xcut

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 3,339
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028574
    xcut
    Felhasználó

      és a linuxok csomagkezelõjének van egy hatalmas elõnye a wines installerhez képest: ha kijön az új verzió, felrakja, nem kell heti N weblapot áttúrni új verziókért, aztán letölt, kicsomagol, felrak… nekem ez jön be nagyon a csomagkezelésben, illetve, hogy nem a neten kell keresni, hanem „emerge -s valami”||”emerge -S valami”||”apt-cache search valami”… egyszerûbb szerintem.

      Hozzászólás: sony ericcson probléma #2028517
      xcut
      Felhasználó

        sztem a telefon sw-vel vana baj, nekem T630-as BT-n sem mûködik, pontosabban állandóan timeout-ol
        [align=right][snapback]148018[/snapback][/align]

        az én T630-asom BT-n keresztül úgy cserélgeti a fájlokat, hogy öröm nézni ^^

        szerintem szerezzetek be egy flash bluetooth kártyát (5-6000 FT), és azzal könnyebb lesz.. bár én az enyémet nem bírtam UHU alatt belõni, csak Gentoo és Debian alatt… (Slackware és Yoper alatt nem próbáltam);

        Hozzászólás: bin2iso nem találja a bin fájlt #2028389
        xcut
        Felhasználó

          esetleg nézd meg a bchunk nevû programot, ha jól emléxem, hasonlót tud
          [align=right][snapback]147771[/snapback][/align]

          köszi, ez úgy tûnik, hogy mûködik…

          Hozzászólás: bin2iso nem találja a bin fájlt #2028387
          xcut
          Felhasználó

            Usage is: bin2iso image.bin [image.iso]
            [align=right][snapback]147473[/snapback][/align]

            ez eddig tiszta, sõt, világos is, használtam is már, csak most nem akarja megtalálni a bin fájlt…
            pontosan akkor:

            Code:
            yorirou@diamond ~/iso/valami % bin2iso valami.bin

            Aug  3 2005, 15:01:27
            bin2iso V1.9b – Converts RAW format (.bin) files to ISO/WAV format
                          Bob Doiron, ICQ#280251

            Check for updates at http://users.andara.com/~doiron

            Error: Filename not found on first line of cuefile.

            Hozzászólás: DVD lejátszás 333MHz-en #2028497
            xcut
            Felhasználó

              akkor ne gmplayer-bõl nyomasd, hanem simán parancssorból… ^^

              elõre linux ^^ ez winen lehetetlen lenne ^^

              Hozzászólás: bin2iso nem találja a bin fájlt #2028385
              xcut
              Felhasználó

                a bin2iso az bin-bol iso-t csinal 🙂
                rtfm
                [align=right][snapback]147468[/snapback][/align]

                nekem is arra kellett volna, mert az iso-t lehet mountolni, a bin-t meg nem.
                de lehet még arra is használni, hogy cue fájlt generáljon, sõt, kis trükkel még mds/mdf képfájlokból is tud isot csinálni

                akkor nagyon nincs más hátra, mint win boot
                [align=right][snapback]147469[/snapback][/align]

                ha lenne olyanom… ^^

                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972787
                xcut
                Felhasználó
                  Hozzászólás: X lelövése #2028376
                  xcut
                  Felhasználó

                    killall gdm

                    Hozzászólás: Nem indul az UHU vezérlõpult #2020040
                    xcut
                    Felhasználó

                      tanácsom: rootként add ki a köv parancsokat:

                      Code:
                      export XAUTHORITY=”${HOME}/.Xauthority”
                      ln -s /home/tekonyvtarad/.Xauthority ~
                      uhu-control-center

                      ezek után _elvileg_ mennie kellene…

                      Hozzászólás: A legjobb Linux #2028005
                      xcut
                      Felhasználó

                        Wov.. úgy néz ki egy kicsit le vagyok maradva itt a suse környékén. Nem is tudtam, hogy van opensuse. Nahát. 😀 akkor megvan a köv disztro amit leszedek.
                        Az uhuval kezdéshez meg annyit fûznék hozzá, hogy kezdj azzal, ha egy debian alapú megbízható, nagy tudású, könnyen használható, de csúnya grafikus felülettel rendelkezõ rendszert szeretnél. Ez nálam sokat számít mondjuk. szeretem a Pretty-Style userfriendly disztrokat. A KDE3.4-nek nagyon örültem, mert sokkal közelebb kerültek ezzel ahhoz, hogy az átlag userek is linuxot használjanak.
                        [align=right][snapback]147427[/snapback][/align]

                        kötözködés: az UHU nem debian alapú, csak a csomagkezelését vette át (ezt bizonyítja pl, hogy a .deb csomagok ugyanannyira inkompatibilisek az uhu-val, mint az rpm-ek.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 3,339