Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vagyok ma még egy pár perc erejéig. Szóval én megírom a magot, modulokat, API-t, megtervezem az adatbázist (postgresql-t preferálom [értsd: ahhoz értek a legjobban], de a mysql is OK). Aki kell, az legalább egy olyan emberke, aki tud smarty template-et készíteni az általam megadott sémára.
Holnap egész nap nem leszek, holnap után délelőtt egy pár óra esélyes. Szombat és vasárnap elvileg egész nap itt fogok ülni (hacsak nem rendelnek be hétvégére dolgozni).
Vagyok ma még egy pár perc erejéig. Szóval én megírom a magot, modulokat, API-t, megtervezem az adatbázist (postgresql-t preferálom [értsd: ahhoz értek a legjobban], de a mysql is OK). Aki kell, az legalább egy olyan emberke, aki tud smarty template-et készíteni az általam megadott sémára.
Holnap egész nap nem leszek, holnap után délelőtt egy pár óra esélyes. Szombat és vasárnap elvileg egész nap itt fogok ülni (hacsak nem rendelnek be hétvégére dolgozni).
zoltan22 wrote:Kerdeztek mar masok is: a vista milyen linux terjesztes?! Kerem ne offoljunk ennyit 🙂VectoR! Tudom, hogy nem lesz népszerű, amit mondok, de most találtam rá erre a topicra. Szóval jelenleg érettségi után, de egyetem (SZTE-TTK – Programtervez informatikus — még nincs meg a felvételi eredmény, de lehetetlen, hogy ne vegyenek fel) előtt álló vagyok. Jelenleg betanított munkás vagyok egy elektronikai cégnél, de kellene valami munka, amit távmunkaként végezhetek.
Amit tudok:
– PHP-t elég jól ismerem
– Az OOP alapjait tudom
– Ismerek fejelett technológiákat, mint SMARTY, MVC-szerűség
– Design téren az XHTML + CSS párosítást preferálom (XHTML-ből mostanában kezdtem átállni a Strict-re; sokkal barátságosabb outputokat lehet vele generálni)
– Egyelőre nem vagyok otthon az AJAX-os / Webkettős bohóckodásban, de igény szerint betanulom
– Linux disztribúciókkal elég jó barátságban vagyok (tesztelni szívesen tesztelnék)
– Mostanában nagyon sokat foglalkoztam azzal, hogy egy laptop energiafelhasználását hogyan kell optimalizálni (cpufreqd-vel barátkozok folyamatosan, meg kernelt reszelgetek)Ebből annyit akarok kihozni, hogy szívesen megpróbálkoznék a honlappal, főként a PHP-s résszel. Ahogy itt néztem, a designhoz többen konyítanak, nekem pedig az a gyengébb pontom. Ha készen lesz, akkor pedig szívesen tesztelgetném az új blackpanther-t, főként laptopon 🙂
VectoR! Tudom, hogy nem lesz népszerű, amit mondok, de most találtam rá erre a topicra. Szóval jelenleg érettségi után, de egyetem (SZTE-TTK – Programtervez informatikus — még nincs meg a felvételi eredmény, de lehetetlen, hogy ne vegyenek fel) előtt álló vagyok. Jelenleg betanított munkás vagyok egy elektronikai cégnél, de kellene valami munka, amit távmunkaként végezhetek.
Amit tudok:
– PHP-t elég jól ismerem
– Az OOP alapjait tudom
– Ismerek fejelett technológiákat, mint SMARTY, MVC-szerűség
– Design téren az XHTML + CSS párosítást preferálom (XHTML-ből mostanában kezdtem átállni a Strict-re; sokkal barátságosabb outputokat lehet vele generálni)
– Egyelőre nem vagyok otthon az AJAX-os / Webkettős bohóckodásban, de igény szerint betanulom
– Linux disztribúciókkal elég jó barátságban vagyok (tesztelni szívesen tesztelnék)
– Mostanában nagyon sokat foglalkoztam azzal, hogy egy laptop energiafelhasználását hogyan kell optimalizálni (cpufreqd-vel barátkozok folyamatosan, meg kernelt reszelgetek)Ebből annyit akarok kihozni, hogy szívesen megpróbálkoznék a honlappal, főként a PHP-s résszel. Ahogy itt néztem, a designhoz többen konyítanak, nekem pedig az a gyengébb pontom. Ha készen lesz, akkor pedig szívesen tesztelgetném az új blackpanther-t, főként laptopon 🙂
Én is három böngészőt használok (gyakoriságot tekintve ilyen sorrendben):
– Konqueror
– Firefox
– OperaVectoR wrote:Mijaz az aero ?
itt így hínak egy karamba témátAz MS meginnoválta a zexplorert, és csinált egy gyenge X+{,ai}xgl utánzatot, pöttynettel fűszerezve.
