Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez valóban nagyon jó tesz a linuxnak ez a live-program.
Nem fért már rá, csak a WMaker lesz „új”.
[align=right][snapback]99599[/snapback][/align]ehh… mind1, azért ki fogom próbálni…
a suliban az egyik sztechtanár gondolkozik linuxon, és majd beviszem megmutatni neki ^^Van valakinek pozitív tapasztalata?
igen
Eddig minden más linux alatt simán ment.
pl melyikek alatt?
Fogalmam sincs mit csinálok rosszul.
ennyi infibõl nekünk se nagyon…
A könyvtárat és a fájlokat látom a [url url=http://localhost/phpMyAdmin]http://localhost/phpMyAdmin[/url] címen.
a könyvtárat és a fájlokat elvileg akkor látod, ha a directoryindex-ben megadott fájlokat nem találja az apache… az apache konfigurációs fájlában beállítottad a directory index-et?
mármint eredetileg így van, h
DirectoryIndex index.html
és ilyennek kellene lennie:
DirectoryIndex index.php index.htmlAz nem fontos hogy a progik magyar nyelvûek legyenek, csak a rendszerbeállításoknál jó, mert ott sokat mászkálok, és nem mindent értek pontosan.
Az elõbb meg rosszul írtam ezt:
„Vagy mindig újra kell rakni? Ja és mégvalami! Miért van itt a fórumon a sokpingvines emberkéknek?”
Helyesen: Miért van itt a fórumon a sokpingvines emberkéknek több linux a gépükön?”
[align=right][snapback]99637[/snapback][/align]egyszerû. azért, h minél többet ismerjenek meg… sok linuxos emberkének a célja a tanulás…
pl itt vagyok én, akinek van egy gentoo, egy uhu, és egy xp [megj: most épp halott] a gépén… az uhu azért kell, hogy ha történne vmi a gentoo-val, a gentoo meg azért, mert ezt használom…
de lehet, h 1-2 hónapon belül az uhu-t felváltja egy debian… ki tudja? ^^Köszike a választ.
Akkor szerintem a suliba az UHU-t próbálom elõször, hiszen magyar. Meg a felülete is magyarabb.A programokban vannak a „nyelvi fájlok”, a rendszer beállításától függ melyiket használja defaultnak.
Ha gentoot akarsz akkor még most kezdj bele,
mert ha pl. P-IIes géped van sokáig megy a bootstrap 🙂
[align=right][snapback]99620[/snapback][/align]a bootstrap az semmi a kde-hez képest…
emerge kde, aztán 1-2 napig fordul… ^^UHU kamion.
[align=right][snapback]99619[/snapback][/align]hmm… utánanéztem, és nem találtam…
Code:root@diamond:/# apt-cache search amarok
root@diamond:/#a kde fent van rendesen? esetleg nem az lehet a baja, h az uhu-ban gyárilag egy régebbi kde van fent?
beírtam a gugliba a hibaüzit, és kidobott 1 oldalt, ahol quanta-van van ugyanilyen probléma, talán használható a megoldás: http://handhelds.freshmeat.net/projects/quantaplus/
milyen disztrót használsz? hátha megvan csomagként…
Hello!
1. Azt szeretném megkérdezni, h melyik Linuxot javasolnátok nekem erre a gépre:
AMD AthlonXP 1700+
256MB 333-as DDR
ATI Radeon 9200 128MBAz Ooo biztos kell meg elkéne vmi egyszerûbb szövegszerkesztõ, ami kezeli a doc file-okat, meg filmet szeretnék nézni rajta, meg zenéthallgatni, meg messengerezni, meg néha játszani. Pl.: UltimateStunts, Trigger, esetleg nagy ritkán vmi FPS pl. Cube, meg birom az egyszerû de szórakoztató és logikai játékokat. 🙂 szeretek kipróbálni új prg-kat, meg a rendszer mindenféle rejtett dolgait, szóval vmi stabil rendszer kellene, mert az XP pl viszonylag sûrûn bemondja tõlük az unalmast, aztán rakhatom újra. Jó lenne ha sok csomag lenne hozzá. Meg a magyar nyelv se lenne hátrány. 🙂
2. Anyukám egy általános iskolába tanít informatikát és gondoltam lecserélhetnék a windos-t linuxra. Mert állandóan panaszkodik, h minden bajuk van a gépeknek (vírusok, meg a win98 minden szarja). Meg ugye addig senki nem fog Linuxot használni amíg az iskolában Windos-t tanítanak! A gépek úgy átlagban 300Mhz-es proci 64MB ram meg ócska vidókártya, de az úgysem fontos. Szóval olyan Linux kellene, ami elég jól megy ilyen configon, és minél egyszerûbb (ne feledjük általános iskolában vagyunk). Jó lenne, ha lennének rajta egyszerûbb játékok, mert a gyerekeknek mutatni kell vmit hogy érdekelje õket. 🙂 Néhány ismeretterjesztõ v oktató prg sem lenne hátrány.
Várom a véleményetek. THNX: Tamás
[align=right][snapback]99608[/snapback][/align]1.) ha ATi kártyád van, akkor ne nagyon álmodozz a 3D-rõl… menni fog, de közel sem olyan jól, mint windows alatt… erre lelkiekben készülj fel
disztrók:
ha kezdõ vagy: mandrake || uhu || ubuntu
ha már elsajátítottad a linux alapokat: gentoo || debian sid || slackware2.) hmm… azt mondanám, h gentoo/debian/slacki, de… szóval szvsz ha kezdõk vannak ott, akkor lehet nem nagyon kellene komolyabb disztrókkal kezdeni… gondolom i386-os procik vannak benne, így… hmm… talán az uhu-t vagy az ubuntu-t lenne érdemes kipróbálni…
egy lehetséges megoldás:
az ebuild-et meg kell szerkeszteni, és az összes `|| die` rész elé #-t kell tenni… akkor le fog fordulni… -
SzerzőBejegyzés