Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Kernelt fordítanék…
- This topic has 12 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 22 years, 10 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-08-05-08:15 #1910422
enyac:
„Honnan lehet tudni, hogy mi van modulba forgatva?”
miert van ra szukseged? az ‘lsmod’ kiirja, milyen modulokat toltott be;„Aztán a másik gond, hogy hogyan készítsek initrd fájlt az új kernelhez (SuSE alatt mk_initrd-vel ment, de UHU-ban nem találtam ilyet)… „
ez mar szerpelt regebben a forumban;2003-08-06-12:47 #1910423Nem csak az a kérdés, hogy mi van modulban, hanem az is hogy mit kell a kernelbe fordítani. Arról nem is beszélve, hogy sokkal könnyebb egy meglévõ(mûködõ) konfigot változtani, mint az lsmod kimenete alapján böngészni.
A lényeg: szerintem is hasznos lenne a .config közzététele.” wrote:enyac:
„Honnan lehet tudni, hogy mi van modulba forgatva?”
miert van ra szukseged? az ‘lsmod’ kiirja, milyen modulokat toltott be;2003-08-08-16:54 #1910424Tényleg jó lenne .config file.
Jah és támogathatna több hangkártyát az uhu
sajnos pl az én hangkártyám uhu alatt csak alsa-val szól ,de kicsit bugosos
oss el jó lenne …… De az meg nincs modulok között…..2003-08-08-17:26 #1910425Ahhoz meg kell venni a pénzes oss-t 😉
2003-08-08-17:52 #19104262.4.21 es kernelben benne van és mükszik is
bár nem uhuval próbáltam.2003-08-08-18:26 #1910427A .config a -usr-src-linux konyvtarban talalhato, egy full UHU telepites eseten. Viszont, mivel az UHU kernelen millio patch van, nem biztos, hogy mukodni fog az altalad forditott verzio. Pl garantaltan nem lesz supermount, es alsa.
Initrd-t pedig nagyon maceras kesziteni. (lasd UHU levlistak).Laci
2003-08-09-15:37 #1910428Ahoj!
Sikerült beforgatnom egy 2.4.21-es kernelt, remekül mûködik, leszámítva egy apróságot: nem tudok életet lehelni SB Live hangkártyámba! A kernel konfigurálásánál hiányzik az alsa, oss-t meg hiába forgatok modulként/kernelbe – egyáltalán nem akar hangot adni, a progik nem találják a dsp, mixer, audio eszközöket… Mit tegyek?
Még valamit! A supermount tényleg hiányzik (mondjuk nem baj, nem nagyon szerettem), de induláskor idegesít, hogy a modprobe kiírja, hogy nem tudja betölteni a modulját… Hogyan lehet ezt eltüntetni?
Enyac
2003-08-09-19:39 #1910429Még valamit! A supermount tényleg hiányzik (mondjuk nem baj, nem nagyon szerettem), de induláskor idegesít, hogy a modprobe kiírja, hogy nem tudja betölteni a modulját… Hogyan lehet ezt eltüntetni?
Elfordulsz, amikor kiirja 😀
De komolyra forditva:
1. Keresel egy supermount patch-et a 2.4.21-hez. Ha megtalaltad, engem is erdekel.
2. Alsat egyszeruen tudsz forditani.
Letoltod ezt:
ftp://ftp.alsa-project.org/pub/driver/als…r-0.9.6.tar.bz2
kicsomagolod, majd
./configure
make
make install-modules
make install-headersAztan mar van is.
Laci
2003-08-09-19:41 #1910430supermount patch itt található a 2.4.21-hez:
http://supermount-ng.sf.net/
az alsa-t pedig megtalálod itt:
http://www.alsa-project.org
az új kernelre utólag fel lehet rakni2003-08-10-07:05 #1910431Sikerült beforgatni az alsa-t, ez rendben van! 🙂 Sajnos a kernel patch-eléshez teljességel nem értek, úgyhogy ha segítenétek megoldani ezt a supermount-problémát, nagyon megköszönném! Letöltöttem a patch-t, de nem tudom, mit csináljak vele… 🙁
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.