Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nagyon örvendetes, hogy valaki olvassa a man oldalakat. :))))
Bár úgy sem számít, de adok egy mezei piros .-ot! 🙂
[align=right][snapback]138277[/snapback][/align]Köszönöm.
Az imént próbáltam így upgrade-elni, de mégis kérdezte, hogy lecserélhet-e egy bizonyos konfigurációs állományt. Lehet, hogy a –force-yes kapcsoló lenne a helytálló. Viszont az a véleményem, hogy az automatikus upgrade-elés nem igazán elõnyös, mert jártam már úgy, hogy manuálisan csak úgy igent ütöttem és újrakonfigurálhattam az egyik programomat, amire már nem emlékszem, hogy mi is volt. Ez bármelyik programnál bármikor elõfordulhat.Szerintem a debian-t sem nehéz felrakni abban az esetben sem, ha valaki nem szakértõ, mert errõl nagyon sok helyen található iromány. Ez alapján bárki azt telepít fel debianra, amire szüksége van.
Próbáltam több helyen utánanézni, hogyan lehet Linux alatt C-t futtatni, nem találtam hasznos útmutatót, ezért fordulok hozzátok.
Kezdõ programozó vagyok, Visual C-ben írtam elsõ programjaimat, de nem szeretem, Linuxos „fejlesztõi környezet” nélküli fejlesztés érdekelne.
Megírom pl. vi-ben a program.c nevû programomat és elvileg agcc program.c
utasítást kellene beírnom hogy elinduljon a programom.
Kérem segítsen valaki, aki tudja, vagy esetleg írja meg valaki, kérem, hol találok választ a kérdésemre…
[align=right][snapback]137426[/snapback][/align]a gcc így binárisra fordítja az állományt.
Van egy igen bátor program Linuxban, úgy hívják „yes”. Ez minden feltett kérdésre igent mond, mármint „y” -t. Ezt is beleirányíthatod, feltéve ha tudod. 🙂
ELaci
[align=right][snapback]138269[/snapback][/align]Igen, viszont az apt-get-nek van egy -y, –yes, vagy –assume-yes paramétere, amit épp most olvastam a manual-jában. Ezzel is el lehet érni ugyanezt. Talán kicsit elegánsabbnak tûnik, mint a yes programmal. A hatás végülis ugyanaz.
Tibi
-
SzerzőBejegyzés
legutóbbi hsz