uzsolt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 9,618
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: „Csak guruknak” – konyhanyelven… #2081809
    uzsolt
    Felhasználó
      Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192984
      uzsolt
      Felhasználó

        Jujj. Alakulnak a dolgok. Mint kiderült, grafikus felületen bejelentkezve, majd onnan ki, egyszerűen nem olvassa be a bash a ~/.bash_logout fájlt… Én se értem, hogy miért…

        Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192985
        uzsolt
        Felhasználó

          Jujj. Alakulnak a dolgok. Mint kiderült, grafikus felületen bejelentkezve, majd onnan ki, egyszerűen nem olvassa be a bash a ~/.bash_logout fájlt… Én se értem, hogy miért…

          Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192982
          uzsolt
          Felhasználó

            Innen:

            Első ötlet: a .bash_logout file első sora legyen:

            #!/bin/bash

            Merthogy valahonnan tudnia kellene a rendszernek, hogy a file-ban szereplő parancsokat milyen parancsértelmezővel hajtassa végre. Futtatási jog mintha nem lenne szükséges, de ártani nem fog, ha megadod (chmod 0700 .bash_logout).

            1. Hát nem a bash olvassa be a fájlt? Ha pedig úgyis ő olvassa be, akkor miért kellene megmondani, hogy kinek kellene beolvasnia?
            2. Beolvassa, és végrehajtja egyesével, nem pedig mint egy szkriptet futtatja. Mint pl.:

            Code:
            echo ls | bash

            Itt sincs semmi futtatási jog, mégis lefut az ls. Hasonló (ugyanazt?) dolgot csinál a source parancs is.

            Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192983
            uzsolt
            Felhasználó

              Innen:

              Első ötlet: a .bash_logout file első sora legyen:

              #!/bin/bash

              Merthogy valahonnan tudnia kellene a rendszernek, hogy a file-ban szereplő parancsokat milyen parancsértelmezővel hajtassa végre. Futtatási jog mintha nem lenne szükséges, de ártani nem fog, ha megadod (chmod 0700 .bash_logout).

              1. Hát nem a bash olvassa be a fájlt? Ha pedig úgyis ő olvassa be, akkor miért kellene megmondani, hogy kinek kellene beolvasnia?
              2. Beolvassa, és végrehajtja egyesével, nem pedig mint egy szkriptet futtatja. Mint pl.:

              Code:
              echo ls | bash

              Itt sincs semmi futtatási jog, mégis lefut az ls. Hasonló (ugyanazt?) dolgot csinál a source parancs is.

              Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192980
              uzsolt
              Felhasználó
                Hozzászólás: (ki)tiltott dolgok… #2192981
                uzsolt
                Felhasználó
                  Hozzászólás: pong #2195817
                  uzsolt
                  Felhasználó

                    Jaaaa 😀
                    Akkor a linkem tárgytalan 😉

                    Hozzászólás: pong #2195818
                    uzsolt
                    Felhasználó

                      Jaaaa 😀
                      Akkor a linkem tárgytalan 😉

                      Hozzászólás: pong #2195813
                      uzsolt
                      Felhasználó

                        Nem tudom, mire gondolsz, de ez?
                        http://pong2.berlios.de/

                      10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 9,618