Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE10+NTFS probléma #2160366
    Tony Magic
    Felhasználó

      Én így oldottam meg az NTFS olvasható-írhatóságát:

      /dev/disk/by-id/scsi-SATA_Maxtor_6L250R0_L5AQNCZG-part1 /mnt/250gb          ntfs-3g    users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=hu_HU.UTF-8 0 0
      /dev/disk/by-id/scsi-SATA_Maxtor_6E040L0_E1483TAN-part1 /mnt/xp              ntfs-3g    users,gid=users,fmask=133,dmask=002,locale=hu_HU.UTF-8 0 0

      Ez az /etc/fstab file-ben van így.

      Hozzászólás: mobil internet #2177622
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Bocsánatot kérek, nem értem mi az a marhaság, hogy kapcsolat nélküli mód.

        Mi köze egy hülye böngészőnek ahhoz, hogy én hol akarok html oldalakat nézegetni?
        Beírok a címsorába valamit, azt ő – szerintem – kutya köteles lenne megpróbálni behozni.

        OFFTOPIK vagyok?

        (Még az kéne, hogy a pingnek legyen kapcsolat nélküli módja. Na!)

        Pedig valóban úgy néz ki, hogy a Ff figyeli, hogy van-e kontakt valamelyik hálózatnak az internettel és ha nincsen akkor automatice kapcsolat nélküli üzemmódba áll minden kérdezősködés nélkül.

        Hozzászólás: mobil internet #2177623
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Bocsánatot kérek, nem értem mi az a marhaság, hogy kapcsolat nélküli mód.

          Mi köze egy hülye böngészőnek ahhoz, hogy én hol akarok html oldalakat nézegetni?
          Beírok a címsorába valamit, azt ő – szerintem – kutya köteles lenne megpróbálni behozni.

          OFFTOPIK vagyok?

          (Még az kéne, hogy a pingnek legyen kapcsolat nélküli módja. Na!)

          Pedig valóban úgy néz ki, hogy a Ff figyeli, hogy van-e kontakt valamelyik hálózatnak az internettel és ha nincsen akkor automatice kapcsolat nélküli üzemmódba áll minden kérdezősködés nélkül.

          Hozzászólás: mobil internet #2177616
          Tony Magic
          Felhasználó
            attila1964 wrote:
            Tapasztalatom szerint, amíg nem megy fel a modem a netre, addig ebbe a helyzetbe kapcsolja magát a FF, legalábbis én ezt észleltem.

            Adsl-nél semmi ilyet nem tapasztaltam, sem wlan-nál. Csak most a telefonos modemezésnél. Igaz, Kinternet-et csak most használok, eddig Knetworkmanagert használtam.

            Hozzászólás: mobil internet #2177617
            Tony Magic
            Felhasználó
              attila1964 wrote:
              Tapasztalatom szerint, amíg nem megy fel a modem a netre, addig ebbe a helyzetbe kapcsolja magát a FF, legalábbis én ezt észleltem.

              Adsl-nél semmi ilyet nem tapasztaltam, sem wlan-nál. Csak most a telefonos modemezésnél. Igaz, Kinternet-et csak most használok, eddig Knetworkmanagert használtam.

              Hozzászólás: mobil internet #2177612
              Tony Magic
              Felhasználó
                andrei28 wrote:

                Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni.

                Nézd meg, hogy miután felcsatlakozott a netre akkor a Firefoxban, a Fájl menüben a „kapcsolat nélküli munka” kivan-e pipálva.
                Ha igen akkor vedd ki elöle a pipát.

                Köszönöm szépen, ez volt a megoldás. Mitől állítódik át a Firefox kapcsolat nélküli módra?

                Hozzászólás: mobil internet #2177613
                Tony Magic
                Felhasználó
                  andrei28 wrote:

                  Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni.

                  Nézd meg, hogy miután felcsatlakozott a netre akkor a Firefoxban, a Fájl menüben a „kapcsolat nélküli munka” kivan-e pipálva.
                  Ha igen akkor vedd ki elöle a pipát.

                  Köszönöm szépen, ez volt a megoldás. Mitől állítódik át a Firefox kapcsolat nélküli módra?

                  Hozzászólás: mobil internet #2177608
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Ameddig eljutottam a t-mobile edge internetezés ügyében: XP alatt hibátlanul működik. Suse 11.0 alatt Kinternet programmal csatlakozik a modem, a hitelesítés megtörténik, a csatlakozás a kinternet szerint létrejön, a telefonban is megjelenik a földgömb ikon ami egyértelműen jelzi, hogy a webre csatlakozott. Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni. Pár perc múlva megnézem még, hogy egyéb internetet használó program mit szól hozzá. Az /usr/sbin/pppd file-nak van futtatási joga. Semmi más nem fut a modemmel egyidőben, pl: wlan, vagy eth0. Legalább is remélem.

                    Most Suse alól írok, ám a konquerort tudtam csak rábírni a netezésre, a Firefox-ot még nem. Van ötlet erre, vagy nyissak új topicot?

                    Hozzászólás: mobil internet #2177609
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Ameddig eljutottam a t-mobile edge internetezés ügyében: XP alatt hibátlanul működik. Suse 11.0 alatt Kinternet programmal csatlakozik a modem, a hitelesítés megtörténik, a csatlakozás a kinternet szerint létrejön, a telefonban is megjelenik a földgömb ikon ami egyértelműen jelzi, hogy a webre csatlakozott. Ugyanakkor Firefox nem tud böngészni. Pár perc múlva megnézem még, hogy egyéb internetet használó program mit szól hozzá. Az /usr/sbin/pppd file-nak van futtatási joga. Semmi más nem fut a modemmel egyidőben, pl: wlan, vagy eth0. Legalább is remélem.

                      Most Suse alól írok, ám a konquerort tudtam csak rábírni a netezésre, a Firefox-ot még nem. Van ötlet erre, vagy nyissak új topicot?

                      Hozzászólás: mobil internet #2177602
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        Pingus wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Ezekre a kulcsszavakra kerestettem a google-n és semmi érdemleges segítséget nem találtam: w350i linux modem . Milyen szavakat írjak be, hogy a google azt adja ki amire szükségem van ebben a témakörben?

                        Hali !

                        Itt levan írva mit kell tenni a telefonnal hogy kapcsolódhasson
                        az internetre (telefon software és configuráció letöltése, stb.. ) :

                        http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/w350i?lc=hu&cc=hu

                        Egyébként azt nem írtad le, hogy GPRS -en vagy 3G -n akarnál internetezni  ?

                        Linux-al GPRS modemezésre elvileg nem kell sok hajcihő, tapasztalatom
                        szerint nokia, sharp és motorolaj telefonokkal nem volt sok problémám.

                        Szeretném az Edge internet elérést használni. Köszönöm szépen  a linket, szétnézek az oldalon.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 2,708