uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: KIWI 8.12; telepítési tapasztalatok #2178173
    uzsolt
    Felhasználó
      timurlan wrote:
      Amúgy ha már szóba került a Kiwi 8.12, letöltöttem és kipróbáltam telepítés nélkül.

      Akkor mégse teljesen értelmetlen…

      Hozzászólás: Bash script segítség #2178108
      uzsolt
      Felhasználó

        Hogy egy sed-es módszer is legyen itt:

        Code:
        sed -r „/([0-9]{2}:){2}[0-9]{2},[0-9]{3} –> ([0-9]{2}:){2}[0-9]{2},[0-9]{3}/d” /home/salaud/Desktop/NewFile.srt >/home/salaud/Desktop/Forest.txt

        És ez pontosan az időzítő sorokat szedi ki.

        Hozzászólás: Bash script segítség #2178109
        uzsolt
        Felhasználó

          Hogy egy sed-es módszer is legyen itt:

          Code:
          sed -r „/([0-9]{2}:){2}[0-9]{2},[0-9]{3} –> ([0-9]{2}:){2}[0-9]{2},[0-9]{3}/d” /home/salaud/Desktop/NewFile.srt >/home/salaud/Desktop/Forest.txt

          És ez pontosan az időzítő sorokat szedi ki.

          Hozzászólás: Telepítés #2178098
          uzsolt
          Felhasználó
            lapatyo wrote:
              A goffice csak pléda akart lenni, tudom hogy megvan .uhu csomagban. Ha valaki tud jobb példát, örömmel vettem volna. A ./configure-make-make install megáll az első parancs után, nem tudott mit kezdeni a make paranccsal. Sok esetben még a ./configure -val sem, mivel nincs olyan benne.
              Azt kérdeztem volna, ilyenkor mi a teendő, de csak flegmázntok, fikáztok, stb, érdemleges válasz nincs.
               Ez érdekes , nem????

            Jó, most nyeltem egy nagyot, meg elszámoltam tízig. De hogy szó ne érje a ház elejét, írtuk, hogy a README meg INSTALL fájlokat kell elolvasgatni, ott a legtöbb esetben le van írva, hogyan kell telepíteni az adott programot. Ugyanis: van ez a ./configure && make && make install trió, amivel lehet telepíteni. De ahhoz, hogy ez lemenjen, a ./configure ERROR nélkül le kell hogy fusson. Ui. ezen parancs után „generálódik” a Makefile (általában), amiben lévő szabályokat a make megpróbálja beolvasni. Ha hibával ért véget a configure, akkor nem lesz Makefile, amit a make be tudna olvasni, és kiírja, hogy nem találja a Makefile-t. Amit az emberek többsége megért. Persze már a ./configure kimenetében szereplő utolsó (előtti) sorban éktelenkedő error szócska is sokat jelent. Aki érti, hogy az error a hibát jelenti. Aki nem érti, vagy tanulja meg, vagy ne ezzel töltse az értékes idejét.
            Ezután: nem minden program így fordul/telepszik (azaz nem az autoconf, automake, stb. cuccokat használja). Elképzelhető, hogy van Makefile, amit a make beolvas, és ha minden állomány fenn van a gépeden, stb., akkor lefordítja, amit aztán általában a make install paranccsal telepíthetsz is.
            Ezután: elképzelhető olyan eset, hogy nem is a make parancsot kell használni, hanem mondjuk a cmake-et. Ez hasonló a make-hez, csak egy kicsit „másabb” (hogy jobb, vagy rosszabb, mindegy). Ha a cmake lefutott, általában a cmake install parancs megcsinálja a telepítést.
            Ezután: elképzelhető olyan eset, hogy nem is a make, cmake parancs a megoldás a vágyaidra, hanem a scons rendszert választotta a program készítője. Ez szintén hasonló funkciókat lát el, mint a fentebb említett make és cmake, csak megint máshogy. És a készítő ízlésén múlik, hogy melyiket választja.
            Ezután:elképzelhető olyan eset, hogy a fenti parancsok egyike se jó, ui. a készítő nem szereti őket, ill. mondjuk perl programot ír. Ekkor általában egy perl Makefile.PL paranccsal legenerálhatod a Makefile-t, amit a már emlegetett make parancs feldolgoz. Persze ha jól rémlik, olyannal is találkoztam, hogy ezután nem a make kellett, hanem a cmake.
            Ezután:elképzelhető olyan eset, hogy nem perl, hanem python nyelven íródott programról van szó. Ekkor általában python setup.py parancs különféle opciókkal meghívogatva hordozza magában a kívánt eredmény lehetőségét.
            Ezután: elképzelhető olyan eset, hogy a készítő kedvence a ruby nyelv, ekkor általában ruby setup.rb lehet a megoldás (ha jól rémlik).

