Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Én így oldottam meg az NTFS olvasható-írhatóságát:
/dev/disk/by-id/scsi-SATA_Maxtor_6L250R0_L5AQNCZG-part1 /mnt/250gb ntfs-3g users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
/dev/disk/by-id/scsi-SATA_Maxtor_6E040L0_E1483TAN-part1 /mnt/xp ntfs-3g users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=hu_HU.UTF-8 0 0Ez az /etc/fstab file-ben van így.
kisbetu wrote:Bocsánatot kérek, nem értem mi az a marhaság, hogy kapcsolat nélküli mód.Mi köze egy hülye böngészőnek ahhoz, hogy én hol akarok html oldalakat nézegetni?
Beírok a címsorába valamit, azt ő – szerintem – kutya köteles lenne megpróbálni behozni.OFFTOPIK vagyok?
(Még az kéne, hogy a pingnek legyen kapcsolat nélküli módja. Na!)
Pedig valóban úgy néz ki, hogy a Ff figyeli, hogy van-e kontakt valamelyik hálózatnak az internettel és ha nincsen akkor automatice kapcsolat nélküli üzemmódba áll minden kérdezősködés nélkül.
kisbetu wrote:Bocsánatot kérek, nem értem mi az a marhaság, hogy kapcsolat nélküli mód.Mi köze egy hülye böngészőnek ahhoz, hogy én hol akarok html oldalakat nézegetni?
Beírok a címsorába valamit, azt ő – szerintem – kutya köteles lenne megpróbálni behozni.OFFTOPIK vagyok?
(Még az kéne, hogy a pingnek legyen kapcsolat nélküli módja. Na!)
Pedig valóban úgy néz ki, hogy a Ff figyeli, hogy van-e kontakt valamelyik hálózatnak az internettel és ha nincsen akkor automatice kapcsolat nélküli üzemmódba áll minden kérdezősködés nélkül.
attila1964 wrote:Tapasztalatom szerint, amíg nem megy fel a modem a netre, addig ebbe a helyzetbe kapcsolja magát a FF, legalábbis én ezt észleltem.Adsl-nél semmi ilyet nem tapasztaltam, sem wlan-nál. Csak most a telefonos modemezésnél. Igaz, Kinternet-et csak most használok, eddig Knetworkmanagert használtam.
attila1964 wrote:Tapasztalatom szerint, amíg nem megy fel a modem a netre, addig ebbe a helyzetbe kapcsolja magát a FF, legalábbis én ezt észleltem.Adsl-nél semmi ilyet nem tapasztaltam, sem wlan-nál. Csak most a telefonos modemezésnél. Igaz, Kinternet-et csak most használok, eddig Knetworkmanagert használtam.
andrei28 wrote:Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni.
Nézd meg, hogy miután felcsatlakozott a netre akkor a Firefoxban, a Fájl menüben a „kapcsolat nélküli munka” kivan-e pipálva.
Ha igen akkor vedd ki elöle a pipát.Köszönöm szépen, ez volt a megoldás. Mitől állítódik át a Firefox kapcsolat nélküli módra?
andrei28 wrote:Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni.
Nézd meg, hogy miután felcsatlakozott a netre akkor a Firefoxban, a Fájl menüben a „kapcsolat nélküli munka” kivan-e pipálva.
Ha igen akkor vedd ki elöle a pipát.Köszönöm szépen, ez volt a megoldás. Mitől állítódik át a Firefox kapcsolat nélküli módra?
Ameddig eljutottam a t-mobile edge internetezés ügyében: XP alatt hibátlanul működik. Suse 11.0 alatt Kinternet programmal csatlakozik a modem, a hitelesítés megtörténik, a csatlakozás a kinternet szerint létrejön, a telefonban is megjelenik a földgömb ikon ami egyértelműen jelzi, hogy a webre csatlakozott. Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni. Pár perc múlva megnézem még, hogy egyéb internetet használó program mit szól hozzá. Az /usr/sbin/pppd file-nak van futtatási joga. Semmi más nem fut a modemmel egyidőben, pl: wlan, vagy eth0. Legalább is remélem.
Most Suse alól írok, ám a konquerort tudtam csak rábírni a netezésre, a Firefox-ot még nem. Van ötlet erre, vagy nyissak új topicot?
Ameddig eljutottam a t-mobile edge internetezés ügyében: XP alatt hibátlanul működik. Suse 11.0 alatt Kinternet programmal csatlakozik a modem, a hitelesítés megtörténik, a csatlakozás a kinternet szerint létrejön, a telefonban is megjelenik a földgömb ikon ami egyértelműen jelzi, hogy a webre csatlakozott. Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni. Pár perc múlva megnézem még, hogy egyéb internetet használó program mit szól hozzá. Az /usr/sbin/pppd file-nak van futtatási joga. Semmi más nem fut a modemmel egyidőben, pl: wlan, vagy eth0. Legalább is remélem.
Most Suse alól írok, ám a konquerort tudtam csak rábírni a netezésre, a Firefox-ot még nem. Van ötlet erre, vagy nyissak új topicot?
Pingus wrote:Tony Magic wrote:Ezekre a kulcsszavakra kerestettem a google-n és semmi érdemleges segítséget nem találtam: w350i linux modem . Milyen szavakat írjak be, hogy a google azt adja ki amire szükségem van ebben a témakörben?Hali !
Itt levan írva mit kell tenni a telefonnal hogy kapcsolódhasson
az internetre (telefon software és configuráció letöltése, stb.. ) :http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/w350i?lc=hu&cc=hu
Egyébként azt nem írtad le, hogy GPRS -en vagy 3G -n akarnál internetezni ?
Linux-al GPRS modemezésre elvileg nem kell sok hajcihő, tapasztalatom
szerint nokia, sharp és motorolaj telefonokkal nem volt sok problémám.Szeretném az Edge internet elérést használni. Köszönöm szépen a linket, szétnézek az oldalon.
-
SzerzőBejegyzés