Kernelt fordítanék…

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 13
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1910422
    fellow
    Felhasználó

      enyac:
      „Honnan lehet tudni, hogy mi van modulba forgatva?”
      miert van ra szukseged? az ‘lsmod’ kiirja, milyen modulokat toltott be;

      „Aztán a másik gond, hogy hogyan készítsek initrd fájlt az új kernelhez (SuSE alatt mk_initrd-vel ment, de UHU-ban nem találtam ilyet)… „
      ez mar szerpelt regebben a forumban;

      #1910423
      admin
      Adminisztrátor

        Nem csak az a kérdés, hogy mi van modulban, hanem az is hogy mit kell a kernelbe fordítani. Arról nem is beszélve, hogy sokkal könnyebb egy meglévõ(mûködõ) konfigot változtani, mint az lsmod kimenete alapján böngészni.
        A lényeg: szerintem is hasznos lenne a .config közzététele.

        ” wrote:
        enyac:
        „Honnan lehet tudni, hogy mi van modulba forgatva?”
        miert van ra szukseged? az ‘lsmod’ kiirja, milyen modulokat toltott be;
        #1910424
        admin
        Adminisztrátor

          Tényleg jó lenne .config file.
          Jah és támogathatna több hangkártyát az uhu
          sajnos pl az én hangkártyám uhu alatt csak alsa-val szól ,de kicsit bugosos
          oss el jó lenne …… De az meg nincs modulok között…..

          #1910425
          admin
          Adminisztrátor

            Ahhoz meg kell venni a pénzes oss-t 😉

            #1910426
            admin
            Adminisztrátor

              2.4.21 es kernelben benne van és mükszik is
              bár nem uhuval próbáltam.

              #1910427
              admin
              Adminisztrátor

                A .config a -usr-src-linux konyvtarban talalhato, egy full UHU telepites eseten. Viszont, mivel az UHU kernelen millio patch van, nem biztos, hogy mukodni fog az altalad forditott verzio. Pl garantaltan nem lesz supermount, es alsa.
                Initrd-t pedig nagyon maceras kesziteni. (lasd UHU levlistak).

                Laci

                #1910428
                admin
                Adminisztrátor

                  Ahoj!

                  Sikerült beforgatnom egy 2.4.21-es kernelt, remekül mûködik, leszámítva egy apróságot: nem tudok életet lehelni SB Live hangkártyámba! A kernel konfigurálásánál hiányzik az alsa, oss-t meg hiába forgatok modulként/kernelbe – egyáltalán nem akar hangot adni, a progik nem találják a dsp, mixer, audio eszközöket… Mit tegyek?

                  Még valamit! A supermount tényleg hiányzik (mondjuk nem baj, nem nagyon szerettem), de induláskor idegesít, hogy a modprobe kiírja, hogy nem tudja betölteni a modulját… Hogyan lehet ezt eltüntetni?

                  Enyac

                  #1910429
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Még valamit! A supermount tényleg hiányzik (mondjuk nem baj, nem nagyon szerettem), de induláskor idegesít, hogy a modprobe kiírja, hogy nem tudja betölteni a modulját… Hogyan lehet ezt eltüntetni?

                    Elfordulsz, amikor kiirja 😀

                    De komolyra forditva:
                    1. Keresel egy supermount patch-et a 2.4.21-hez. Ha megtalaltad, engem is erdekel.
                    2. Alsat egyszeruen tudsz forditani.
                    Letoltod ezt:
                    ftp://ftp.alsa-project.org/pub/driver/als…r-0.9.6.tar.bz2
                    kicsomagolod, majd
                    ./configure
                    make
                    make install-modules
                    make install-headers

                    Aztan mar van is.

                    Laci

                    #1910430
                    admin
                    Adminisztrátor

                      supermount patch itt található a 2.4.21-hez:
                      http://supermount-ng.sf.net/
                      az alsa-t pedig megtalálod itt:
                      http://www.alsa-project.org
                      az új kernelre utólag fel lehet rakni

                      #1910431
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Sikerült beforgatni az alsa-t, ez rendben van! 🙂 Sajnos a kernel patch-eléshez teljességel nem értek, úgyhogy ha segítenétek megoldani ezt a supermount-problémát, nagyon megköszönném! Letöltöttem a patch-t, de nem tudom, mit csináljak vele… 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 13
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.