            Hirtelen ennyiféle mód jutott eszembe. Biztosan van még másfajta is, amivel vagy nem találkoztam, vagy elfelejtettem. És ezek mindegyike sok „hibát” rejt, mivel megfelelő header (*.h) fájlok, modulok, libeknek a rendszerben kell lennie. Ha ezek bármelyike nincs, akkor általában hiba lesz a végén, és nem épül fel, nem települ a program. Vagy esetleg egy feature nem lesz beépítve a programba.
            De ezek általában le vannak írva a README ill. INSTALL fájlokba.

            Szóval mint látod, baromi egyszerű a forrásból való telepítés, semmi hibalehetőséget nem rejt magában, teljesen egyértelmű. Ezért nem szokás kezdőknek javasolni, meg ezért érdemes a disztróhoz tartozó csomagokat használni, ui. a fentebb írtakat mások helyetted megcsinálták. És remélem, most már az is érthető, hogy nem lehet általános receptet adni, azon kívül, hogy el kell olvasni a „vonatkozó” fájlokat. És most már remélem az is érthető, hogy miért akartuk megtudni, hogy pontosan mit szeretnél fordítani. Ui. anélkül NEM TUDUNK semmit sem mondani.

            Remélem, válaszom kielégítette uraságod.

            Hozzászólás: Telepítés #2178099
            uzsolt
            Felhasználó
              lapatyo wrote:
                A goffice csak pléda akart lenni, tudom hogy megvan .uhu csomagban. Ha valaki tud jobb példát, örömmel vettem volna. A ./configure-make-make install megáll az első parancs után, nem tudott mit kezdeni a make paranccsal. Sok esetben még a ./configure -val sem, mivel nincs olyan benne.
                Azt kérdeztem volna, ilyenkor mi a teendő, de csak flegmázntok, fikáztok, stb, érdemleges válasz nincs.
                 Ez érdekes , nem????

              Jó, most nyeltem egy nagyot, meg elszámoltam tízig. De hogy szó ne érje a ház elejét, írtuk, hogy a README meg INSTALL fájlokat kell elolvasgatni, ott a legtöbb esetben le van írva, hogyan kell telepíteni az adott programot. Ugyanis: van ez a ./configure && make && make install trió, amivel lehet telepíteni. De ahhoz, hogy ez lemenjen, a ./configure ERROR nélkül le kell hogy fusson. Ui. ezen parancs után „generálódik” a Makefile (általában), amiben lévő szabályokat a make megpróbálja beolvasni. Ha hibával ért véget a configure, akkor nem lesz Makefile, amit a make be tudna olvasni, és kiírja, hogy nem találja a Makefile-t. Amit az emberek többsége megért. Persze már a ./configure kimenetében szereplő utolsó (előtti) sorban éktelenkedő error szócska is sokat jelent. Aki érti, hogy az error a hibát jelenti. Aki nem érti, vagy tanulja meg, vagy ne ezzel töltse az értékes idejét.
              Ezután: nem minden program így fordul/telepszik (azaz nem az autoconf, automake, stb. cuccokat használja). Elképzelhető, hogy van Makefile, amit a make beolvas, és ha minden állomány fenn van a gépeden, stb., akkor lefordítja, amit aztán általában a make install paranccsal telepíthetsz is.
              Ezután: elképzelhető olyan eset, hogy nem is a make parancsot kell használni, hanem mondjuk a cmake-et. Ez hasonló a make-hez, csak egy kicsit „másabb” (hogy jobb, vagy rosszabb, mindegy). Ha a cmake lefutott, általában a cmake install parancs megcsinálja a telepítést.
              Ezután: elképzelhető olyan eset, hogy nem is a make, cmake parancs a megoldás a vágyaidra, hanem a scons rendszert választotta a program készítője. Ez szintén hasonló funkciókat lát el, mint a fentebb említett make és cmake, csak megint máshogy. És a készítő ízlésén múlik, hogy melyiket választja.
              Ezután:elképzelhető olyan eset, hogy a fenti parancsok egyike se jó, ui. a készítő nem szereti őket, ill. mondjuk perl programot ír. Ekkor általában egy perl Makefile.PL paranccsal legenerálhatod a Makefile-t, amit a már emlegetett make parancs feldolgoz. Persze ha jól rémlik, olyannal is találkoztam, hogy ezután nem a make kellett, hanem a cmake.
              Ezután:elképzelhető olyan eset, hogy nem perl, hanem python nyelven íródott programról van szó. Ekkor általában python setup.py parancs különféle opciókkal meghívogatva hordozza magában a kívánt eredmény lehetőségét.
              Ezután: elképzelhető olyan eset, hogy a készítő kedvence a ruby nyelv, ekkor általában ruby setup.rb lehet a megoldás (ha jól rémlik).

