Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157464
    Tony Magic
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      Az fstabban három Maxtort látok, a device.mapban meg csak két vinyót.
      Lehet, hogy semmit se jelent.

      Ha jelent valamit ha nem, Én magamtól nem fogok rájönni, mert ahoz kuka vagyok 2.gif 

      Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157465
      Tony Magic
      Felhasználó
        kisbetu wrote:
        Az fstabban három Maxtort látok, a device.mapban meg csak két vinyót.
        Lehet, hogy semmit se jelent.

        Ha jelent valamit ha nem, Én magamtól nem fogok rájönni, mert ahoz kuka vagyok 2.gif 

        Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157462
        Tony Magic
        Felhasználó

          Nos a problémát megoldottam egy egyszerű technikával. A menu.lst-ben átírtam erre ezt a sort:

          ###Don’t change this comment – YaST2 identifier: Original name: linux-2.6.22.5-31-default###
          title openSUSE 10.3
              root (hd0,1)
              kernel /boot/vmlinuz-2.6.22.16-0.2-default root=/dev/disk/by-id/scsi-SATA_Maxtor_6E040L0_E1KLZ58E-part2 vga=0x31a    resume=/dev/sda1 splash=silent showopts
              initrd /boot/initrd-2.6.22.16-0.2-default

          A kernel verziószámát módosítottam és egyből bootolt a suse.

          Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157463
          Tony Magic
          Felhasználó

            Nos a problémát megoldottam egy egyszerű technikával. A menu.lst-ben átírtam erre ezt a sort:

            ###Don’t change this comment – YaST2 identifier: Original name: linux-2.6.22.5-31-default###
            title openSUSE 10.3
                root (hd0,1)
                kernel /boot/vmlinuz-2.6.22.16-0.2-default root=/dev/disk/by-id/scsi-SATA_Maxtor_6E040L0_E1KLZ58E-part2 vga=0x31a    resume=/dev/sda1 splash=silent showopts
                initrd /boot/initrd-2.6.22.16-0.2-default

            A kernel verziószámát módosítottam és egyből bootolt a suse.

            Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157458
            Tony Magic
            Felhasználó
              uzsolt wrote:
              És a webforditas megadja a hibára a megoldást? Nem a gugliba kéne beütni? Amit kihámoztam, hogy sz@r a menu.lst. Legalábbis a grub máshonnan nemigen szed infót (na jó, még a device.map-ból).
              Ahogy elnézem, elég szép. Azt az opensuse 10.3 feliratút megpróbáltad elindítani?

              Mindet próbáltam indítani, de egyik sem indul 2.gif 

              Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157459
              Tony Magic
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                És a webforditas megadja a hibára a megoldást? Nem a gugliba kéne beütni? Amit kihámoztam, hogy sz@r a menu.lst. Legalábbis a grub máshonnan nemigen szed infót (na jó, még a device.map-ból).
                Ahogy elnézem, elég szép. Azt az opensuse 10.3 feliratút megpróbáltad elindítani?

                Mindet próbáltam indítani, de egyik sem indul 2.gif 

                Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157454
                Tony Magic
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Írd már ide pontosan a hibaüzenetet…

                  Error 23: Error while parsing number.
                  webforditas.hu szerint ezt jelenti:   Hiba amíg szintaktikai elemzés zsibbadtabb. 🙂

                  Hozzászólás: suse 10.3 boot probléma. #2157455
                  Tony Magic
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Írd már ide pontosan a hibaüzenetet…

                    Error 23: Error while parsing number.
                    webforditas.hu szerint ezt jelenti:   Hiba amíg szintaktikai elemzés zsibbadtabb. 🙂

                    Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136204
                    Tony Magic
                    Felhasználó
                      Macskajancsi wrote:
                      Tony Magic wrote:
                      Bezártam, már senki sem tudja kinyitni 21.gif 

                      Mit zártál be? Otthon beragadt a spájzajtó?

                      Macska úr ne flémelj, mert Te is megkapod a magadét ma kisbetu-től. 103.gif 

                      Hozzászólás: openSUSE 10.3 – Konkrét problémák #2136205
                      Tony Magic
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Tony Magic wrote:
                        Bezártam, már senki sem tudja kinyitni 21.gif 

                        Mit zártál be? Otthon beragadt a spájzajtó?

                        Macska úr ne flémelj, mert Te is megkapod a magadét ma kisbetu-től. 103.gif 

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,611-1,620 / 2,708