adataimat.
a terv a következõ.
routeren 22-es port átirányítása az én IPm-re. Nálam a 22-es porton jövõ csomagok közül mindent eldobni, kivéve azt az IP-t ahonnan csatlakozni fogok.
A gépet beállítom, HH óra MM perckor bekapcsol (BIOS). a rendszer megy, lehet sshzni. ha xx óra yy perckor, who szerint nem vagyok bejelentkezve, akkor a cron leállítja a gépet. és ez minden nap.
de a gépet nem szeretném átállítani akkor sem, ha itthon vagyok! tehát nem szabad blokkolni a többi portra érkezõ csomagokat, a router úgyis szûri. (ha jól tudom)
cronnal nincs gond, hiszen ha itthon vagyok, akkor is be vagyok lépve…iptables -A INPUT -s ! kivetelezett.ip.cim -j DROP
Ilyenkor minden csomagot eldob, kivéve az adott ip-címrõl érkezõket. A router természetesen forwardolhatja a 22es portra érkezõ kéréseket.
De akkor mi a gond?
[align=right][snapback]147903[/snapback][/align]Csak az, hogy tényleg _mindent_ eldob! semmi nem megy… most visszaállítottam. de hogy a 22-esre jövõk közül a cím kivételével mindent dobjon?
Ez a dsl hibájából adódik, picit sok csomag várakozik a modemen elküldésre. Lehet ütemezni, de ehhez a router szerepét egy Linuxnak kellene betöltenie.
Ilyen feladatra alkalmas pl a wondershaper, ill. jó kis olvasmány ez is: http://tldp.fsf.hu/HOWTO/ADSL-Bandwidth-Ma…O-hu/index.html
Esetedben úgy tudod csak megoldani, hogy az Azureusban upload limitet állítasz be.
[align=right][snapback]147906[/snapback][/align]igen, ezt olvastam, csak máskor tudtam feltölteni 60-nal is.. és gondoltam: húsz mellett van ott még hely!
semmi, köszi!
(ööö, illetve off: azureus (bittorrent) ha fut, letöltés 20kb/s feltöltés 20kb/s, és van egy 2048/512 ADSL. de totál lassú lesz a böngészés, meg minden, ha fut az azureus… ezt nem értem: dns-t nem használja, sávszél van bõven. akkor miért? a másik gép is lelassul, ami a router másik lábán van.)A routeren Linux fut?
Akkor:
iptables -A FORWARD -p tcp –dport 22 -j ACCEPT
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -i ppp0 –dport 22 -j DNAT –to helyi.ip.cim
ppp0 helyére természetesen az internetes interfaced nevét írd.
Cups tiltása kívûlrõl. Egyrészt a cups.confban vannak hostallow, ill. browseallow sorok. Másrészt iptablessel:
iptables -A INPUT -p tcp –dport 631 -j DROP
Ilyenkor localhostról elérhetõnek kell maradnia, már csak azért is mert localhostról illik minden csomagot elfogadni a következõ szabállyal:
iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT
[align=right][snapback]147899[/snapback][/align]nem, a router egy kinai ize. azt forwardozom. de a sajat gepem, ami megkapja a 22-esre jovo csomagokat, az dobjon el mindent, kiveve ami az adott iprol jon.
amugy koszi
Ahhha…
már kezdem kapizsgálni. de win alatt nincsenek ilyen függõségi problémák? úgy értem, hogy ott az exe fileokat simán, minden további nélkül lehet futtatni, míg linux alatt, mindenki azt javasolja, ha nincs a saját disztridnek olyan csomagja, akkor fordíts! Nem lenne egyszerûbb, ha egy általános környezethez optimalizáld bináris file lenne minden csomag helyett, amit egy linuxos install shield wizardal csak bepöckölünk a helyére?
[align=right][snapback]147884[/snapback][/align]szerintem menjünk barlangba lakni és együnk nyereg alatt puhított lóhúst!
ez az izé erõsen kde ikonszagú
wikipedia:
A rendszer zárt forrású kereskedelmi termék, nem UNIX (pontosabban POSIX) kompatibilis, de számos nyílt forrású program használható rajta. A csapat nem zárja ki annak lehetõségét, hogy a rendszer a jövõben szabad szoftver lehessen.ismerõsöm a SkyOS-t titulálta a „világ legjobb operációs rendszerének” (pedig a debian az, de ebbõl ne legyen flame)
nem tudom, milyen alapon gondolta… ez eléggé kezdetleges cucc.
és nem egy ember csinálja! -
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz