xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030625
    xcut
    Felhasználó

      Már lehet avatarokat feltölteni… thx annak, aki megoldotta!

      Hozzászólás: Kocsma topik #1949163
      xcut
      Felhasználó

        Tök jó, mert ma este nem aludtam, mivel magyarból házidolgozat volt, és késõ délután kezdtem neki… aztán úgy tûnik, hogy mostanra fejeztem be…

        Hozzászólás: Dohány #2039085
        xcut
        Felhasználó

          Meg impotenciát okoz(hat) a férfiaknál. Nekem pl ez a fõ visszatartó erõ ^^ (meg az, hogy büdös)

          Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030624
          xcut
          Felhasználó

            Miért nem lehet avatarokat feltölteni? Vagy mekkora a max méret?

            Hozzászólás: SQL programozás #2012966
            xcut
            Felhasználó

              kl223: lehet én értettem félre… akkor átfogalmazom: MySQL 4.1 a platform.
              A következõt szeretném megcsinálni:
              CREATE VIEW vmyview AS
              SELECT
              ize1,
              ize2,
              ize3
              FROM tabla1 ORDER BY ize0 DESC,
              SELECT COUNT(*) FROM tabla2 WHERE ize4=tabla1.ize1 AS ize5;
              ezt hogyan lehetne mysql-ben 1 query-vel?

              Hozzászólás: Melyik nyelv a jó #1965950
              xcut
              Felhasználó
                andrei28 wrote:
                Helló !
                Milyen nyelvet tudtok ajánlani, a következõkhöz:
                szeretnék olyan programokat írni, aminek van grafikus felülete, nem bonyolultra gondolok. pl van egy form, egy két gomb, menük, editbox-ok. ilyenek,
                és a fõ lényeg, hogy a mysql-t kezelje.
                idáig php-ben csinálgattam, de annak annyi a „hátránya”, hogy kell egy webszerver hogy mûködjön, és ha a havernak kölcsön adom a progit, akkor nála nem megy, mivel sem webszerver,php-nincs felrakva.

                nem túl bonyolult, könnyen tanulható programnyelv kellene. na jó ez relatív, hogy kinek  mi a könnyen tanulható  :rolleyes:
                talán perl?
                András

                http://gtk.php.net

                Hozzászólás: SQL programozás #2012963
                xcut
                Felhasználó

                  Az a baj, hogy a subquery szintaxisa nem elég világos elõttem, azaz, hogyan lehetne mysql-lel view-szerû query-ket csinálni…

                  Hozzászólás: SQL programozás #2012961
                  xcut
                  Felhasználó

                    MySQL 4.1-en kell dolgoznom, és a következõ a probléma:

                    SELECT id,cim,
                          (SELECT COUNT(*) FROM iromany WHERE szulo=iromany_kategoria.id), –AS entrynum
                          (SELECT datum FROM iromany WHERE szulo=iromany_kategoria.id ORDER BY datum DESC) –AS datum
                    FROM iromany_kategoria ORDER BY (SELECT datum FROM iromany WHERE szulo=iromany_kategoria.id ORDER BY datum DESC) DESC;

                    Valami ilyesmi kellene, csak nem megy… üreset ad vissza, pedig nem kellene neki. Egy view-szerûséget akarok megvalósítani, csak nem megy jól…

                    Hozzászólás: Titkosított CD / DVD #2041539
                    xcut
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: szétcsúszott mc, menuconfig stb. #2041758
                      xcut
                      Felhasználó

                        `emerge –newuse world`
                        ha ez nem segít, akkor a locales.conf-ból szedd ki a sorokat úgy, hogy elsõ legyen a magyar utf8, második meg valamelyik angol…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 3,339