susyp

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 352
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Boldog újévet #2148331
    susyp
    Felhasználó

      Ugye nem halt ki a kedvenc fórumom

      Hozzászólás: squeeze telepítés kernel BUG-gal #2202181
      susyp
      Felhasználó

        Itt van az a részlet, ami pontosabban megnevezi a bugot:

        Feb 14 18:25:21 feketehost kernel: [

        susyp
        Felhasználó

          Neked is BÚÉK kisbetu, és a többi Fórumtagnak is.

          susyp
          Felhasználó

            Összefoglalom. ASUS XONAR DS hangkártyát próbáltam használatba venni. Az Alsa Matrix:Vendor-Asus oldalán (lásd: a topikindító első linkje)

            susyp
            Felhasználó

              Köszi, jó volt az ötlet. A folytatásban a következő hibaüzenetre futottam: configure: error: panelw library not foundA megoldást itt találtam meg: http://www.spinics.net/linux/fedora/alsa-user/msg07571.html A postból kiderül, hogy az ncursesw installálása bugos. Leírják, hogy a hiányzó fájlokat hogyan lehet létrehozni. Ugyanakkor az is kiderül, hogy az illető alsa-utils verzióra csak akkor van szükség, ha valaki kifejezetten az alsamixer japán fordítására kíváncsi :).Egyszóval megoldódott!

              Hozzászólás: találati lista #2201496
              susyp
              Felhasználó

                Valami elavult man oldalad lesz.

                Nem. Nem találtam meg. Benne van, de átsiklottam felette. Bocs.Viszont köszi a magyarázatot. Amit írtál, mind működik. Sajnos a gondom ezzel együtt sem oldódott meg, mert a google csak százasával engedi az oldalakat. Ez egy 4000-es találatnál (ami még nem is mondható nagynak) 40 oldal. Macerás :(. Nem tudom, hogy más keresővel érdemes-e próbálkozni? Vagy ehhez írni egy szkriptet, ami 40-szer megtámadja a guglit? Tartok tőle, hogy akkor meg kizár.Most nem értem rá foglalkozni vele, de majd a jövő héten tovább próbálkozom.

                Hozzászólás: találati lista #2201494
                susyp
                Felhasználó

                  vizsla, állati rendes vagy!Kicsit igazítottam rajta és lefutott. Az IDENT-et nem értem, de fúrja az oldalam, hogy mit csinál. A wget man-jában nem találtam -U opciót, sem -awGet.log-ot. Ezeket honnan lehet tudni? Ami még nem tökéletes, hogy csak az első oldalt hozza le. Más programoknak szokott lenni -y opciója hogy mindenre yes választ adjon. A wget-nél nem látok ilyent, de az -U-t sem látom :).Ja, és nem tudom, érdemi info-e, de van egy sor a log-ban:

                  Hozzászólás: találati lista #2201487
                  susyp
                  Felhasználó

                    De, ha már file-ba le tudod menteni, akkor tudsz benne keresni is.

                    Köszi, Vizsla amit írtál, de épp az a bajom, hogy nem tudom fájlba menteni. Szóval nem a doksik kellenek, hanem egy keresés találati listája. A lynx-szel kísérleteztem, hogy egy keresést logolok a következő módon:lynx -cmd_log http://google.com, majd a lynx -cmd_script http://google.com>out.txt módon átirányítom. De nem ad értékelhető eredményt. Azt hiszem hogy az egyik problémája, hogy oldalakra tördelve jön a lista. Persze Google helyett lehetne más kereső is, ugyanez lenne. Nincs valakinek ötlete? Nincs olyan program, amivel közvetlenül lehet egy újság cikkei közt keresni?kisbetu: miért emlegeted a jogdíjat? Vizslának gondolod, vagy amit csinálni akarok, az jogdíjas? Komolyan kérdem, nem akarok jogtalanul megszerezni semmit.

                    Hozzászólás: nfs – jogosultság a mountolt könyvtárban #2199747
                    susyp
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      miért nem az (publikus) nfs könyvtár csatolási paramétereinél adtad meg a guid és umask értékeket?
                      Úgy érted, a fstab-ban?
                      Nem tudtam, hgy ott is lehet. Sőt, most belenéztem (igaz, elég felületesen) a fstab, a mount, az nfs manokba, de nem találtam olyant, hogy a guid értékét meg lehetne adni. Ebben esetleg segíthetnél.
                      Másrészt ez egy családi hálózat. Elméletileg nem léphet bele más, csak családtag. Gondolkodtam a t-bit beállításán, de szerintem több zavart okozna, mint amennyi haszna lenne.

                      Magyarán szólva „pistike(users)” létrehoz egy „fontos” dokumentumot, amit „petike(users)” törölhet alapértelmezetten (a szerveren és az összes kliensen).

                      Igazad van, hogy van kockázata, de mint mondtam, családban marad :). Viszont azt nem értem, hogy „az összes kliensen”. Én azt hittem, hogy ez az egész csak az exportált könyvtárról szól.

                      Hozzászólás: nfs – jogosultság a mountolt könyvtárban #2199745
                      susyp
                      Felhasználó

                        Szóval azt hittem, hogy készen vagyok, mert működik, de ez nem volt igaz.

                        Ami addig elkészült: az exportálandó könyvtár és az /etc/exports a szerveren, a csatolási helyek és a fstab az állandó mountoláshoz a klienseken. Létrehoztam a szerveren is és az összes kliensen az nfs csoportot, és minden user tagja lett a saját gépén az nfs csoportnak. A könyvtárakon mindenhol (szerveren, klienseken) 770 jogosultságot állítottam be. Ezen a ponton azt hittem, hogy jó, de a könyvtárak beállításait nem örökölték a létrehozott fájlok. Úgyhogy tovább kellett „kézimunkázni”.

                        Röviden, a hozzám hasonló alulképzettek okulására, íme amit még tennem kellett:
                        A szerveren beállítottam a GID bitet: chmod g+s [exportált könyvtár]
                        A szerveren és az összes kliensen az /etc/profile-ban umask 022 helyett umask 002 -t állítottam be.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 352