              Hirtelen ennyiféle mód jutott eszembe. Biztosan van még másfajta is, amivel vagy nem találkoztam, vagy elfelejtettem. És ezek mindegyike sok „hibát” rejt, mivel megfelelő header (*.h) fájlok, modulok, libeknek a rendszerben kell lennie. Ha ezek bármelyike nincs, akkor általában hiba lesz a végén, és nem épül fel, nem települ a program. Vagy esetleg egy feature nem lesz beépítve a programba.
              De ezek általában le vannak írva a README ill. INSTALL fájlokba.

              Szóval mint látod, baromi egyszerű a forrásból való telepítés, semmi hibalehetőséget nem rejt magában, teljesen egyértelmű. Ezért nem szokás kezdőknek javasolni, meg ezért érdemes a disztróhoz tartozó csomagokat használni, ui. a fentebb írtakat mások helyetted megcsinálták. És remélem, most már az is érthető, hogy nem lehet általános receptet adni, azon kívül, hogy el kell olvasni a „vonatkozó” fájlokat. És most már remélem az is érthető, hogy miért akartuk megtudni, hogy pontosan mit szeretnél fordítani. Ui. anélkül NEM TUDUNK semmit sem mondani.

              Remélem, válaszom kielégítette uraságod.

              Hozzászólás: USB HDD mount probléma #2153535
              uzsolt
              Felhasználó
                scs wrote:
                Valahol olvastam korábban, hogy a külső vinyók ntfs formátumúak
                Attól függ, mire van formázva.
                Hozzászólás: USB HDD mount probléma #2153536
                uzsolt
                Felhasználó
                  scs wrote:
                  Valahol olvastam korábban, hogy a külső vinyók ntfs formátumúak
                  Attól függ, mire van formázva.
                  Hozzászólás: Network Manager frissítés #2178038
                  uzsolt
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    uzsolt wrote:
                    az ubuntu készítői épp azért dolgoznak

                    A zulubuntu készítői csinálják a „Debian lennyt”?

                    Bocsánat, csak arról volt már szó, hogy ubuntu tárolót kell hozzáadni, ezért már az maradt meg bennem, hogy ubunturól van szó.
                    De akkor vissza a kályhához:

                    scs wrote:
                    Szeretném beüzemelni Debian lenny alatt a T-mobile-os web’n’walk stickemet. Ehhez – leírás alapján – már csak az kellene, hogy…

                    Láthatnánk azt a leírást?

                    Hozzászólás: Network Manager frissítés #2178039
                    uzsolt
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      uzsolt wrote:
                      az ubuntu készítői épp azért dolgoznak

                      A zulubuntu készítői csinálják a „Debian lennyt”?

                      Bocsánat, csak arról volt már szó, hogy ubuntu tárolót kell hozzáadni, ezért már az maradt meg bennem, hogy ubunturól van szó.
                      De akkor vissza a kályhához:

                      scs wrote:
                      Szeretném beüzemelni Debian lenny alatt a T-mobile-os web’n’walk stickemet. Ehhez – leírás alapján – már csak az kellene, hogy…

                      Láthatnánk azt a leírást?

                      Hozzászólás: Network Manager frissítés #2178006
                      uzsolt
                      Felhasználó
                        scs wrote:
                        A tar.gz csomagot meg továbbra sem tudom installálni. Nem fogadja el a make parancsot. :S

                        Ne vacakolj vele, az ubuntu készítői épp azért dolgoznak, hogy neked ne kelljen ezzel vacakolni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 9,618