Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor az még nagyon korai. De azért még egyszer megkérdem: írtál már valamikor bármilyen programot? Vagy bárki közületek?
strapal wrote:Holnap ZH?Ja, igen, a ZH-faktort elfelejtettem 😀
H Miki wrote:Gondoljátok át: biztos, hogy akartok ti napi 72 órát gép előtt görnyedni? 🙂Megjegyzem, hogy nekünk programozóknak általában nem 24 óra egy nap…
Félsz a konkurenciától? 😛
strapal wrote:Holnap ZH?Ja, igen, a ZH-faktort elfelejtettem 😀
H Miki wrote:Gondoljátok át: biztos, hogy akartok ti napi 72 órát gép előtt görnyedni? 🙂Megjegyzem, hogy nekünk programozóknak általában nem 24 óra egy nap…
Félsz a konkurenciától? 😛
0246886420 wrote:Igen, nem megy. És, pont, ezért szeretnék megtanulni programozni. De 15 éves vagyok, ÉS persze, hogy nem fogom megtanulni, hogyha egyetemes könyveket küldtök, amikben csak, leírják, hogy a hexadecimális h…..ségeket. Miközben, középiskolában fogom tanulni, ezt a számrendszert, és működését. És, ehhez kéne valami. Ami leír, valamit, ÉS, akkor elmagyarázza egy leírással, hogy minden micsoda.1. A számrendszereket már kilencedikben tanuljuk (hidd el, tudom, matektanár vagyok), és 15 évesen az ember már általában elvégezte a kilencediket.
2. Ha adunk egy linket, amin van egy leírás (márpedig ez megtörtént), és valami alapdolgot nem értesz, akkor nem idejössz mégegyszer pampogni, hogy adjunk már linket, hanem megpróbálsz utánakeresni a problémádnak. Ez itt nem matekfórum, tehát nem hiszem, hogy bárki is elmagyarázná neked, hogy mi is az a számrendszer.
3. Egyetemen (Szegeden legalábbis, még 2000 körül) van nem is tudom, heti hány mindenféle matektárgy (azt hiszem, a számrendszerek talán diszkrét matekon vannak). „programozós” óra (mintha lett volna külön assembly-programozás is, heti nem is tudom, hány órában), számítógéparchitektúra (egy féléven keresztül, heti két óra), operációs rendszerek c. tantárgy, és még ekkor se tudna szinte senki sem operációs rendszert írni a nulláról (szerintem még a jobbak sem). Akkor most úgy gondolod, hogy 15 éves fejjel, nulla programozói, hiányos matematikai tudással csak úgy, két nap alatt megtanulsz mindent és összedobsz egy komplett operációs rendszert, egy jegyzettömbbel (ami gondolom egy text-editor lenne)?
4. Azon elgondolkodtál, hogy ha egyáltalán be is tudsz bootolni, akkor a megírt jegyzettömbödet hogyan fogod lefordítani? Mármint binárissá… Ehhez ui. kellene egy fordító is, ami szintén nem egyszerű.Javaslataim: hasonló, mint „H Miki” javaslata. Először tanulj meg valamilyen szinten programozni, és utána próbálkozz ilyennel. Ja, és lehetőleg ne az assembly nyelvvel kezdd, mert tuti bele fog törni a bicskád…
0246886420 wrote:Igen, nem megy. És, pont, ezért szeretnék megtanulni programozni. De 15 éves vagyok, ÉS persze, hogy nem fogom megtanulni, hogyha egyetemes könyveket küldtök, amikben csak, leírják, hogy a hexadecimális h…..ségeket. Miközben, középiskolában fogom tanulni, ezt a számrendszert, és működését. És, ehhez kéne valami. Ami leír, valamit, ÉS, akkor elmagyarázza egy leírással, hogy minden micsoda.1. A számrendszereket már kilencedikben tanuljuk (hidd el, tudom, matektanár vagyok), és 15 évesen az ember már általában elvégezte a kilencediket.
2. Ha adunk egy linket, amin van egy leírás (márpedig ez megtörtént), és valami alapdolgot nem értesz, akkor nem idejössz mégegyszer pampogni, hogy adjunk már linket, hanem megpróbálsz utánakeresni a problémádnak. Ez itt nem matekfórum, tehát nem hiszem, hogy bárki is elmagyarázná neked, hogy mi is az a számrendszer.
3. Egyetemen (Szegeden legalábbis, még 2000 körül) van nem is tudom, heti hány mindenféle matektárgy (azt hiszem, a számrendszerek talán diszkrét matekon vannak). „programozós” óra (mintha lett volna külön assembly-programozás is, heti nem is tudom, hány órában), számítógéparchitektúra (egy féléven keresztül, heti két óra), operációs rendszerek c. tantárgy, és még ekkor se tudna szinte senki sem operációs rendszert írni a nulláról (szerintem még a jobbak sem). Akkor most úgy gondolod, hogy 15 éves fejjel, nulla programozói, hiányos matematikai tudással csak úgy, két nap alatt megtanulsz mindent és összedobsz egy komplett operációs rendszert, egy jegyzettömbbel (ami gondolom egy text-editor lenne)?
4. Azon elgondolkodtál, hogy ha egyáltalán be is tudsz bootolni, akkor a megírt jegyzettömbödet hogyan fogod lefordítani? Mármint binárissá… Ehhez ui. kellene egy fordító is, ami szintén nem egyszerű.Javaslataim: hasonló, mint „H Miki” javaslata. Először tanulj meg valamilyen szinten programozni, és utána próbálkozz ilyennel. Ja, és lehetőleg ne az assembly nyelvvel kezdd, mert tuti bele fog törni a bicskád…
Ott van fenn, a prog.hu -s cikk. Ha meg oprendszer kódját akarsz, a kernel.org-on nézelődj. Ott egy egész kernel van, lehet szemezgetni.
De ha olyat akarsz, amilyet mondasz, felejtsd el. Nem hülyék a programozók, hogy minden egyes sort kommenteljenek.
De tudod, mit? Olvasd el Tannenbaum bácsi művét!De akkor, még egyszer, lassan mondom, hogy te is megértsd: NEM FOG MENNI, HA FOGALMAD SINCS A PROGRAMOZÁSRÓL! Írj nekem egy helloworld-ot assemblyben. Még ez se megy, igaz? Akkor szerinted hogy menne egy komplett operációs rendszer? Sehogy!
Részemről ennyi, „leíratkozom a témáról”.
Ott van fenn, a prog.hu -s cikk. Ha meg oprendszer kódját akarsz, a kernel.org-on nézelődj. Ott egy egész kernel van, lehet szemezgetni.
De ha olyat akarsz, amilyet mondasz, felejtsd el. Nem hülyék a programozók, hogy minden egyes sort kommenteljenek.
De tudod, mit? Olvasd el Tannenbaum bácsi művét!De akkor, még egyszer, lassan mondom, hogy te is megértsd: NEM FOG MENNI, HA FOGALMAD SINCS A PROGRAMOZÁSRÓL! Írj nekem egy helloworld-ot assemblyben. Még ez se megy, igaz? Akkor szerinted hogy menne egy komplett operációs rendszer? Sehogy!
Részemről ennyi, „leíratkozom a témáról”.
A tied is, mivel gyakorlatilag ugyanazt kapja a for-ciklus.
-
SzerzőBejegyzés