Tony Magic

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 2,708
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184870
    Tony Magic
    Felhasználó

      webforditas.hu szerint:

      Feljegyzés: az openSUSE-ban 11.0 lehet egy konfliktus az épített Atheros modullal ath5k, ami látszik, nem funkcionális még, de megakadályozza a használó madwifi vezetőjét. A határozatnak hozzá kell adnia ezt a modult a feketelistába. Tenni ezt hozzáadja a sorozatot feketelistára teszi ath5k-t a fájlba /etc/modprobe.d/blacklist és újratöltés.
      Feljegyzés: mikor kinternettel használod WEPet (hagyományos ifupmódszer), beállította a változót
      WIRELESS_AP=’off
      az ifcfg-ath0 menetelj.
      Feljegyzés: az ath_pcinek és ath_halnek az AR242x-nél, nálad dolgozni.

      WIRELESS_AP=’off
      az ifcfg-ath0 menetelj
      . ezt kibontaná valaki, hogy mit jelent?

      Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184871
      Tony Magic
      Felhasználó

        webforditas.hu szerint:

        Feljegyzés: az openSUSE-ban 11.0 lehet egy konfliktus az épített Atheros modullal ath5k, ami látszik, nem funkcionális még, de megakadályozza a használó madwifi vezetőjét. A határozatnak hozzá kell adnia ezt a modult a feketelistába. Tenni ezt hozzáadja a sorozatot feketelistára teszi ath5k-t a fájlba /etc/modprobe.d/blacklist és újratöltés.
        Feljegyzés: mikor kinternettel használod WEPet (hagyományos ifupmódszer), beállította a változót
        WIRELESS_AP=’off
        az ifcfg-ath0 menetelj.
        Feljegyzés: az ath_pcinek és ath_halnek az AR242x-nél, nálad dolgozni.

        WIRELESS_AP=’off
        az ifcfg-ath0 menetelj
        . ezt kibontaná valaki, hogy mit jelent?

        Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184866
        Tony Magic
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Vajon mi az az eszköz a lista tetején…

          Próbáltam új eszközt létrehozni, ám sikertelenül, az a névtelen eszköz, az usb-s pedig egy X-micro wifi ami megy már rendben, ha csatlakoztatom.
          Amit nem értek, hogy miért nem lehet még mindig beállítani az ar242x eszközt?

          hwinfo –wlan
          01: PCI 800.0: 0282 WLAN controller
            [Created at pci.310]
            UDI: /org/freedesktop/Hal/devices/pci_168c_1c
            Unique ID: GBI1.1YzRO8z82s7
            Parent ID: hoOk.XCMJPIDPRW1
            SysFS ID: /devices/pci0000:00/0000:00:1c.2/0000:08:00.0
            SysFS BusID: 0000:08:00.0
            Hardware Class: network
            Model: „Atheros AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter”
            Vendor: pci 0x168c „Atheros Communications, Inc.”
            Device: pci 0x001c „AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter”
            SubVendor: pci 0x168c „Atheros Communications, Inc.”
            SubDevice: pci 0x3067
            Revision: 0x04
            Features: WLAN
            Memory Range: 0xfa000000-0xfa00ffff (rw,non-prefetchable,disabled)
            IRQ: 18 (no events)
            Module Alias: „pci:v0000168Cd0000001Csv0000168Csd00003067bc02sc00i00”
            Driver Info #0:
              Driver Status: ath5k is not active
              Driver Activation Cmd: „modprobe ath5k”
            Driver Info #1:
              Driver Status: ath_pci is active
              Driver Activation Cmd: „modprobe ath_pci”
            Config Status: cfg=no, avail=yes, need=no, active=unknown
            Attached to: #12 (PCI bridge)

          Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184867
          Tony Magic
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Vajon mi az az eszköz a lista tetején…

            Próbáltam új eszközt létrehozni, ám sikertelenül, az a névtelen eszköz, az usb-s pedig egy X-micro wifi ami megy már rendben, ha csatlakoztatom.
            Amit nem értek, hogy miért nem lehet még mindig beállítani az ar242x eszközt?

            hwinfo –wlan
            01: PCI 800.0: 0282 WLAN controller
              [Created at pci.310]
              UDI: /org/freedesktop/Hal/devices/pci_168c_1c
              Unique ID: GBI1.1YzRO8z82s7
              Parent ID: hoOk.XCMJPIDPRW1
              SysFS ID: /devices/pci0000:00/0000:00:1c.2/0000:08:00.0
              SysFS BusID: 0000:08:00.0
              Hardware Class: network
              Model: „Atheros AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter”
              Vendor: pci 0x168c „Atheros Communications, Inc.”
              Device: pci 0x001c „AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter”
              SubVendor: pci 0x168c „Atheros Communications, Inc.”
              SubDevice: pci 0x3067
              Revision: 0x04
              Features: WLAN
              Memory Range: 0xfa000000-0xfa00ffff (rw,non-prefetchable,disabled)
              IRQ: 18 (no events)
              Module Alias: „pci:v0000168Cd0000001Csv0000168Csd00003067bc02sc00i00”
              Driver Info #0:
                Driver Status: ath5k is not active
                Driver Activation Cmd: „modprobe ath5k”
              Driver Info #1:
                Driver Status: ath_pci is active
                Driver Activation Cmd: „modprobe ath_pci”
              Config Status: cfg=no, avail=yes, need=no, active=unknown
              Attached to: #12 (PCI bridge)

            Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184862
            Tony Magic
            Felhasználó

              Feltettem a madwifi-t a madwifi-s repóból, így már a következőt látom a betöltött modulok közt:

              ath_pci               113056  0
              wlan                  216780  1 ath_pci
              rtc_cmos               27168  0
              snd_hda_intel         386716  1
              rtc_core               37148  1 rtc_cmos
              ath_hal               208208  1 ath_pci

              Elvileg be van töltve minden modul, ám a yastban még most sem engedi a beállítását a wifi-nek, továbbra is firmware hiányra panaszkodik.
              Van javaslata valakinek, hogy minek nézzek még utána?

              Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184863
              Tony Magic
              Felhasználó

                Feltettem a madwifi-t a madwifi-s repóból, így már a következőt látom a betöltött modulok közt:

                ath_pci               113056  0
                wlan                  216780  1 ath_pci
                rtc_cmos               27168  0
                snd_hda_intel         386716  1
                rtc_core               37148  1 rtc_cmos
                ath_hal               208208  1 ath_pci

                Elvileg be van töltve minden modul, ám a yastban még most sem engedi a beállítását a wifi-nek, továbbra is firmware hiányra panaszkodik.
                Van javaslata valakinek, hogy minek nézzek még utána?

                Hozzászólás: Suse vagy Ubuntu #2165795
                Tony Magic
                Felhasználó

                  Mindegyik Linux „szaaaaar” amihez nem értünk, vagy nem is akarunk érteni.

                  Hozzászólás: Suse vagy Ubuntu #2165796
                  Tony Magic
                  Felhasználó

                    Mindegyik Linux „szaaaaar” amihez nem értünk, vagy nem is akarunk érteni.

                    Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184860
                    Tony Magic
                    Felhasználó

                      Köszönöm salaud, most keresem, hogy milyen paranccsal tudom kiszedni az ath5k modult, hogy ne induljon el.
                      Amint ez sikerül, jelzem mit sikerült elérnem.

                      Az ath5k modult sikerült leállítanom a /etc/modprobe.d/blacklist szerkesztésével, beleírtam a sor végére, hogy blacklist ath5k, így már nem töltődik be bootoláskor.

                      Viszont hiába van a repóból feltelepítve a madwifi, nem találja a rendszer a következőt amikor beírom konzolba: modprobe ath_pci 
                      FATAL: Module ath_pci not found.

                      Elolvastam rengeteg leírást, ám mindegyik azzal kezdi, hogy modprobe ath_pci, majd ath_hal, de nekem egyiket sem találja a rendszer, hiába van fenn a madwifi.
                      Hol rontottam el?

                      Egy kis adalék:
                      # modprobe -l | grep ath
                      /lib/modules/2.6.25.20-0.1-pae/kernel/drivers/md/dm-multipath.ko
                      /lib/modules/2.6.25.20-0.1-pae/kernel/drivers/md/multipath.ko
                      /lib/modules/2.6.25.20-0.1-pae/kernel/drivers/net/wireless/ath5k/ath5k.ko

                      Hozzászólás: AR242x firmware suse 11.0 #2184861
                      Tony Magic
                      Felhasználó

                        Köszönöm salaud, most keresem, hogy milyen paranccsal tudom kiszedni az ath5k modult, hogy ne induljon el.
                        Amint ez sikerül, jelzem mit sikerült elérnem.

                        Az ath5k modult sikerült leállítanom a /etc/modprobe.d/blacklist szerkesztésével, beleírtam a sor végére, hogy blacklist ath5k, így már nem töltődik be bootoláskor.

                        Viszont hiába van a repóból feltelepítve a madwifi, nem találja a rendszer a következőt amikor beírom konzolba: modprobe ath_pci 
                        FATAL: Module ath_pci not found.

                        Elolvastam rengeteg leírást, ám mindegyik azzal kezdi, hogy modprobe ath_pci, majd ath_hal, de nekem egyiket sem találja a rendszer, hiába van fenn a madwifi.
                        Hol rontottam el?

                        Egy kis adalék:
                        # modprobe -l | grep ath
                        /lib/modules/2.6.25.20-0.1-pae/kernel/drivers/md/dm-multipath.ko
                        /lib/modules/2.6.25.20-0.1-pae/kernel/drivers/md/multipath.ko
                        /lib/modules/2.6.25.20-0.1-pae/kernel/drivers/net/wireless/ath5k/ath5k.ko

                      10 bejegyzés megtekintése - 751-760 / 2,708