Windows NT wrote:Igen én is Vienna kódnévről tudok, és jó lesz, ha újradefiniálja mert tényleg borzasztó gépigényes.Az ubuntuba, debianba stb az a jó, hogy én dönthetek arról, hogy telepítem e a Berylt vagy sem és gyengébb gépekre ott a xubuntu, a vistába egyenesen rád erőszakolják a flancot amit telepítés után nemgyőz az ember visszabutítani és letiltani pár felesleges szolgáltatást.
Ilyen felesleges dolog pl: a média center ami nélkül jól el lennék bőven elég a média player (legalábbis nekem) továbbá a teljes biztonsági központ a kémprogikeresővel együtt, a messenger és stb.
A biztonsági központot ki lehetet az xp alatt kapcsolni, de már a vista szól érte.
Tehát egy sor teljesen felesleges szoftver kiegészítő van benne és még a játékokat se raktam volna bele ami viszont mind elindul amikor feláll a rendszer.
Inkább külön rá raktam volna a DVD-re és a telepítés során megkérdezem a felhasználót, hogy kívánja e telepíteni vagy sem, vagy egy weboldalt ahol mindig a legfrisebb kiadásokat lehet letölteni.
Az ubuntu/debianban az a jó, hogy el lehet távolítani alkalmazásokat és olyanokat hozzáadni amire tényleg szükség van, és nem utolsósorban nem kell teletömni biztonsági szoftverekkel és még defragolni sem kell, és nem is zabálja a gépet max. a KDE asztal kicsit igényesebb.
A lassúság fogalmát definiálja újra. Képzelj el akkora lassulást, mint XP->Vista legalább (bár ha megnézed a Windows verziókat, akkor a sebességcsökkenés mértéke verzióról verzióra növekszik), PLUSZ még a mikrokernel (ami _tényleg_ lassú; ez volt Linus egyik oka, hogy monolitikus kernelt kezdett írni)… na az durva lesz. Gondolom kell hozzá majd legalább 8 GB memória, meg vagy 16 magos CPU, magonként 5 GHz-vel…
Lehet vaskalapos vagyok, de az én álláspontom az, hogy az oprendszer irányítsa és elossza az erőforrásokat, ne megegye… Redmondban már ezt a nézőpontot is meginnoválták.Ezt a döntés szabadságát én is szeretem a Gentoo-ban. Mivel ott egy alig bootképes alapról indulsz, ezért tényleg nincs benne felesleges cucc.
Ha életemben eljutok oda, hogy Windowst veszek, tuti az N verziót (WMP nélküli) veszem meg. Csakazértis. 🙂
A biztonsági központ alapjában véve nem rossz dolog, mert amit kér, az tényleg kell ahhoz, hogy ne legyen tele minden szutyokkal a géped.
Ez az innováció. Meg zenét is lehet vele hallgatni jól, megmondta az MS-es csávó.
Saját magad rakhatsz össze telepítő DVD-t leglálisan, ott megoldhatod 🙂
A KDE nem lassú, csak fele annyi memória kell neki legalább, mint az XP-nek, és már szalad is 🙂 Amúgy a KDE tipikusan az egyik olyan dolog, amit ha jó flagekkel fordítasz le, nagyon észrevehető a változás. Kisebb ablakozóknál mindegy, de a KDE-nál nagyon kijön a sebességkülönbség.
A kövekező Windows (Vienna a neve talán) teljes mikrokernel lesz. Azt eddig is tudtuk, hogy a mikrokernel lassú, de ezt a fogalmat az MS újra fogja definiálni. Sebességben eddig sem volt nagy ász a Windows, de mikrokernellel… azért ennyi előny már sok egy kicsit a Linuxnak, a végén a fiúk elvesztik a kihívás-érzést 🙂
Milyen érdekes, hogy nem csak egy ilyen könyv van, hanem egész sok… aki a jelenlegi hatalmon lévő csoportosulás (aminek nem lehet leírni a nevét, mert akkor egyből rám lenne aggatva minden divatos politikailag és ideológiailag negatív jelző) ellen beszól, és sikerül is kiadnia a könyvét, annak mindig hirtelen eltűnnek a könyvei a boltok polcairól…
-
SzerzőBejegyzés