Grub shellbe nem lehet belépni?
Kód:
#grub
grub]root (hd0,0) (Ide írod a boot partíció számát)
grub]setup (hd0) (így az mbr-be települ a grub)
grub]quit
utána lehet configolni
BY
ssava
De. Be tudok lépni és éppen ezt csináltam amit írtál. Tehát a GRUB ott van az MBR-ben, de utána akad el. Legalábbis ez az érzésem.
Lehetséges, hogy a GRUB-nak hiányzik néhány file a /boot-ból és azért nem megy?
Vagy lehet, hogy mûködne csak nincs jól beállítva?
Most erre gondolok, de nem vagyok otthon, hogy megnézzem.
Talán csak az ehhez hasonló soron kéne változtatni.
Code:
title UHU-Linux
kernel (hd0,2)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part3 acpi=on quiet
initrd (hd0,2)/boot/initrd
De lehet, hogy tévedek. Azért kösz a segítséget. Ha van még ötletetek, szóljatok!
Vöröskõi