GRUB MBR

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1944391
    killall
    Felhasználó

      bootolj be windozfloppyrol (9x) es add ki az

      fdisk /mbr parancsot

      utana bootolj be linux ala floppyrol, valts root-modba es add ki a:

      grub-install /dev/hda parancsot.

      igy minden rendbenlesz.

      #1944392
      admin
      Adminisztrátor

        Ha nem megy próbál ezzel!
        #:grub-install ‘(hd0)’

        #1944393
        admin
        Adminisztrátor

          Grub shellbe nem lehet belépni?
          Kód:
          #grub
          grub]root (hd0,0) (Ide írod a boot partíció számát)
          grub]setup (hd0) (így az mbr-be települ a grub)
          grub]quit
          utána lehet configolni
          BY
          ssava

          #1944394
          voroskoi
          Felhasználó

            Grub shellbe nem lehet belépni?
            Kód:
            #grub
              grub]root (hd0,0) (Ide írod a boot partíció számát) 
              grub]setup (hd0) (így az mbr-be települ a grub)
              grub]quit
            utána lehet configolni
            BY
            ssava

            De. Be tudok lépni és éppen ezt csináltam amit írtál. Tehát a GRUB ott van az MBR-ben, de utána akad el. Legalábbis ez az érzésem.
            Lehetséges, hogy a GRUB-nak hiányzik néhány file a /boot-ból és azért nem megy?
            Vagy lehet, hogy mûködne csak nincs jól beállítva?
            Most erre gondolok, de nem vagyok otthon, hogy megnézzem.

            Talán csak az ehhez hasonló soron kéne változtatni.

            Code:
            title UHU-Linux

            kernel (hd0,2)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part3     acpi=on quiet

            initrd (hd0,2)/boot/initrd

            De lehet, hogy tévedek. Azért kösz a segítséget. Ha van még ötletetek, szóljatok!

            Vöröskõi

            #1944395
            killall
            Felhasználó

              vazzeg, miertnem azt csinalod, amit mondtam?

              #1944396
              voroskoi
              Felhasználó

                vazzeg, miertnem azt csinalod, amit mondtam?

                Bocs, de nem voltam otthon. Természetesen megcsináltam amit mondtál és sikerült.
                Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

                Vöröskõi

                #1874201
                csaba
                Felhasználó
                7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.